Czym jest Vulkaninfo32.exe? Czy powinienem go usunąć?

Plik Vulkaninfo32.exe może wskazywać na obecność malware

Vulkaninfo32.exe Nvidia to dodatkowy komponent do aplikacji graficznych wykorzystywany przez Vulkan STD. Możesz go znaleźć w lokalizacji C:\Program files oraz w Menu Start po pobraniu określonych aktualizacji od Nvidii, Intela czy AMD. Użytkownicy powinni być jednak świadomi, że jest wiele złośliwych programów zdolnych do ukrywania się pod tą samą nazwą, co ta niegroźna aplikacja. 

Głównym powodem, dla którego wielu ludzi jest zaniepokojonych i pyta, czym jest plik Vulkaninfo32.exe, jest stanie się oddzielną aplikacją w systemie. Wcześniej będący częścią sterowników graficznych Nvidii plik jest klasyfikowany jako Interfejs Programowania Aplikacji (API) składający się z protokołów, narzędzi i zasad tworzenia oprogramowania. 

Vulkaninfo 32 pomaga grom komputerowym działać i  znacznie poprawia wrażenia z gry. Większość aplikacji wykorzystujących procesory graficzne (GPU) dołącza tą aplikację do najnowszych aktualizacji sterowników. Jeśli więc ostatnio aktualizowałeś sterowniki graficzne, nie musisz się niczym przejmować.

Niestety, cyberprzestępcy próbują ukrywać swoje złośliwe aplikacje nazywając je tak, jak Vulkaninfo32.exe. Możesz szybko przejrzeć podpis cyfrowy aplikacji — jeśli nie jest nim LunarG, powinieneś podjąć odpowiednie akcje, by ochronić system przed oszustami.

Zauważ, że nie zalecamy usuwać pliku Vulkaninfo32.exe ponieważ nie powinien on wpływać na system, gdy nie jest używany. Jeśli jednak wątpisz w pochodzenie pliku, przeskanuj komputer z pomocą profesjonalnego oprogramowania antywirusowego. W tym celu sugerujemy skorzystać z FortectIntego.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie Vulkaninfo32.exe pamiętaj, że nie będziesz już w stanie korzystać z Vulcan API. Nawet jeśli twój komputer będzie wspierać tylko Direct X API, nie powinny zajść drastyczne zmiany. Z tego powodu proponujemy sprawdzić system programem anty-malware, by uzyskać pewność, że plik ten jest złośliwy.

Sposoby na dostawanie się złośliwych plików do systemu

Podczas, gdy prawdziwy plik Vulkaninfo 32 jest instalowany wraz ze sterownikami graficznymi, jego fałszywa wersja może być rozpowszechniana wraz z darmowymi aplikacjami. Z tego powodu zalecamy zwrócić szczególną uwagę na proces pobierania i instalacji oprogramowania.

Powinieneś wybrać ustawienia Zaawansowane/Własne w instalatorze, jeśli tylko są dostępne, a następnie nie pomijać żadnych kroków. Zauważ, że potencjalnie niepożądane aplikacje pojawią się jako domyślnie zaznaczone dodatkowe komponenty, które musisz odznaczyć, by zapobiec ich instalacji.

Dodatkowo, eksperci z NoVirus.uk mówią, że powinieneś zawsze korzystać z profesjonalnego programu anty-malware, by chronić komputer cały czas. Upewnij się jednak, że jest na tyle zaufany i dobry, by radzić sobie ze złośliwymi plikami.

Usuń Vulkaninfo32.exe, jeśli wzbudza podejrzenia

Prawdziwy plik Vulkaninfo32.exe powinien znajdować się w folderze C:\Program Files oraz być podpisany cyfrowo przez LunarG. Jeżeli widzisz, że plik ten działa gdy nie korzystasz z API, istnieje ryzyko, że Twój komputer został zainfekowany. W takim wypadku możliwe jest tylko automatyczne usunięcie wirusa.

Zdobądź FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, lub Malwarebytes i dokładnie przeskanuj system. W wypadku malware, programy te wykryją wszystkie jego komponenty oraz usuną Vulkaninfo32.exe z komputera. Możesz użyć też innego zaufanego programu ochronnego.

Nie zalecamy jednak usuwania Vulkaninfo32.exe samemu. Możesz nie usunąć wszystkich plików z nim związany, bądź też uszkodzić komputer. Procedura ta wymaga umiejętności informatycznych – niedoświadczonym użytkownikom zaleca się skorzystanie z automatycznej metody.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj