Usuń wirusa Qqpp file (Rozwiązanie Szybkiego Odszyfrowywania)

Instrukcja usuwania wirusa Qqpp file

Czym jest Qqpp file virus?

Ransomware Qqpp to wirus, który wykorzystuje fałszywe obietnice, aby zachęcić ludzi do zapłacenia za rzekome narzędzie deszyfrujące

Ransomware Qqpp

Wirus plików Qqpp to złośliwy program przeznaczony dla systemów operacyjnych Windows. Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym celem jest zażądanie pieniędzy po zaszyfrowaniu danych. Szyfruje on wszystkie pliki osobiste i sprawia, że nie można uzyskać do nich dostępu bez odpowiedniego klucza. Przestępcy twierdzą, że zainfekowane komputery mogą ponownie stać się w pełni funkcjonalne po zapłaceniu żądanego okupu w kryptowalucie Bitcoin.

Nie są to jednak osoby, którym można ufać, więc kontaktowanie się z nimi już samo w sobie może spowodować problemy z komputerem i jego dalsze uszkodzenie. Grupy hakerów cały czas szukają nowych sposobów na wyłudzanie od ludzi pieniędzy i znalazły sposób w postaci ransomware.

Twórcy wirusa plików Qqpp nie podadzą swojego klucza bez wcześniejszego otrzymania zapłaty w wysokości 980 $ w Bitcoinach. Przez pierwsze 72 godziny kwota ta jest nawet zmniejszona o połowę, aby przekonać ludzi, że to świetna opcja. Przestępcy podają również dwa adresy e-mail, żeby ludzie mogli się z nimi skontaktować. Ale nawet jeśli chcesz przywrócić swoje dane, należy zignorować te maile, ponieważ negocjacje nigdy nie są dobrym pomysłem, kiedy masz bezpośrednio do czynienia z przestępcami.

Szczegóły ataku ransomware

Zagrożenia malware DJVU są powiązane z cheat kodami do gier wideo i crackami licencjonowanych wersji, które często mają ukryty ładunek. Właśnie tak w większości przypadków malware dostaje się na komputer. Załączniki w e-mailach ze spamem zawierają pakiety, w których kryje się ransomware Qqpp. Kiedy zostaną otwarte przez niczego niepodejrzewające ofiary, te załączniki i inne złośliwe pliki powodują przeniesienie wirusa na komputer.

Nazwa Plik wirusów Qqpp
Typ Ransomware, kryptowirus
Rodzina wirusów Ransomware Djvu
Oznaczenie pliku .qqpp
Notatka z żądaniem okupu _readme.txt
Kwota okupu 490$/980$
Dystrybucja Platformy z torrentami, strony z pirackimi programami, inne zagrożenia, załączniki w e-mailach ze spamem
E-maile kontaktowe support@bestyourmail.ch, datarestorehelp@airmail.cc
Usuwanie zagrożenia Infekcję należy usunąć za pomocą SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes
Naprawa Narzędzie takie jak FortectIntego mogą pomóc z uszkodzonymi danymi systemowymi

Plik readme.txt zawiera informacje o okupie, w tym o tym, ile musisz zapłacić. Ale nie daj się na to nabrać! Były inne ofiary takich ataków, które miały do czynienia z innymi wersjami z tej rodziny wirusów. Jednak zapłacenie rzadko prowadzi do przywrócenia komputera do poprzedniego stanu. Twórcy wirusa Qqpp dbają jedynie o pieniądze i po otrzymaniu płatności mogą po prostu zniknąć.

Notatka z żądaniem okupu brzmi następująco:

UWAGA!

Nie martw się! Możesz przywrócić wszystkie swoje pliki!
Wszystkie Twoje pliki, takie jak zdjęcia, bazy danych, dokumenty i inne ważne pliki zostały zaszyfrowanie za pomocą najsilniejszego szyfrowania i unikalnego klucza.
Jedynym sposobem na odzyskanie plików jest zakup narzędzia do deszyfrowania i unikalnego dla Ciebie klucza.
To oprogramowanie odszyfruje wszystkie Twoje zaszyfrowane pliki.
Jakie masz gwarancje?
Możesz wysłać jeden z zaszyfrowanych plików ze swojego komputera, a my odszyfrujemy go za darmo.
Za darmo możemy odszyfrować tylko 1 plik. Plik nie może zawierać cennych informacji.
Tu zobaczysz, jak wygląda narzędzie do odszyfrowywania:
hxxps://we.tl/t-SLR8OOjitY
Cena prywatnego klucza i narzędzia do odszyfrowania to 980 $.
Możliwa jest 50% zniżka, jeśli skontaktujesz się z nami w ciągu pierwszych 72 godzin. Wtedy cena będzie wynosić 490 $.
Pamiętaj, że bez dokonania płatności nigdy nie odzyskasz swoich danych.
Sprawdź folder Spam w swojej skrzynce mailowej, jeśli nie dostałeś odpowiedzi od nas przez ponad 6 godzin.

Aby otrzymać to oprogramowanie, napisz do nas na adres:
support@bestyourmail.ch

Zapasowy adres do kontaktu z nami:
datarestorehelp@airmail.cc

Twój osobisty identyfikator:

Główne problemy z tą rodziną wirusów

Wirus ransomware Qqpp to wersja z rodziny ransomware Djvu, która wypuszcza wersje co tydzień. Zagrożenie znane jest od 2018 roku. Ostatnie ulepszenia wprowadzone do wariantów wydanych w tym roku pokazują, że infekcja nie może zostać odszyfrowana, więc uszkodzeń po tej wersji, ani ostatnio rozpowszechnianych wersji, takich jak Qqri, Qqlc, Qqlo, nie da się naprawić.

Kodowanie i szyfrowanie używane w tej rodzinie wirusów sprawia, że plików nie da się odczytać bez odpowiedniego klucza. W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji, nie są tu używane identyfikatory offline, co oznacza, że ofiary mogą uzyskać klucze online po zapłaceniu. Możliwe, że badacze będą w stanie odszyfrować tego wirusa, ale zdarza się to rzadko.

Wirus plików Qqpp to nowy szczep ransomware, który pojawił się niedawno. Jest znany jako aktualizacja innych wariantów z użyciem kluczy online, ale nadal możesz próbować go odszyfrować za pomocą opcji zapewnionych przez badaczy malware. Narzędzie działa z określonymi wersjami, ale może się zdarzyć, że pliki zostaną przywrócone, a sprawdzenie zmienionych plików nie zajmie dużo czasu.

Wirus plików Qqpp

Możliwa opcja odszyfrowania

Jeśli Twój komputer został zainfekowany jednym z wariantów Djvu, powinieneś spróbować skorzystać z deszyfratora Emsisoft dla Djvu/STOP. Należy wspomnieć, że to narzędzie nie sprawdzi się w każdym przypadku – zadziała tylko wtedy, gdy dane zostały zablokowane za pomocą identyfikatora offline, gdy malware nie uda się skomunikować ze zdalnymi serwerami.

Eliminacja ransomware Qqpp

Wirusa plików Qqpp można usunąć za pomocą odpowiednich narzędzi, które mogą przeprowadzić proces usuwania wirusa blokującego pliki. Narzędzia anty-malware i oprogramowanie antywirusowe mogą sprawdzić system i znaleźć wszystkie złośliwe programy lub pliki. Wskaźniki wykrywalności już istniejących próbek pokazują, że takie narzędzia mogą znacznie pomóc.

Aplikacje antywirusowe, takie jak SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes, mogą właściwie usunąć wirusa ransomware Qqpp z Twojego systemu i wyeliminować wszelkie powiązane pliki lub złośliwe oprogramowanie. Eksperci zalecają jak najszybsze przeprowadzenie pełnego skanowania systemu, aby zagrożenie mogło zostać zatrzymane i usunięte.

Skan wskazuje wszystkie infekcje i pokazuje, które pliki lub programy można usunąć. Zagrożenie jest powiązane z innymi programami, które mogą zakłócać procesy na komputerze i skuteczne usuwanie wirusów. Przeprowadzisz skanowanie i prawidłowo usuniesz wirusa, ale nie oznacza to odszyfrowania lub odzyskania plików, więc usuń ransomware Qqpp, a następnie przywróć komputer do poprzedniego stanu przy użyciu innych metod.

Usuń uszkodzenia spowodowane przez wirusa

Kiedy plik systemowy zostanie uszkodzony przez malware, oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie nic z tym zrobić i pozostawia wszystko takim, jakie jest. W konsekwencji użytkownicy mogą doświadczać problemów z wydajnością, stabilnością i użytecznością aż do punktu, w którym wymagana jest ponowna instalacja systemu Windows.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach