Czym jest LockApp.exe? Czy powinienem go usunąć?

LockApp.exe to proces powodujący wysokie zużycie zasobów komputera poprzez wydobywanie kryptowaluty

LockApp.exe to plik wykonywalny klasyfikowany do kategorii kopaczy kryptowaluty (np. Bitcoin, Monero). Nawet, jeśli istnieje prawdziwy proces Windowsa działający pod tą samą nazwą, LockApp.exe może wskazywać na infekcję komputera pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest przesadne wykorzystanie procesora przez LockApp.exe, które może prowadzić do przegrzania komputera bądź trwałych szkód na sprzęcie. 

Nazwa LockApp.exe
Typ Kopacz kryptowaluty
Poziom zagrożenia Wysoki. Może wywołać stałe uszkodzenia komputera, jeśli pozostanie za długo w systemie.
Objawy Może zwiększyć zużycie komputera do 100%, awarie aplikacji, zawieszanie się systemu
Dystrybucja Może pojawić się w systemie poprzez podejrzane strony P2P bądź kampanie malwertisingowe
Usuwanie Jedynym sposobem na usunięcie LockApp.exe wraz ze wszystkimi jego komponentami jest wykorzystanie w tym celu FortectIntego

Zazwyczaj, ludzie mogą nieświadomie zainstalować kryptokopacza LockApp.exe, gdy pobierają niezaufane programy z sieci P2P. Ponieważ plik wykonywalny nie posiada widocznego okna, ciężko wykryć infekcję – użytkownicy mogą jednak zobaczyć proces LockApp.exe nadużywający zasobów komputera w Menedżerze Zadań. 

LockApp.exe mierzy w nadużywanie zasobów urządzenia, by móc wydobywać kryptowalutę. Innymi słowy – ten wirus czerpie przychód z nielegalnego wykorzystywania mocy obliczeniowej Twojego komputera. Obecnie nie ma informacji, jaka kryptowaluta jest wydobywana przez wirusa LockApp.exe.

Mimo tego, jeśli nie usuniesz LockApp.exe, cyberprzestępcy mogą połączyć zaatakowane komputery w botnety i doprowadzić tak do jeszcze bardziej szkodliwych konsekwencji. LockApp.exe może powodować następujące problemy:

  • Spowolnienia systemu;
  • Awarie;
  • Niemożność uruchomienia niektórych aplikacji;

Co więcej, obecność LockApp.exe stawia nie tylko twój komputer w stan ryzyka. Złośliwe aplikacje posiadają wiele funkcji – LockApp.exe może być wykorzystywany do wyciągania informacji osobistych. Zazwyczaj, przestępcy zbierają dane takie, jak adresy email, dane bankowe, hasła i inne informacje, które mogą być wykorzystywane przez oszustwa phishingowe. 

Dlatego też, ważnym jest usunięcie LockApp.exe tak szybko, jak tylko został wykryty. Jako, że aktywność wirusa działa w tle, użytkownicy mogą nie rozpoznać infekcji. W tym celu eksperci zalecają instalację profesjonalnego oprogramowania oraz regularne uruchamianie skanów systemu, by zbadać LockApp.exe. FortectIntego jest świetną opcją, jeśli o to chodzi.

Kopaczy walut cyfrowych mogą ukrywać się jako aplikacje na stronach P2P

Nawet, jeśli atakujący mogą umieścić malware poprzez złośliwy spam, zazwyczaj umieszczają je na stronach dzielących się plikami w stylu peer-to-peer (P2P). Użytkownicy nie są w stanie zidentyfikować fałszywej aplikacji – jest ona stworzona tak, by wyglądała, jak prawdzywe, niewinne programy. Dodatkowo, w niektórych wypadkach, korzystają z nazw produktów znanych firm, by zwodzić kolejnych ludzi. 

Dlatego też, eksperci zalecają być uważnym i unikać pobierania oprogramowanie z niechronionych stron. Zamiast tego, zdobywaj aplikacje z oficjalnych stron i nigdy nie klikaj na reklamy promujące oprogramowanie. Co więcej, najlepszym środkiem zapobiegawczym jest antywirus działający na komputerze. 

Zatrzymaj proces LockApp.exe 

Kopacze kryptowaluty mają wiele komponentów, które pomagają im wykonywać złośliwe akcje na komputerze. LockApp.exe nie jest prostym zadaniem, jeśli nie jesteś zaznajomiony z infekcją. W takim wypadku żaden z typowych użytkowników komputera nie będzie w stanie usunąć wszystkich elementów kopacza.

Zawsze jest jednak opcja, aby usunąć LockApp.exe poprzez skan komputera dobrym programem antymalware. W taki sposób, nie tylko zatrzymasz proces LockApp.exe, lecz także upewnij się, że infekcja nie pojawi się ponownie w systemie w przyszłości. ZdobądźFortectIntego lub Malwarebytes, by przyspieszyć procedurę.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj