Malwarebytes Anti Malware recenzja, darmowe pobieranie

12

Recenzja anty-malware Malwarebytes: potężne narzędzie do wykrywania, niszczenia i zapobiegania malware

Anty-malware Malwarebytes to proste, ale imponujące rozwiązanie zabezpieczające, które może być wykorzystywane do ochrony komputerów indywidualnych lub firmowych. Ta amerykańska marka antywirusowa istnieje od 2006 roku i przez lata ciągłych ulepszeń i modyfikacji zdobyła zaufanie klientów.

Malwarebytes rozwinął się szybko, a zespół badawczy udowodnił, że jest w stanie znajdować skuteczne rozwiązania dla stale ewoluujących wirusów. W grudniu 2016 roku firma wydała wersję 3.0, która zawierała ochronę przed kilkoma poważnymi zagrożeniami, takimi jak ransomware, rootkity, exploity i złośliwe strony internetowe. Najnowsza wersja programu to 4.3 i jest ona dostępna na Windows, macOS, Androida, iOS i Chromium.

Najnowsze wersje, które wyszły po wydaniu Malwarebytes 4, są inteligentniejsze, szybsze i zajmują mniej miejsca niż wcześniej. Zagrożenia mogą być wykrywane szybciej, a program może poinformować o wykrytych zagrożeniach, opisując ich zachowanie, rodzaj i sugerując rozsądniejsze decyzje dotyczące bezpieczeństwa.

Twórcy tego antywirusa mogą być dumni z dużej bazy danych wirusów, która umożliwia temu narzędziu wykrywanie i eliminowanie różnych cyberinfekcji, w tym wirusy zero-day i zaktualizowane warianty niektórych starszych pasożytów. Minimalistyczny design Malwarebytes sprawia, że nawigacja w aplikacji jest dużo prostsza i szybsza. Dzięki odnowionemu designowi aplikacji, stała się ona bardziej przyjazna dla użytkownika i została pozbawiona niepotrzebnych przycisków i detali.

Możliwości skanowania tego programu są imponujące i pozwalają temu bezpłatnemu narzędziu zająć dość konkurencyjną pozycję pośród innych wiodących w branży produktów. Anty-malware Malwarebytes jest narzędziem, które można wygodnie personalizować i które posiada dodatkowe narzędzia do usuwania malware ręcznie.

Program jest dostępny aż w 30 językach, a dzięki niskiemu zużyciu procesora nie wydaje się mieć problemów z działaniem równolegle z innymi programami antywirusowymi i anty-spyware. Chociaż developerzy początkowo skupili się na systemie operacyjnym Windows, obecnie aplikacja obsługuje urządzenia z systemami macOS, iOS i Android.

Określane jako ''program zabezpieczający nowej generacji'', oprogramowanie to już wykonało krok w stronę stania się wysoce zaawansowanym narzędziem do ochrony przed wirusami i o ugruntowanej pozycji.

Developer Malwarebytes
Kategoria Oprogramowanie zabezpieczające
Podkategoria Anty-malware
Obsługiwany system operacyjny Windows XP/Vista/7/8/8.1/10, macOS, iOS, Android, Chrome OS, Android
Rozmiar pliku 76.32 MB
Język 30 języki, w tym angielski, duński, japoński, rosyjski, hiszpański, francuski, itd.
Darmowa wersja Dostępna na 14 dni
Płatna wersja 39.99$

Model cenowy darmowego testowania pozwala na wypróbowanie możliwości Malwarebytes przez 14 dni

Anty-malware Malwarebytes można pobrać jako wersję próbną, z której korzystać można przez 14 dni. Instalacja programu zajmuje tylko kilka minut. Zaraz po zainstalowaniu aplikacji rozpoczyna się pełen skan systemu, który rozpoznaje wirusy i proponuje poddanie ich kwarantannie lub ich usunięcie. Skan zajmuje kilka minut lub dłużej, w zależności od konfiguracji systemu i stanu jego bezpieczeństwa.

Użytkownikom bezpłatnej wersji anty-malware Malwarebytes oferowane jest pełne sprawdzenie systemu, usunięcie wykrytego malware i korzystanie z pełnej ochrony, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom w przyszłości. Są oni chronieni za pomocą następujących rodzajów ochrony:

 • ochrona sieci,
 • ochrona przed exploitami,
 • ochrona przed malware,
 • ochrona przed ransomware.

Niemniej jednak dodatkowe funkcje Malwarebytes, takie jak ochrona w czasie rzeczywistym, anty-ransomware, zaplanowane aktualizacje i skany, wygasają po 14 dniach, kiedy kończy się próbna wersja programu. Można je odblokować tylko w wersji Premium, która jest na jeden rok. Jednak dzięki ostatnim aktualizacjom, bezpłatna wersja zawiera domyślny zaawansowany silnik heurystyczny (Shuriken) i automatyczne sprawdzanie aktualizacji, które były niedostępne w poprzedniej wersji tego programu.

Malwarebytes installtion

Funkcje, które otrzymujesz po zakupie wersji Premium

Podczas gdy darmowe anty-malware Malwarebytes jest uważane jedynie za narzędzie uzupełniające do oprogramowania antywirusowego, wersja Premium może zastąpić je całkowicie. Biorąc pod uwagę fakt, że cena tej wersji jest bardzo przyzwoita, a program jest lekki i szybki, jest to świetna oferta. Możesz pobrać wersję Premium bezpośrednio z naszej strony.

Anty-malware Malwarebytes Premium dla jednego urządzenia (do użytku osobistego) kosztuje 39,99$ rocznie, podczas gdy abonament na maksymalnie 10 komputerów kosztuje 59,99$. Dodatkowo użytkownicy, którzy wybiorą dwuletni abonament, otrzymują 25% zniżki. Mając na uwadze wysoką wartość ochrony przed malware w czasie rzeczywistym, cena jest bardzo przystępna. Poza tym 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy stanowi tu zabezpieczenie.

Malwarebytes 4.3 jest najnowszą wersją oprogramowania, która wyróżnia się znacznymi ulepszeniami wydajności i użyteczności. Ta wersja została także wyposażona w bardziej wyszukane możliwości skanowania systemu, które pozwalają na sprawdzenie urządzenia do 4 razy szybciej.

Poza rozwiązanymi z wersji 3.0, program został zaktualizowany o funkcje ochrony przed exploitami, malware, ransomware i ochrony stron internetowych, które są teraz dostępne w wersji Malwarebytes Premium. Tak więc zaraz po zakupie pełnej wersji użytkownicy otrzymują te funkcje premium, które zapewniają najwyższy poziom ochrony:

 • ochrona tożsamości i prywatności użytkownika przed cyberprzestępcami,
 • ochrona dokumentów i plików finansowych przed atakami ransomware,
 • ochrona użytkownika przed złośliwymi i fałszywymi stronami internetowymi,
 • zatrzymywanie malware spowalniającego działanie komputera,
 • przeciwdziałanie atakom, które uszkadzają zainstalowane oprogramowanie.

Dodatkowo użytkownicy Premium mogą zaplanować swoje skany i ustawić je tak, aby były wykonywane w 24-godzinnych odstępach czasu. Gdy tylko skan zostanie ukończony, możesz poddać kwarantannie, a następnie usunąć wykryte zagrożenia.

Malwarebytes scan

Anty-exploit Malwarebytes – wyjątkowa funkcja pomagająca ci uniknąć ataków na przeglądarkę

Luki w oprogramowaniu są odpowiedzialne za miliony infekcji online, gdyż błędy (bugi) pozwalają hakerom wprowadzać złośliwe ładunki. Po wykryciu luki autorzy oprogramowania szybko pracują nad rozwiązaniem i wypuszczają zaktualizowaną wersję tak szybko, jak to możliwe. Niestety istnieje okno czasowe, w którym użytkownicy nie są chronieni i to wtedy można zaufać ochronie przed exploitami od Malwarebytes.

Anty-exploit Malwarebytes chroni przed exploitami zero-day wykorzystującymi luki w oprogramowaniu i w przeglądarkach, w tym:

 • chroni większość popularnych przeglądarek internetowych: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox i Opera,
 • chroni wbudowane komponenty, takie jak Adobe, Java i Flash,
 • blokuje wybrane zestawy exploitów, w tym RIG, Magnitude, Blackhole, itp.
 • chroni przed pobieraniem/instalacją na poczekaniu,
 • chroni wrażliwe programy, takie jak Adobe Reader, MS Office, itp.

Anty-exploit Malwarebytes jest teraz częścią wersji Premium i jest również dostępny jako oddzielna aplikacja w wersji Beta.

Anty-ransomware Malwarebytes zatrzymuje kryptowirusy zanim jeszcze rozpoczną szyfrowanie

Ransomware to stale rozwijający się model biznesowy dla cyberprzestępców, ponieważ zagrożenia takie jak NotPetya, WannCry i inne pozwoliły im na odniesienie sporych sukcesów. W wyniku ataków malware organizacje, jak również zwykli użytkownicy, ponoszą straty liczone w milionach dolarów. Co więcej, wrażliwe dane mogą zostać utracone na zawsze, a przywracanie systemów informatycznych może zająć bardzo dużo czasu, zakłócając działanie firmy.

Dlatego też ochrona przed ransomware w obecnych czasach jest koniecznością. Anty-ransomware Malwarebytes jest wysoce zaawansowaną funkcją, która może wykrywać, blokować i eliminować wirusy typu ransomware takie jak CryptoLocker, Tesla, CTB-Locker i wiele więcej. W tym celu monitoruje ono aktywność komputera w czasie rzeczywistym, a gdy zebrana zostanie wystarczająca ilość dowodów na podejrzaną aktywność, anty-ransomware Malwarebytes zatrzymuje zagrożenie zanim zdąży ono zaszyfrować jakiekolwiek lokalne pliki.

Anty-ransomware Malwarebytes jest zawarte jako funkcja wersji Premium, chociaż użytkownicy mogą również skorzystać z oddzielnej aplikacji, która jest darmowa i w fazie Beta.

Malwarebytes anti-ransomware

Wyjaśnienie najbardziej wyjątkowej funkcji, Technologii uczenia maszynowego

Złośliwe podmioty wciąż pracują nad nowymi wersjami malware, które mogą przewyższać różne rozwiązania anty-malware i pozostać w ukryciu. Na szczęście badacze bezpieczeństwa z całego świata skupiają się na dokładnie odwrotnej kwestii – technologiach, które mogą powstrzymać takie groźne zachowania wirusa.

Oprogramowanie Malwarebytes wykorzystuje innowacyjną funkcję – Technologię uczenia maszynowego. Technologia ta umożliwia aplikacji identyfikację rodzin malware w oparciu o tendencje behawioralne. Dlatego też, jeśli dokonane zostały jakiekolwiek nietypowe zmiany, oprogramowanie wykryje to i temu zapobiegnie.

Dzięki tak przełomowej technologii, Malwarebytes jest w stanie zapobiegać dostawaniu się na komputer nawet nowych infekcji. Poza tym im więcej urządzeń korzysta z programu, tym większa szansa, że nowe zagrożenia zostaną wcześnie wykryte.

Poza wersjami Darmową i Premium, developer oferuje więcej wersji

Cyberprzestępcy nieustannie opracowują nowy typ malware, aby było ono bardziej trwałe, zaawansowane i kompatybilne z różnymi systemami operacyjnymi i platformami. Dlatego rozwój stale zmieniającego się malware zmusza badaczy bezpieczeństwa do opracowywania narzędzi antywirusowych dla urządzeń Mac, iOS i Android.

Malwarebytes na komputery Mac

Pomimo powszechnego przekonania, że jest inaczej, malware na komputery Mac jest bardzo realnym problemem, na co dowodem są tak poważne infekcje jak KeRanger – to wirus typu ransomware, który blokuje poufne informacje użytkowników i żąda okupu w Bitcoinach w zamian za ich odblokowanie. Dodatkowo użytkownicy są chronieni przed nieznośnym adware, bloatware, porywaczami przeglądarki i innymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami, które mogą zaśmiecać urządzenie. Aplikacja zajmuje mało miejsca, a skany przeprowadzane są szybko.

Malwarebytes na iOS

Innowacyjna technologia Malwarebytes na iOS jest jedyna w swoim rodzaju. Oprogramowanie zabezpieczające jest w stanie nie tylko zablokować przedostawanie się niebezpiecznych wirusów, ale także wyposażone jest w różne funkcje, które chronią prywatność i bezpieczeństwo online użytkowników:

 • blokuje spamowe połączenia – wykorzystuje wcześniej określoną listę numerów telefonu, które są znane z tego, że są wykorzystywane do oszukiwania ludzi,
 • filtruje wiadomości tekstowe, które zawierają podejrzane linki i treści,
 • działa jako ad-blocker – powstrzymuje irytujące wyskakujące okienka i przekierowania,
 • uniemożliwia użytkownikom wejście na strony internetowe z ransomware, phishingiem i innymi zagrożeniami w przeglądarce Safari.

Użytkownicy mogą pobrać aplikację z App Store dla iOS w wersji 11 lub nowszej i skorzystać z niej na iPadach i iPodach. Dodatkowo do bezpłatnego pobierania dołączona jest 30-dniowa wersja próbna Premium.

Malwarebytes for various platforms

Malwarebytes na Androida

Oprogramowanie zabezpieczające Malwarebytes jest doskonałe, jeśli chodzi o blokowanie ransomware, malware i potencjalnie niechcianych programów. Możliwości dynamicznego wykrywania PUP nie pozwolą prześlizgnąć się żadnemu adware. Jest ono wyposażone w takie przydatne funkcje, jak:

 • wykrywanie i usuwanie malware, adware, ransomware i innych zagrożeń,
 • uniemożliwianie użytkownikom Chrome wejścia na strony z phishingiem poprzez skanowanie adresów URL,
 • blokowanie połączeń od oszustów (dostępne tylko w USA),
 • przeprowadzanie audytów prywatności na urządzeniu, umożliwiając użytkownikom monitorowanie uprawnień aplikacji.

Malwarebytes na Androida jest dostępne w Google Play i zawiera 30-dniową wersję próbną Premium. Dodatkowo aplikacja obsługuje 11 języków i działa na wszystkich urządzeniach z Androidem 4.4+.

Anty-rootkit Malwarebytes

Rootkity są prawdopodobnie najbardziej niebezpiecznymi typami infekcji, ponieważ są niemalże niemożliwe do wykrycia bez przeskanowania ich za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Złośliwy kod rootkita jest zamaskowany i pomaga innym zagrożeniom być mniej narażonym na wykrycie przez większość programów zabezpieczających. Anty-rootkit Malwarebytes jest wyspecjalizowaną aplikacją, która może wykrywać i eliminować rootkity.

Aplikacja może chronić użytkowników przed zagrożeniami takimi jak MoastBoot, MaxSS, Necurs, ZeroAccess, TDL4, Cidox i wieloma innymi.

Anty-rootkit Malwarebytes jest darmowy i wciąż w wersji Beta. Wersje Beta to produkty non-profit, które nie są jeszcze całkowicie ukończone. Dlatego też Malwarebytes nie bierze żadnej odpowiedzialności za bugi, błędy lub zakłócenia systemu powstałe w wyniku działania programu.

Malwarebytes anti-rootkit

Oferta
zrób to teraz!
Download
Malwarebytes Anti Malware Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Malwarebytes Anti Malware Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Malwarebytes, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Malwarebytes posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Malwarebytes oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Ugnius Kiguolis jest profesjonalnym analitykiem malware, który jest także założycielem i właścicielem UsuńWirusa. W chwili obecnej pełni też

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Inne języki