Usuń wirusa Jjyy (Rozwiązanie Szybkiego Odszyfrowywania)

Instrukcja usuwania wirusa Jjyy

Czym jest Ransomware Jjyy?

Wirus plików Jjyy to narzędzie używane przez przestępców z motywacją finansową

Ransomware JjyyZagrożenie prosi o pieniądze, obiecując przywrócenie zablokowanych plików

Wirus Jjyy to niebezpieczne i złośliwe zagrożenie, ponieważ może wpływać na dokumenty, obrazy i pliki wideo. Ta infekcja skupia się na zwykłych plikach jako bezpośrednich celach, więc notatka z żądaniem okupu zawierająca instrukcje dotyczące płatności pojawi się na twoim pulpicie. Przestępcy żądają 490$ w Bitcoinach przy płatności natychmiastowej. W przeciwnym razie ludzie rzekomo ryzykują utratą danych. Jeśli ktoś zapłaci tyle w ciągu 72 godzin, odzyska dane całkowicie za darmo. Jeśli tego nie zrobi, wysokość okupu wzrośnie dwukrotnie.

Niedawny wzrost liczby ataków ransomware niepokoi, ale winni są nie tylko przestępcy. Ludzie nie chcą kłopotów związanych z radzeniem sobie z czymś takim jak złośliwe oprogramowanie na ich własnych serwerach lub komputerach, a jednak środki ostrożności nie są podejmowane. Zagrożenia takie jak ransomware Jjyy mogą się rozprzestrzeniać, gdy użytkownicy instalują cracki licencjonowanego oprogramowania i cheaty do gier ze stron z torrentami.

Twórcy tych wirusów nie skupiają się na odzyskaniu twoich danych, a na swoich własnych zyskach finansowych. Będą wysyłać ci maile i umieszczać wszędzie groźby, informując, ile żądają lub co się stanie, jeśli płatność nie zostanie dokonana natychmiast. Nie płać!

Kontakt z nimi może być również bardzo niebezpieczny, więc trzymaj się z dala od tych cyberprzestępców, usuwając wszystkie infekcje i potencjalnie złośliwe pliki. Podajemy możliwe metody i alternatywne opcje, ponieważ odszyfrowanie wirusa ransomware Jjyy oficjalnie nie jest obecnie możliwe.

Nazwa Wirus plików Jjyy
Typ Ransomware, kryptowirus
Rozszerzenie pliku .jjyy
Dystrybucja Platformy z torrentami, usługi pirackie, złośliwe załączniki do maili
Notatka z żądaniem okupu _readme.txt
Wysokość okupu 490$/980$
Maile kontaktowe support@bestyourmail.ch, supportsys@airmail.cc
Rodzina ransomware Djvu
Usuwanie Narzędzia do usuwania wirusa to oprogramowanie anty-malware i te aplikacje mogą pozbyć się ransomware
Naprawa Skorzystaj z FortectIntego, który może naprawić problemy z uszkodzeniem systemu

Usuwanie infekcji

Wirus ransomware Jjyy to program motywowany finansowo, które może spowodować inne problemy z komputerem. Przestępcy stojący za tą infekcją zrobią wszystko, co w ich ocenie konieczne, aby ukraść twoje dane i pieniądze, więc za wszelką cenę unikaj z nimi kontaktu! Usuń wszelkie pliki dotknięte przez te szkodliwe programy tak szybko, jak to możliwe, zanim szkody staną się nieodwracalne.

Cyberprzestępcy zawsze mają złe intencje i robią, co mogą, nie tylko, by cię nastraszyć, ale także, by zhakować twój system komputerowy. Zazwyczaj zostawiają sobie backdoory dla przyszłych działań, co oznacza, że jeśli jedna wersja zniknie, jej miejsce wkrótce zajmie kolejna.

Nigdy nie ufaj przestępcom. Nie płać im też, bo wrócą jeszcze groźniejsi niż wcześniej. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ciężko pracowali nad odszyfrowaniem tych zagrożeń, ale ostatnie ulepszenia kodu ograniczają możliwości odszyfrowywania. Niezależnie od tego, musisz jak najszybciej usunąć ransomware Jjyy.

Wirus plików JjyyPoza szyfrowaniem wirus blokujący pliki wywołuje różne inne problemy, więc usuń go tak szybko, jak to możliwe

Twórcy malware zachęcają cię do kontaktu, by mogli nastraszyć więcej ofiar i zmusić je do dokonania płatności, używając groźnego języka, takiego jak „Jeśli zignorujesz” lub twierdząc, że twój komputer zostanie przejęty, jeśli nie zapłacisz im wystarczająco szybko. Powinieneś uruchomić narzędzia anty-malware, gdy tylko pliki zostaną zablokowane. Te aplikacje mogą z łatwością wykryć backdoory i pliki ransomware.

Oferty ze zniżką w przypadku wirusa Jjyy są kuszące, ale nie daj się na nie nabrać. Łatwo jest sfałszować tego typu testowe odszyfrowanie, np. poprzez wysłanie skopiowanego bezpiecznego pliku pozyskanego z twojego komputera. Odzyskanie zaszyfrowanego pliku nie jest łatwe, więc najpierw usuń zagrożenie za pomocą SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes, a następnie poszukaj alternatywnych rozwiązań.

Napraw dane systemowe, które zostały uszkodzone

Ransomware Jjyy może uszkodzić urządzenie, a jego usunięcie nie wystarcza. Kiedy plik systemowy zostaje uszkodzony przez złośliwe oprogramowanie, program antywirusowy nie może nic z tym zrobić, pozostawiając wszystko takim, jakie jest. W konsekwencji użytkownicy mogą doświadczyć problemów z wydajnością, stabilnością i użytecznością aż do punktu, w którym wymagana jest ponowna instalacja systemu Windows.

Z tego powodu zdecydowanie zalecamy skorzystanie z jedynej w swoim rodzaju, opatentowanej technologii naprawy FortectIntego. Nie tylko może ona naprawić po infekcji uszkodzenia spowodowane przez wirusy, ale jest także w stanie usunąć malware, które już znalazło się na systemie, dzięki kilku silnikom wykorzystywanym przez ten program. Poza tym aplikacja może także naprawić różne problemy związane z systemem Windows, które nie są spowodowane przez infekcje malware, np. błędy niebieskiego ekranu, zawieszanie się, błędy rejestru, uszkodzone biblioteki DLL, itp.

 • Pobierz aplikację klikając na link powyżej
 • Kliknij na ReimageRepair.exe
  Reimage download
 • Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, wybierz Tak
 • Wciśnij Zainstaluj i poczekaj aż program ukończy proces instalacjiReimage installation
 • Analiza twojego komputera rozpocznie się od razuReimage scan
 • Po ukończeniu, sprawdź rezultaty – będą wyświetlone w sekcji Podsumowanie
 • Możesz teraz kliknąć na każdy z problemów i naprawić je ręcznie
 • Jeśli widzisz wiele problemów, których naprawienie jest dla ciebie trudne, to zalecamy, byś wykupił licencję i naprawił je automatycznie. Reimage results

Więcej o wirusie plików .jjyy

To nowy wirus, który potrafi wyszukiwać dane z określonymi rozszerzeniami plików i oznaczać je unikalnym kodem. Po procesie szyfrowania wirus tworzy powody do bezpośredniego wyłudzenia pieniędzy, dając zniżki na okup i oferując fałszywe odszyfrowanie testowe. Plik _readme.txt jest pełny kłamstw i fałszywych twierdzeń. Notatka z żądaniem okupu wygląda następująco:

UWAGA!

Nie martw się, możesz odzyskać wszystkie swoje pliki!
Wszystkie twoje pliki, takie jak zdjęcia, bazy danych, dokumenty i inne ważne pliki zostały zaszyfrowane za pomocą najsilniejszego szyfrowania i unikalnego klucza.
Jedyną metodą odzyskania plików jest zakup narzędzia deszyfrującego i unikalnego klucza, który dla ciebie mamy. To oprogramowanie odszyfruje wszystkie twoje zaszyfrowane pliki.
Jakie masz gwarancje?
Możesz wysłać jeden z zaszyfrowanych plików z twojego komputera, a my odszyfrujemy go za darmo.
Za darmo możemy odszyfrować tylko 1 plik. Plik nie może zawierać cennych informacji.
Możesz zobaczyć wideo o narzędziu deszyfrującym:
hxxps://we.tl/t-OIgf49CYf3
Cena prywatnego klucza i narzędzia deszyfrującego to 980$.
Możliwa jest zniżka w wysokości 50%, jeśli skontaktujesz się z nami w ciągu pierwszych 72 godzin. W takiej sytuacji cena wynosić będzie 490$.
Pamiętaj, że bez dokonania płatności nigdy nie przywrócisz swoich danych.
Sprawdź folder spam w swojej skrzynce mailowej, jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości przez ponad 6 godzin.

Aby otrzymać potrzebne oprogramowanie, napisz do nas na adres:
support@bestyourmail.ch

Zapasowy adres e-mail do kontaktu z nami:
supportsys@airmail.cc

Twój osobisty identyfikator:

Ransomware Jjyy należy do rodziny niebezpiecznych zagrożeń. Najnowsza wersja wirusa ransomware Djvu jest już w obiegu. Nowe odmiany zostały ulepszone, a nowe wersje są wypuszczane co najmniej raz na tydzień. Te wersje nie różnią się wiele od poprzednich wariantów i nie da się ich odszyfrować. Notatka z żądaniem okupu jest taka sama, a maile kontaktowe często nie są zmieniane. Tekst z żądaniem pieniędzy jest taki sam od co najmniej trzech lat.

Możliwość odszyfrowania

Wirus plików Jjyy używa identyfikatorów online podczas procesów szyfrowania, więc odszyfrowanie nie jest proste czy nawet możliwe. Były przypadki użycia kluczy offline, które są unikalne dla danej wersji, ale mogą być używane w stosunku do wielu ofiar. Jeśli tak jest w przypadku infekcji na twoim urządzeniu, możesz mieć możliwość odszyfrowania. Sprawdź to za pomocą następującego narzędzia.

Jeśli twój komputer został zainfekowany jednym z wariantów Djvu, powinieneś spróbować użyć deszyfratora Emsisoft do Djvu/STOP. Należy wspomnieć, że nie jest to narzędzie, które zadziała u każdego – działa tylko, jeśli dane zostały zablokowane za pomocą identyfikatora offline z powodu braku komunikacji malware ze zdalnymi serwerami.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Jjyy

Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania

W związku z tym, że wielu użytkowników nie przygotowuje odpowiednich kopii zapasowych danych zanim zostaną zaatakowani przez ransomware, często mogą oni utracić dostęp do swoich plików na stałe. Płacenie przestępcom także jest bardzo ryzykowne, ponieważ mogą oni nie dotrzymać obietnic i nigdy nie przesłać wymaganego narzędzia deszyfrującego.  

Choć może to brzmieć strasznie, to nie wszystko stracone – oprogramowanie do odzyskiwana danych może być w stanie pomóc w niektórych sytuacjach (w dużej mierze zależy to od wykorzystanego algorytmu szyfrowania, tego czy ransomware udało się ukończyć zaprogramowane działania, itp.). W związku z tym, że istnieją tysiące różnych odmian ransomware, nie można od razu stwierdzić czy oprogramowanie innych firm w twoim przypadku zadziała. 

Dlatego sugerujemy wypróbować je niezależnie od tego, które ransomware zaatakowało twój komputer. Zanim zaczniesz, istnieje kilka wskazówek ważnych podczas radzenia sobie z taką sytuacją: 

 • W związku z tym, że zaszyfrowane dane na twoim komputerze mogą zostać trwale uszkodzone przez oprogramowanie zabezpieczające lub do odzyskiwania danych, powinieneś najpierw wykonać ich kopie zapasowe – użyj dysku USB lub innej pamięci. 
 • Próbuj przywrócić swoje pliki z wykorzystaniem tej metody tylko po wykonaniu skanu za pomocą oprogramowania antywirusowego. 

Zainstaluj oprogramowanie do odzyskiwania danych

 1. Pobierz Data Recovery Pro.
 2. Kliknij dwukrotnie na instalator, by go uruchomić. 
  Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 3. Podążaj za wskazówkami na ekranie, by zainstalować oprogramowanie. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 4. Gdy tylko wciśniesz Zakończ, możesz używać aplikacji. 
 5. Wybierz Wszystko lub zaznacz poszczególne foldery, z których chcesz odzyskać pliki. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 6. Wciśnij Dalej.
 7. Na dole, włącz Głębokie skanowanie i wybierz, które Dyski chcesz przeskanować. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 8. Wciśnij Skanuj i poczekaj na ukończenie. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania
 9. Teraz możesz wybrać które pliki/foldery odzyskać – nie zapominaj, że masz także możliwość wyszukiwania po nazwie pliku!
 10. Wciśnij Odzyskaj, by przywrócić swoje pliki. Ransomware: przywróć swoje pliki korzystając z oprogramowania do odzyskiwania

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Jjyy i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach