Usuń wirusa U2k (Darmowy poradnik) - Zawiera Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa U2k

Czym jest U2k ransomware?

Ransomware U2k to infekcja, która blokuje dane i oznacza je za pomocą dodatku .U2K

Ransomware U2kInfekcja powoduje problemy z systemem, ale można ją wykryć za pomocą narzędzi antywirusowych

Ransomware U2k to wirus, który żąda pieniędzy, obiecując odszyfrowanie plików po przelaniu pieniędzy. To zagrożenie ma jeden cel – dać zarobić twórcom poprzez nastraszenie ludzi tak, aby dokonali bezpośredniej płatności. Ludzie nabierają się na tę straszną wiadomość dostarczoną jako plik ReadMe.txt i kontaktują się z kryminalistami tak, jak podano w wiadomości. Kwota do zapłaty może zależeć od konkretnej wartości danych, które zaszyfrował wirus.

Twórcy wirusa ransomware U2k mogą zachęcać do skontaktowania się z nimi lub do pobrania czegoś i zastosowania innych instrukcji. Wszystkie te zachowania mogą prowadzić do poważnych problemów z systemem oraz strat finansowych i utraty danych. Spróbuj zignorować te wiadomości i nie płać ani nie kontaktuj się z ludźmi stojącymi za tą infekcją.

Zainfekowany komputer może otrzymać dodatkowe zagrożenia, jeśli będziesz się kontaktować z twórcami tej infekcji, ale bez płacenia tak szybko, jak to możliwe. Wirus plików U2k to zagrożenie, które użytkownicy zgłosili niedawno, więc nie istnieją narzędzia deszyfrujące, którym można byłoby zaufać i które byłyby przydatne w tym przypadku. Wszelkie inne narzędzia zapewnione przez kogokolwiek poza badaczami nie mogą przynieść dobrych rezultatów.

Szczegółowe informacje o tym ransomware

Wirus ransomware U2k może zainfekować komputer, kiedy otworzysz zainfekowany piracki pakiet już pobrany na komputer. Złośliwy ładunek ransomware natychmiast uruchamia infekcję, a komputer zostaje zaszyfrowany. Co więcej, złośliwe makra mogą być wykorzystywane do infiltracji komputerów.

Te niebezpieczne fragmenty plików są tymi, przed którymi ostrzegają eksperci, informując, że wiadomości e-mail mogą mieć załączniki z tymi fragmentami powodującymi infiltrację malware bezpośrednio po włączeniu makr. Proces jest szybki i – w większości przypadków – potajemny, więc użytkownicy nie zauważają jego rozprzestrzeniania się.

Nazwa Ransomware U2K
Typ Wirus blokujący pliki, kryptowirus
Oznaczenie plików .U2K
Notatka z żądaniem okupu ReadMe.txt
Preferowana forma kontaktu Przeglądarka Tor i utworzenie zgłoszenia za pomocą linku
Dystrybucja Pliki dołączone do e-maili ze spamem, złośliwe makra i inne zagrożenia
Usuwanie Usunięcie wymaga narzędzi antywirusowych, które mogą znaleźć wszystkich intruzów
Naprawa Wyczyść uszkodzenia spowodowane wirusem, jeśli takie wystąpiły, i napraw problemy skanując system przy użyciu FortectIntego

Infekcje takie jak wirus ransomware U2k mogą po pewnym czasie się rozprzestrzenić i wyświetlać takie objawy, jak żądanie okupu oraz dodatki do plików. W ten sposób konsekwencje ransomware pojawiają się zupełnie znikąd. Zagrożenie musi zostać usunięte tak szybko, jak to możliwe, ze względu na tę funkcję cichej infiltracji.

Nie ma możliwości dowiedzenia się, jakie inne zagrożenia poprawiające trwałość tego ransomware są uruchomione na komputerze. Atakujący mogą nawet użyć trojanów i innego malware, by rozprzestrzeniać ładunek ransomware U2k. Pamiętaj, by zignorować wszelkie wiadomości i roszczenia przestępców.

Wirus plików U2kInfekcja skupia się na szyfrowaniu plików

Usuń wirusa

Wirus ransomware U2k musi zostać odpowiednio usunięty, aby komputer został całkowicie wyczyszczony i by można było kontrolować wszelkie procesy. Zagrożenie może wprowadzać zadania i inne zagrożenia, by kod ransmware mógł działać, więc wszystkie nowo dodane pliki zostaną zablokowane.

Upewnij się, że korzystasz z odpowiednich narzędzi anty-malware do procesu usuwania wirusa U2k, aby zakończyć infekcję. Aplikacje do usuwania zagrożeń, takie jak SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes mogą pomóc Ci znaleźć i wyeliminować zagrożenia typu ransomware i inne infekcje. Istnieje wiele problemów, które mogą zostać wywołane przez infekcje ransoware, więc koniecznie należy sprawdzić komputer dwukrotnie.

Pamiętaj jednak, że nie jest to równoznaczne z odzyskaniem plików lub odszyfrowaniem zagrożenia. Ransomware U2k nie da się w tym momencie odszyfrować, więc usunięcie go, a następnie odzyskanie plików za pomocą odpowiednich narzędzi lub alternatywnych metod może być w takich przypadkach pomocne. Nie możesz przywrócić plików bez usunięcia infekcji. Możesz, ale oznacza to trwałe uszkodzenie wszystkich danych.

Przywróć pliki systemowe

Kiedy komputer zostaje zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, takim jak ransomware, jego system zostaje zmieniony, by działać w inny sposób. Przykładowo, infekcja może zmienić bazę danych rejestru systemu Windows, uszkodzić niezbędne funkcje rozruchu i inne sekcje, usunąć lub uszkodzić pliki DLL, itp. Kiedy plik systemowy zostaje uszkodzony przez malware, oprogramowanie antywirusowe nie może nic z tym zrobić, i zostawia go takim, jakim jest. W rezultacie użytkownicy mogą doświadczyć problemów z wydajnością, stabilnością i użytecznością do tego stopnia, że konieczne jest ponowne pełne zainstalowanie systemu Windows.

Z tego powodu zdecydowanie zalecamy skorzystanie z jedynej w swoim rodzaju, opatentowanej technologii naprawy FortectIntego. Nie tylko może ona naprawić po infekcji uszkodzenia spowodowane przez wirusy, ale jest także w stanie usunąć malware, które już znalazło się na systemie, dzięki kilku silnikom wykorzystywanym przez ten program. Poza tym aplikacja może także naprawić różne problemy związane z systemem Windows, które nie są spowodowane przez infekcje malware, np. błędy niebieskiego ekranu, zawieszanie się, błędy rejestru, uszkodzone biblioteki DLL, itp.

 • Pobierz aplikację klikając na link powyżej
 • Kliknij na ReimageRepair.exe
  Reimage download
 • Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, wybierz Tak
 • Wciśnij Zainstaluj i poczekaj aż program ukończy proces instalacjiReimage installation
 • Analiza twojego komputera rozpocznie się od razuReimage scan
 • Po ukończeniu, sprawdź rezultaty – będą wyświetlone w sekcji Podsumowanie
 • Możesz teraz kliknąć na każdy z problemów i naprawić je ręcznie
 • Jeśli widzisz wiele problemów, których naprawienie jest dla ciebie trudne, to zalecamy, byś wykupił licencję i naprawił je automatycznie. Reimage results

Możliwość odzyskania zaszyfrowanych danych

Ransomware U2k nie można odszyfrować. A przynajmniej nie za pomocą narzędzia, które zostało niedawno opracowane i wydane dla tej konkretnej infekcji. Jeśli natknąłeś się na ten artykuł lub zostałeś zainfekowany po początkowych kampaniach dystrybucyjnych, możesz znaleźć coś, co pomoże Ci przy tych infekcjach.

Spróbuj jednak całkowicie usunąć infekcję przed którymkolwiek z tych procesów. Wirus może ponownie szyfrować pliki, co oznacza, że nie będzie innego sposobu na odzyskanie podwójnie zaszyfrowanych plików. Wirus ransomware U2k może być powiązany z innymi zagrożeniami lub dzielić podobieństwa kodu, więc badacze zagrożeń mogą czasem opracować narzędzia do odszyfrowania na podstawie takich ustaleń.

Wielu użytkowników nie przygotowuje odpowiednich kopii zapasowych przed atakiem ransomware, więc często mogą oni na stałe utracić dostęp do swoich plików. Płacenie przestępcom również jest bardzo ryzykowne, ponieważ mogą oni nie spełnić swoich obietnic i nigdy nie odesłać wymaganego narzędzia deszyfrującego.

Choć może to brzmieć strasznie, nie wszystko stracone – oprogramowanie do odzyskiwania danych może Ci pomóc w niektórych sytuacjach (w dużym stopniu zależy to od użytego algorytmu szyfrowania, od tego, czy ransomware udało się ukończyć zaprogramowane zadania, itd.). W związku z tym, że istnieją tysiące różnych odmian ransomware, nie można od razu stwierdzić, czy oprogramowanie innych firm zadziała w Twoim przypadku.

Dlatego sugerujemy wypróbować je niezależnie od tego, które ransomware zaatakowało twój komputer. Zanim zaczniesz, istnieje kilka wskazówek ważnych podczas radzenia sobie z taką sytuacją:

 • W związku z tym, że zaszyfrowane dane na twoim komputerze mogą zostać trwale uszkodzone przez oprogramowanie zabezpieczające lub do odzyskiwania danych, powinieneś najpierw wykonać ich kopie zapasowe – użyj dysku USB lub innej pamięci.
 • Próbuj przywrócić swoje pliki z wykorzystaniem tej metody tylko po wykonaniu skanu za pomocą oprogramowania antywirusowego.

Zainstaluj oprogramowanie do odzyskiwania danych

 1. Pobierz Data Recovery Pro.
 2. Kliknij dwukrotnie na instalator, by go uruchomić.
  U2k ransomware
 3. Podążaj za wskazówkami na ekranie, by zainstalować oprogramowanie. Install program
 4. Gdy tylko wciśniesz Zakończ, możesz używać aplikacji.
 5. Wybierz Wszystko lub zaznacz poszczególne foldery, z których chcesz odzyskać pliki. Select what to recover
 6. Wciśnij Dalej.
 7. Na dole, włącz Głębokie skanowanie i wybierz, które Dyski chcesz przeskanować. Select Deep scan
 8. Wciśnij Skanuj i poczekaj na ukończenie. Scan
 9. Teraz możesz wybrać które pliki/foldery odzyskać – nie zapominaj, że masz także możliwość wyszukiwania po nazwie pliku!
 10. Wciśnij Odzyskaj, by przywrócić swoje pliki.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach