Czym jest rundll32.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Gabriel E. Hall - -
rundll32.exe

Rundll32.exe file – prawdziwy proces wykorzystywany do umieszczania bibliotek .dll w pamięci

Rundll32.exe to proces systemu Microsoft Windows OS, który nie wpływa negatywnie na wydajność systemu. Wręcz przeciwnie – oryginalny plik jest odpowiedzialny za ładowanie i uruchamianie plików dynamicznej biblioteki linków (.dll). Wiele osób jednak zgłasza rundll32.exe jako wirusa. Gdy niektórzy zetknęli się z wiadomością obwieszczającą „Kod błędu: rundll32.exe” podczas przeglądania Chrome'a, Firefoksa, IE lub Edge, inni zobaczyli liczne procesy Rundll32.exe w Menedżerze Zadań oraz stałe, wysokie zużycie procesora przez rzeczony plik. Takie i podobne funkcje mogą wskazywać na fakt, że twój komputer jest zainfekowany potencjalnie niepożądaną aplikację, adware'm, spyware'm, trojanem, keyloggerem, kopaczem kryptowaluty bądź inną infekcją.

Nazwa rundll32.exe
Autor Microsoft
Znajdowany w Menedżerze Zadań
Powiązany z explorer.exe
Poziom zagrożenia Prawie żaden
Sprawdzanie zaufania pliku Aby upewnić się, że plik Rundll32 jest bezpieczny, uruchomReimage 

Oryginalna wersja pliku Rundll32.exe jest we wszystkich wersjach systemu Windows i działa poprzez wykonywanie funkcji eksportowanych z określonych bibliotek DLL. Innymi słowy, pomaga wykonywać pliki DLL i umieszcza ich biblioteki w pamięci systemu. Pod żadnym pozorem nie powinieneś wyłączać tego procesu, ponieważ jest on kluczowy do prawidłowego działania systemu.

Jeżeli jednak zauwazyłeś kilka procesów Rundll32.exe w Menedżerze Zadań systemu bądź informację „Kod błędu: rundll32.exe” pop-up pojawiającą się podczas przeglądania sieci, zalecamy sprawdzenie systemu z pomocą Reimage bądź innym profesjonalnym anty-malware. Najpewniej ostatnio zainstalowałeś program freeware i przypadkowo wyraziłeś zgodę na instalację dodatkowych komponentów.

Wirus rundll32.exe może być wywoływany przez reklamowe rozszerzenie przeglądarki, które poza Rundll32.exe może spowodować następujące efekty uboczne:

  • Przesadna liczba agresywnych reklam;
  • Irytujące reklamy;
  • Spowolnienia przeglądarki;
  • Przekierowania na nieznane / podejrzane strony internetowe;
  • Awarie systemu, itd.

WAŻNE: infekcja adware nie jest najgorsza. Plik rundll32.exe jest często celem hakerów, którzy chcą ukryć pod jego nazwą poważne infekcje komputerowe typu spyware, keyloggery, trojany i inne. Obecnie, hakerzy preferują pod nazwami oficjalnych plików systemowych ukrywać kopacze kryptowaluty..

Prawdziwy plik rundll32.exe znajduje się zazwyczaj w folderze C:\Windows\System32. Jeśli podejrzewasz, że wirus lub malware mógł przeją plik, sprawdź jego lokalizację. Jeśli plik nie znajduje się w folderze System32, powinieneś go jak najszybciej usunąć. W tym celu skorzystaj z zaufanego antywirusa z zaktualizowanymi bazami – w przeciwnym wypadku wirus zacznie pobierać kolejne malware na komputer.

Główne techniki rozpowszechniania malware

Większość prawidłowych plików systemowych znajduje się domyślnie w systemie i nie może być pobranych w formie instalatorów. W wypadku przejęcia plików, takie komponenty są zwykle naprawiane poprzez instalację bądź korzystanie z profesjonalnych optymalizatorów, takich jak Reimage.

Malware podszywający się pod jeden z plików systemowych może jednak wniknąć do systemu na wiele sposobów. Jedną z głównych technik dystrybucyjnych malware jest bundling oprogramowania. W celach monetyzacyjnych, deweloperzy darmowych aplikacji uzupełniają swoje produkty wieloma rozszerzeniami przeglądarki, dodatkami i paskami narzędzi, podróżujących jako domyślne komponenty. W konsekwencji, jeśli użytkownik wybierze instalację szybką, wyrazi zgodę na instalację całej paczki. Aby zapobiec adware'om oraz porywaczom przeglądarki w systemie, musisz wybrać instalację Zaawansowaną oraz odznaczyć niechciane komponenty.

Bardziej szkodliwe infekcje komputerowe są zwykle rozpowszechniane poprzez zestawy exploitów, złośliwe załączniki mailowe, zainfekowane linki, strony phishingowe, fałszywe prośby o aktualizację, nielegalne oprogramowanie itd. Choć nie ma stuprocentowo pewnej ochrony przed poważnymi infekcjami komputerowymi, posiadanie aktualnego systemu oraz profesjonalnego programu anty-malware, zwykle wystarczy do radzenia sobie z infekcjami.

Poradnik eliminacji malware'owej wersji Rundll32.exe

Oryginalny plik Rundll32.exe nie powinien być wyłączany ani modyfikowany. Usunięcie Rundll32.exe może powodować poważne problemy systemu, a nawet awarie. Jeśli jednak podejrzewasz, że plik ten został przechwycony, powinieneś przeskanować do programem anty-malware. Nie ma sposobu na usunięcie wirusa Rundll32.exe ręcznie.

Pierwszym objawem wirusa Rundll32.exe jest zwiększone zużycie komputera. Poza tym, liczne procesu mogą działać w Menedżerze Zadań, a żaden z nich nie może być zakończony. Na koniec, ogólne spowolnienie, awarie i zawieszanie się to typowe objawy malware'a Rundll32.exe.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-rundll32-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj