Czym jest sppextcomobjhook.dll? Czy powinienem go usunąć?

sppextcomobjhook.dll to potencjalnie niepożądany plik powiązany z narzędziem crackującym Windows

sppextcomobjhook.dll to plik diblioteki DLL zazwyczaj ulokowany w folderze C:\Windows\Temp. Wielu użytkowników narzeka, że oprogramowanie typu AVG lub Kaspersky wykrywa ten plik jako cyberzagrożenie pod nazwami Tool_c.DV lub Trojan Patched4_c.CHQT oraz, że  po usunięciu pliku i restarcie komputera, program ochronny ponownie go wykrywa. Dodatkowo, wielu użytkowników zgłosiło, że urządzenie zawiesza się po uruchomieniu, uniemożliwiając normalną pracę komputera. Głównym powodem, dla którego plik sppextcomobjhook.dll jest oznaczany jako złośliwy jest AutoKMS, Re-Loader, KMSPico i inne narzędzia wykorzystywane do łamania niezabezpieczonych kopii systemu Windows lub pakietu Microsoft Office.

PODSUMOWANIE
Nazwa sppextcomobjhook.dll
Typ Plik biblioteki DLL
Kategoria Narzędzie do łamania/trojan
Wykrywanie Powiązana z narzędziami hakerskimi AutoKMS, KMSPico i podobnymi
Objawy Programy ochronne oznaczają plik jako złośliwy, wymaga welu restartów komputera, zamyka użytkowników w błędnym kole restartowania
Eliminacja  Skorzystaj z oprogramowania ochronnego typu FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, by przeskanować w poszukiwaniu malware
Główne zagrożenia Narzędzia hakujące mogą zawierać malware w instalatorach

Plik sppextcomobjhook.dll jest powiązany z narzędziem hakującym system Windows lub pakiet MS Office, które jest zwykle umyślnie instalowane. Aplikacja ta następnie tworzy zadanie, które każdego dnia oszukuje system mówiąc, że licencja na niego jest prawidłowa. Dodatkowo, ponieważ plik tej jest zarejestrowany jako usługa, ręczne usunięcie sppextcomobjhook.dll nie zadziała. Użytkownicy muszą najpierw znaleźć usługę powiązaną z plikiem, zatrzymać ją, a dopiero wtedy usunąć niechciany program.

Ci, którzy nie mają problemów z programami hakerskimi na ich komputerach powinni być świadomi, że zmniejszają one bezpieczeństwo osobiste i mogą na urządzeniu umieścić wiele róznych rodzajów malware, wliczając w to ransomware, trojany, kryptokopacze, keyloggery, spyware i podobne. Te złośliwe aplikacje są w stanie wykraść informacje osobiste, usunąć pliki i nadmiernie wykorzystywać system (zazwyczaj procesor) do wydobywania kryptowaluty.

Dlatego też, konsekwencją nie usuwania sppextcomobjhook.dll może być kradzież tożsamości bądź nawet wyłudzenie pieniędzy. Dodatkowo, korzystanie z takich narzędzi jest nielegalne i podlega karze – użytkownik może mieć do czynienia z konsekwencjami.

Z tego powodu zalecamy usunąć wirusa sppextcomobjhook.dll z komputera i zalupić licencjonowaną wersję systemu bądź pakietu biurowego. Możesz w tym celu wykorzystać takie narzędzia, jak FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, by zeskanować system w Trybie Awaryjnym i wyeliminuj wszystkie wykryte zagrożenia.

Przestań pobierać nielegalne oprogramowanie – możesz zostać zainfekowany malware

Niektórzy użytkownicy nie są uczciwi i korzystają z cracków, by unikać płacenia za licencjonowaną wersję aplikacji. Odradzamy taką aktywność – wiele osób jednak będzie kontynuować ten proceder. Taka jest już natura ludzka, szczególnie w biednych częściach świata.

Internet jest wypełniony stronami udostępniający pliki oferujące cracki, keygeny i podobne oprogramowanie wraz z milionami innych aplikacji. Gdy niektóre z tych stron mogą zawierać narzędzia, które rzeczywiście działają i mogą rzeczywiście zhakować aplikację, większość tych stron jest niezwykle niebezpiecznych, gdyż ukrywają malware w oferowanych aplikacjach. Dodatkowo, strony dzielące się plikami mogą posiadać złośliwe skrypty JavaScript, które sprawdzają podatności systemu użytkownika, a następnie wykorzystują zestawy exploitów, by automatycznie umieścić kolejne malware.

Dlatego też zalecamy użytkownikom trzymać się z daleka od stron udostępniających pliki, torrentów, zewnętrznych sterowników, zestawów kodeków i podobnych witryn. Wybierz odpowiednie źródło i wykorzystaj zaufane oprogramowane anty-malware, by zapobiec infekcjom w przyszłości.

Pozbądź się wirusa sppextcomobjhook.dll z pomocą oprogramowania ochronnego

Głównym problemem wirusa sppextcomobjhook.dll jest fakt, że aplikacje ochronne wykrywają go za każdym ponownym uruchomieniem systemu. Ci, którzy wierzą, że plik jest bezpieczny (my tak nie uważamy, podobnie jak wielu ekspertów) i chcą zatrzymać powiadomienia, mogą zastosować się do następujących kroków:

  • Wejdź w folder c:\Windows\Temp
  • Utwórz plik tekstowy i nazwij go SppExtComObjHook.dll
  • Antywirusy zignorują plik i wyskakujące okienka przestaną się pojawiać.

To jest jednak tylko tymczasowe, kontrowersyjne rozwiązanie. Używaj go więc tylko na własne ryzyko.

Zalecamy, być zamiast tego usunął sppextcomobjhook.dll. Jak już wspomnieliśmy, proces ten mógł stworzyć usługę uruchamiającą się z każdym uruchomieniem komputera. Dlatego, zastosuj się do następujących kroków:

  • Naciśnij Windows +R
  • Wpisz services.msc i naciśnij Enter
  • Znajdź usługę powiązaną z narzędziem
  • Kliknij na nią drugim przyciskiem myszy, wybierz Właściwości
  • W zakładce Uruchamianie, wybierz z rozwijanego menu Wyłącz
  • W Statusie usługi wybierz Zatrzymaj i kliknij OK

Gdy to wykonasz, przeskanuj komputer z pomocą programu anty-malware, by ukończyć z powodzeniem proces eliminacji sppextcomobjhook.dll.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj