Czym jest QtWebEngineProcess.exe? Czy powinienem go usunąć?

QtWebEngineProcess.exe

QtWebEngineProcess jest usługą klienta Origin, która czasem stoi za wysokim użyciem procesora

QtWebEngineProcess to prawdziwy plik wykonywalny stworzony do ułatwiania działania pewnych aplikacji w systemie Windows. W większości przypadków, jest on powiązany z Originem – platformą powiązaną z graczami chcącymi łączyć się ze swoimi znajomymi. Ten plik wykonywalny może być też wykorzystywany przez bazujące na Chromium Qt WebEngine, Ring Central, Bitlorda oraz Dropbox'a. Nie jest to ważny plik systemowy – nie powinien być jednak zatrzymywany, jeśli chcesz zapewnić normalne działanie wcześniej wspomnianych aplikacji. Jednocześnie zauważ, że nie jest to komponent systemu – może więc zostać usunięty, jeśli mocno wpływa na wydajność komputera. Jeśli QtWebEngineProcess pobiera znaczną część pamięci urządzenia, spróbuj zreinstalować aplikację Origin, by pozbyć się tego problemu. Powinieneś też wziąć pod uwagę, że plik powinien zostać sprawdzony aplikacją ochronną, by upewnić się, że nie jest to plik złośliwy. Pamiętaj, że twórcy malware nadużywają nazw prawdziwych plików, by ukrywać je w systemie. Jeśli twój anty-spyware nie znalazł nic złośliwego, spróbuj wskazówek znajdujących się w tym artykule

Nazwa QtWebEngineProcess
Typ Plik wykonywalny/aplikacja
Cel Plik wykonywalny określonych programów, n.p. Dropbox, Origin, Bitlord, Ring Central
Objawy złośliwej wersji Powoduje błędy, wykorzystuje dużą część zasobów komputera
Dystrybucja Przychodzi z innymi aplikacjami, pojawia się w spamie w wypadku złośliwych wersji
Eliminacja Skorzystaj z FortectIntego, by dokładnie przeskanować system

Błąd systemowy QtWebEngineProcess.exe pojawia się w różnych dyskusjach w sieci po tym, jak użytkownicy zauważyli, że kilka wersji tego samego pliku działa w tle systemu. Dodatkowo, po sieci krążą liczne narzekania na temat tendencji pliku do wykorzystywania sporej części zasobów procesora.:

Its using over 200mb of ram whilst its doing nothing. The CPU is always pegged at 20% usage and the GPU is always pegged around 40%+ when the system is idle and doing nothing.

Zazwyczaj, reinstalacha Origin i innych podobnych aplikacji pomaga przywrócić porządek. Jeśli jednak liczba zasobów pobieranych przez QtWebEngineProcess wciąż jest zauważalna, zwróć uwagę na jedną rzecz – twórcy malware mogą wykorzystywać podaną nazwę do ukrywania w systemie ich złośliwych dzieł. Głównymi oznakami pokazującymi, że plik jest złośliwy, jest wysokie wykorzystanie zasobów komputera oraz awarie urządzenia. 

Ogólnie o pliku QtWebEngineProcess wiadomo, że:

  • Znajduje się w podfolderze C:\Program Files;
  • W większości systemów jego maksymalny rozmiar wynosi 22,024 bajty;
  • Jeśli bezpieczny, nie powinien wykorzystywać zasobów komputera przez cały czas.

Jeśli masz problem z tą aplikacją, musisz sprawdzić, jak bardzo jest ona zaufana przed całym procesem eliminacji pliku QtWebEngineProcess. Możesz to zrobić poprzez lokalizację procesu w Menedżerze Zadań. Znajdź jego lokalizację (powinno być nią C:\Program Files) i porównaj rozmiar ze wspomnianymi powyżej faktami. 

Użytkownicy często narzekają, że ten plik wykonywalny pojawił się znikąd oraz, że nie mają pojęcia, czemu wpływa on na wydajność komputera w taki charakterystyczny sposób. Na podstawie badań,zakończenie procesu nie pomoże w naprawie błędu aplikacji QtWebEngineProcess.exe, ponieważ przy uruchamianiu powiązanych aplikacji, proces ten ponownie się pojawi. Musisz odinstalować powiązane aplikacje, by usunąć całkowicie proces QtWebEngineProcess.

Ponieważ ten program jest powiązany z kilkoma aplikacjami, usunięcie go może wpłynąć na wydajność niektórych aplikacji bądź usług. Uruchom pełny skan programem FortectIntego, by sprawdzić, czy plik jest godny zaufania i czy w środku nie znajdują się żadne malware.  

Różne rodzaje plików mogą być nieświadomie pobierane

Pliki z rozszerzeniami .exe lub .dll często są źle wykorzystywane przez złośliwe osoby. Ponieważ komputer uruchamia wiele procesów naraz, możesz nie być w stanie zauważyć takich plików, a przez to możesz nie zauważyć poważnych szkód w komputerze.

Spam bądź bundle oprogramowania są często wykorzystywane do rozpowszechniania złośliwych danych. Podczas niezabezpieczonych instalacji, ludzie dają się nabrać na pobranie różnych aplikacji wraz z podejrzanymi plikami. To samo można powiedzieć o kampaniach spamowych, które nakłaniają użytkowników do pobierania plików wyglądających na bezpieczne, które w rzeczywistości są zainfekowane wirusami i ich komponentami.

Pliki .exe są wykorzystywane przez złośliwe osoby do uruchamiania procesów w tle, takich jak pobieranie malware, wydobywanie kryptowaluty bądź otwieranie furtek do poważniejszych ataków. Unikaj tych cyberinfekcji korzystając z instalacji Zaawansowanej, regularnie oczyszczaj skrzynkę mailową i zwracaj więcej uwagi na takie detale, jak literówki bądź podejrzane tematy wiadomości.

Eliminacja pliku QtWebEngineProcess.exe jest ważna, jeśli plik okazuje się złośliwy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, QtWebEngineProcess jest częścią aplikacji Origin. Jeżeli jednak powoduje on błędy aplikacji, używa sporo procesora, a także stoi za innymi problemami, możesz spróbować usunąć proces QtWebEngineProcess z systemu, a następnie zainstalować go ponownie z Originem bądź inną, powiązaną z nim aplikacją.

Eksperci zalecają też sprawdzanie aplikacji by upewnić się, że jej celem nie jest pomoc malware'om w wykonywaniu ich zadań. Najlepszą diagnozę plików tego typu zapewnią następujące aplikacje: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes. Jesli plik okaże się złośliwy, te same aplikacje zajmą się usuwaniem pliku QtWebEngineProcess.exe, a także pozbędą się powiązanych malware'ów.

Zauważ jednak, że nie powinieneś usuwać dobrego pliku – może on wpłynąć na wydajność powiązanych aplikacji. Upewnij się, też, by posiadać zaktualizowane oprogramowanie, dzięki któremu możesz uniknąć wszelkich problemów powodowanych przez uszkodzone pliki w przyszłości. Jeśli zaś chodzi o problemy związane z funkcjonalnością oprogramowania, regularnie szukaj aktualizacji sterowników i programów – dzięki temu szansa wystąpienia problemu znacznie się zmniejszy. 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj