Intego recenzja

Intego – wielofunkcyjne oprogramowanie zabezpieczające dla twojego macOS

Intego to pakiet rozwiązań zabezpieczających, który pomaga chronić macOS i Mac OS X przed różnymi zagrożeniami, włączając w to adware, spyware, Trojany, scareware, jak również internetowy scam i próby phishingu. Developerzy odpowiedzialni za oprogramowanie Intego zajmują się bezpieczeństwem od 1997 roku i mają ogromne doświadczenie w zapewnianiu kompleksowej ochrony tym użytkownikom, którzy zdecydują się na zakup jednej z aplikacji na Maca: VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 lub Mac Premium Bundle X9 – wszystkie w przystępnej cenie.

Oprócz podstawowej ochrony przed malware, Intego Mac Internet Security wyposażony jest w arsenał dodatkowych funkcji zabezpieczających, włączając w to anty-spam, anty-phishing, ochronę danych i zaporę ogniową. Bez wątpienia wszelkie podejrzane lub złośliwe komponenty, które potrafią uzyskać dostęp do macOS, są natychmiastowo usuwane z komputera.

W tej recenzji Intego spróbujemy wyjaśnić dlaczego potrzebujesz pakietu Intego Mac Internet Security, w jaki sposób chroni on twoje urządzenie, ile kosztuje i jakie zapewnia korzyści. 

Nazwa Intego
Typ Oprogramowanie antywirusowe
Używane do Ten produkt służy do ochrony urządzeń z Mac OS i Mac OS X przed różnymi cyber-zagrożeniami i do ulepszania systemu poprzez dostarczenie innych korzystnych funkcji
Części  Program składa się z dwóch elementów: VirusBarrier X9 oraz NetBarrier X9
Zalety  Zapewnia ochronę przed malware i potencjalnie niechcianymi programami, zabezpiecza dane osobiste i pliki, blokuje spam i wiadomości phishingowe, czyści system ze śmieci, poprawia szybkość komputera
Pobieranie  Możesz pobrać to narzędzie z oficjalnej strony internetowej lub otrzymać je za pośrednictwem innego oprogramowania

Używaj Intego dla komputerów Mac, by zapewnić najlepszą ochronę przed malware i wieloma innymi rodzajami wirusów

Program antywirusowy Intego istnieje od lat, chociaż wielu użytkowników Mac uważało, że dodatkowe narzędzia zabezpieczające nie są potrzebne na tej platformie, ponieważ jest ona bezpieczna dzięki wbudowanym funkcjom ochronnym. Rzeczywiście, komputery Mac są uważane za bezpieczniejsze niż systemy operacyjne Windows. Urządzenia Apple używają takich funkcji jak Gatekeeper (powstrzymuje instalowanie nieautoryzowanego oprogramowania) i XProtect – i początkowo były one wystarczające do walki z wszelkim niechcianym oprogramowaniem, które próbowało uzyskać dostęp do komputera Mac.

Jednak wraz ze wzrostem popularności produktów Apple, wzbudziły one zainteresowanie cyberprzestępców i – według najnowszych statystyk przedstawionych w raporcie Malwarebyte o Stanie Malware – zagrożenia dla komputerów Mac rosły w szybszym tempie niż malware dla Windowsa zrobiło to w 2019r. Nowe zagrożenia obejmują wzrost liczby programów przemycających malware, takich jak OSX/Shlayer, które znaleziono na 10% komputerów Mac z oprogramowaniem zabezpieczającym Kaspersky . Trojan jest wyjątkowo trwały i może ominąć wbudowane zabezpieczenia używając kryptograficznego podpisu cyfrowego.

Bez narzędzi takich jak anty-wirus Intego możesz cierpieć z powodu dalszych infekcji komputera Mac, ujawnienia danych osobowych nieznanym stronom (cyberprzestępcom) oraz strat pieniężnych z powodu funkcji malware, która pozwala atakującym rejestrować każde naciśnięcie klawisza na twojej klawiaturze. Innymi słowy, Intego Mac Internet Security jest narzędziem niezbędnym do kompleksowego chronienia cię przed zagrożeniami online.

Intego versions

Dalsza recenzja Intego: pochodzenie i zagrożenie malware

Intego jest obecnie jedną z wiodących firm zabezpieczających, która opracowuje produkty anty-malware dla macOS. Założona w 1997 roku jako prywatna firma CEO Laurenta Marteau , posiada obecnie siedzibę w Seattle i biura w Waszyngtonie, Austin, jak również biura zagraniczne w Paryżu i Nagano. Motto firmy to:

Bezpieczeństwo twojego komputera Mac jest naszym najwyższym priorytetem

Z biegiem lat antywirus Intego zyskał dobrą reputację wśród użytkowników – oprogramowanie Intego działa na ponad 2 milionach urządzeń na całym świecie, chroniąc użytkowników przed zagrożeniami w Internecie. Jednakże nie jest to jedyny wkład firmy w trakcie jej ponad 20-letniej działalności – badacze Intego, tacy jak Joshua Long, Kirk McElhearn, Victor Agreda Jr i wielu innych, publikują wyniki badań nad malware i opisują działanie różnych zagrożeń typu malware na blogu ''Security Blog'' firmy {ref en-8].

Bez wątpienia, jeśli szukasz aplikacji, która jest wynikiem działań ekspertów w tej dziedzinie – aplikacją, której szukasz, jest Intego dla Mac.

Wybór odpowiedniego planu oprogramowania Intego

Zanim zainstalujesz Intego Mac Internet Security, powinieneś zdecydować jakiego poziomu ochrony potrzebujesz. Istnieją trzy różne plany do wyboru – VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 lub Mac Premium Bundle X9 .

  • Jeśli potrzebujesz kompleksowego zabezpieczenia z dodatkowymi funkcjami, takimi jak porządkowanie pulpitu, szybki dostęp do plików, usuwanie niepotrzebnych duplikatów plików, a także innymi funkcjami do optymalizacji systemu, zdecydowanie powinieneś wybrać Mac Premium Bundle X9. Ceny pakietu mogą się różnić, ponieważ firma często oferuje zniżki na produkty antywirusowe Intego – obecnie pakiet ten kosztuje $34,99 na rok/na jeden komputer Mac.

  • Mac Internet Security X9 to jeden z najwygodniejszych planów, który oferuje doskonały stosunek jakości do ceny – obecnie kosztuje tylko $19,99 i zawiera funkcje, które są potrzebne, by chronić komputery Mac przed całym złem Internetu – nieznanymi aplikacjami i urządzeniami, kampaniami phishingowymi, jak również włamaniami do sieci, wśród funkcji podstawowych.

  • VirusBarrier X9 to podstawowy plan, który w dalszym ciągu zapewnia najbardziej potrzebną ochronę komputerów Mac. Zawiera takie funkcje jak antywirus Intego przeciwko malware atakującemu komputery Mac i Windows, zaplanowane skany, jak również ochronę w czasie rzeczywistym. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, który zachowuje ostrożność podczas korzystania z Internetu i instalowania aplikacji, VirusBarrier X9 od Intego może być właśnie dla ciebie za $19,99/rok.

Intego tech support

Ważne, by pamiętać, że nie musisz od razu kupować najlepszego pakietu dla siebie, ponieważ jesteś uprawniony do skorzystania z 30-dniowego okresu próbnego. Jeśli będziesz niezadowolony później lub w trakcie działania aplikacji, możesz natychmiast odinstalować Intego. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się online i pobrać instalator. Kiedy zakupisz Intego dla Mac i zostaniesz zarejestrowanym użytkownikiem, otrzymasz także bezpłatną usługę wsparcia technicznego przez telefon, e-mail lub poprzez formularz na stronie internetowej.

Instalacja i funkcje Intego

Antywirus Intego na Maca jest łatwy w instalacji – zajmuje to tylko kilka minut. Po prostu uruchom instalator i podążaj za instrukcjami na ekranie. Po zakończeniu pojawi się powiadomienie, by wybrać pomiędzy trzema różnymi trybami ochrony – poziomem minimalnym, standardowym i maksymalnym.

To, którą opcję wybierzesz, zależy w dużej mierze od twoich preferencji. Przykładowo, jeśli wiesz, że często odwiedzasz strony wysokiego ryzyka albo że twój system może być już zainfekowany wirusem na Mac, dobrym pomysłem będzie wybranie maksymalnego poziomu ochrony. Poziom standardowy powinien być jednak wystarczający dla większości zwykłych użytkowników.

Po wybraniu poziomu ochrony otrzymasz szczegółowe instrukcje odnośnie każdej z funkcji Intego za pomocą komunikatów nakładkowych. Zauważ, że w przypadku, gdy znasz już te funkcje, możesz z łatwością wyłączyć komunikat jednym kliknięciem myszki. Na koniec, będziesz już gotowy na swój pierwszy skan!

Intego installation

Funkcja anty-malware Mac Internet Security X9 może ochronić cię przed wszystkimi typami zagrożeń

Na rynku dostępnych jest wiele produktów anty-malware i choć wiele z nich to świetne rozwiązania zabezpieczające, inne są mniej niż bezpieczne i same działają jak malware. Przykładowo, takie aplikacje jak Advanced Mac Cleaner lub Mac Tweak mają rzekomo funkcjonalności antywirusowe, ale w rzeczywistości są bezużytecznymi programami stworzonymi po to, by narazić użytkowników na fałszywe alarmy, aby skłonić ich do zakupu oprogramowania.

Dlatego też gorąco zalecamy użytkownikom opieranie się na testach, które przeprowadzane są przez niezależne laboratoria – testują one możliwości różnych antywirusów i oceniają te narzędzia w oparciu o ich ochronę, użyteczność, wydajność i inne aspekty. Antywirus Intego jest stale testowany przez wiele z takich laboratoriów, włączając w to AC-Test oraz AV-Comparatives , które potwierdziły, że aplikacja zdołała wyłapać 100% testowanego złośliwego oprogramowania.

Intego AV-Test lab results

Możesz polegać na następujących modułach, by chroniły cię za każdym razem, gdy korzystasz z Intego dla Mac:

  • ContentBarrier
  • NetBarrier
  • VirusBarrier

Oprogramowanie jest w stanie ochronić użytkowników przed pobieraniem typu drive-by, złośliwymi linkami z mediów społecznościowych, e-mailami z phishingiem oraz pamięciami USB zainfekowanymi malware zarówno dla Windows, jak i dla Mac. Gdy tylko w systemie wykryte zostają zagrożenia, Intego Mac Internet Security poddaje je kwarantannie i usuwa je. W przypadku, gdy w trakcie tego procesu doszło do jakiegokolwiek uszkodzenia systemu, aplikacja natychmiast je naprawi.

Oprócz zabezpieczenia systemu przed złośliwym oprogramowaniem, antywirus Intego jest także w stanie zatrzymać większość potencjalnie niechcianych programów, które są pobierane z nieoficjalnych źródeł, takich jak strony z torrentami. Ważne, by zauważyć, że adware było wiodącym rodzajem malware dla komputerów Mac i że zagrożenie to rośnie od kilku lat.

Dla dodatkowego zabezpieczenia możesz także zastosować NetBarrier – skuteczną zaporę, która uniemożliwi atakującym uzyskanie dostępu do twojej sieci. Zawiera ona trzy różne tryby, włączając w to Hotspot Publiczny, Hotspot Praca i Hotspot Dom. Chociaż ta funkcja może być wykorzystywana przez zaawansowanych użytkowników, by modyfikować uprawnienia i tworzyć wyjątki, ustawienia domyślne powinny być idealne dla użytkowników o mniejszej wiedzy informatycznej.

Intego Firewall

Dodatkowe funkcje antywirusa Intego

Antywirus Intego dla Mac jest wyposażony w wiele różnych funkcji, które stopniowo rozwijają się nie tylko wokół ochrony przed malware. W pakietach, które nie są pakietami podstawowymi aplikacji, zawartych jest kilka innych funkcji i zaliczają się do nich:

  • Personal Backup to funkcja, która pozwoli ci na łatwe tworzenie kopii zapasowych twoich najważniejszych plików. Choć ransomware nie jest jeszcze powszechne na komputerach Mac, zaobserwowano już niektóre odmiany blokujące pliki – KeRanger, Patcher i inne . Jeśli zostałeś zainfekowany jednym z takich wirusów, możesz na dobre pożegnać się ze swoimi plikami – w takim momencie kopie zapasowe stają się kluczowe.
  • Washing Machine to kolejna świetna funkcja, która może być wykorzystana do czyszczenia systemów macOS ze śmieci, duplikatów plików, pamięci podręcznej, pobrań, dzienników i innych bezużytecznych plików. Choć wszystkie te akcje można wykonać manualnie korzystając z wbudowanych funkcji, Intego pozwala zrobić to wszystko za pomocą kilku kliknięć – szybko i skutecznie. 

Intego additional features

Recenzja Intego: przemyślenia końcowe

Poprzez tę recenzję Intego chcielibyśmy szerzyć świadomość wśród użytkowników macOS, ponieważ wielu z nich wciąż jest jeszcze przekonanych, że do ochrony ich urządzeń nie są potrzebne żadne dodatkowe środki ochrony. Chociaż komputery Mac są zaawansowane i posiadają wiele funkcji zabezpieczających, które są unikatowe dla platformy, ważne jest by pamiętać, że cyberprzestępcy zawsze mogą być o krok do przodu i wymyślić jak ominąć te wbudowane mechanizmy obronne.

Dlatego też, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie, powinieneś wyposażyć swój Mac w zaawansowane oprogramowanie anty-malware. Z Intego zyskujesz nie tylko kompleksową ochronę przed zagrożeniami, ale także dostęp do innych funkcji, które pomogą ci wyczyścić twój system i zwiększyć jego wydajność oraz prędkość. Gdyby jednak z jakichś powodów ci się nie spodobało, możesz odinstalować Intego za pomocą kilku kliknięć, więc nie wahaj się wypróbować to narzędzie do ochrony przed malware.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Analityk oprogramowania malware...

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj