W roku 2020 – wersja Windows Pro 1909 – chyba się nie da odinstalować Edge?
Tutaj piszesz niezrozumiale; „Usuń zawartość tej lokalizacji i wyjdź z Edytora. Po wyjściu pojawi się okno pytające o uruchomienie komputera ponownie.”
Rodzą się u czytelnika dwa pytania:
1) Mam usunąć lokalizację „MicrosoftEdge” w Regedit.exe , czy to co się pojawiło po rozwinięciu listy – „podfoldery” / „podklucze”?
2) Mam ponownie uruchomić komputer, czy nie uruchamiać?
W moim problemie czyszczenie przeglądarki ze wszystkiego skończyło się komunikatem: „Nie można wyczyścić niektórych danych. Spróbuj ponownie.”
Typuję dwie przyczyny dlaczego Edge źle zaczęła funkcjonować:
1) usunąłem konto standardowe, 2) zainstalowałem Microsoft Visual C ++ 2015 – 2019, 3) zainstalowałem i odinstalowałem Visual Studio (Całość).

Powyższy komentarz Moderator zdecydował się nie publikować. Nawiązuje do artykułu, stąd: https://usunwirusa.pl/jak-zresetowac-microsoft-edge/ Jak zresetować Microsoft Edge? stworzone przez Gabriel E. Hall – – 2017-10-02
Problem jest aktualny. Zacznę naprawę od skanowania programem ADW Cleaner.

Program nic nie wykrył. Ustawiłem żeby maksymalnie wszystko zrobił co może, ma kilka resetów do dyspozycji. Wywiązał się, ale to nic nie pomogło. Edge straszliwie muli przy uruchomieniu. Nie do zaakceptowania. Przed usunięciem konta standardowego wszystko było w porządku. Szybkość pracy troszeczkę wolniejsza od Chrome. IE 11 też zwolnił pracę, ale jak jest się cierpliwym to można korzystać i nie dostać szału. Zaraz po usunięciu konta czyściłem dysk. Jedno i drugie nie powinno psuć Edge, a jednak psuje. Rozpocznę krok kolejny z poradnika Gabriel E. Hall – – 2017-10-02.

Usunąłem klucz i podklucze. Sam z siebie uruchomiłem ponownie komputer. Operacje w regedit.exe robiłem oczywiście z uprawnieniami administracyjnymi. Nie mam klucza MicrosoftEdge. Ciekawe co się stanie jak otworzę Edge z uprawnieniami administracyjnymi. Klucze powrócą? Wkrótce napiszę. Fajnie, że pomagacie.

Otworzyłem Edge zwyczajnie na koncie administracyjnym. Klucze i podklucze się utworzyły. Przeglądarka muli niemiłosiernie. Ale komunikat jest ten sam, co na początku. Chciałem otworzyć Edge z Pulpitu, na którym miałem skrót. Dostałem komunikat, że wydawca jest nieznany. Czytałem o „Porywaczach przeglądarek”. czy to mnie spotkało? Jest taki program Uruchom. Wpisałem tam nazwę pliku z rozszerzeniem i dostałem komunikat: „System nie ma dostępu do pliku”. ???! Antywirus płatny nie znajduje Adware w folderze Windows.
Przechodzę do kolejnego kroku z poradnika Gabriel E. Hall – – 2017-10-02.
Fajnie, że pomagacie.

Pamiętam, że przez jakiś czas Edge było w zaporze dopisane. Nie za moją przyczyną dopisane. Dziwiłem się, że Microsoft dopisuje Edge do Zapory Defender. Teraz ADW Cleaner ustawił zaporę do ustawień domyślnych i nie ma tam wpisu o Edge. Chyba mam do czynienia z tzw. „Fałszywą Pomocą”. Po usunięciu kluczy i podkluczy, jak mnie się przeglądarka otworzyła, to wyświetlił się mnie komunikat, że nie można było uruchomić, ale wyczyszczono i tak dalej ble, ble, ble. A sam nie mogę wyczyścić. Co tu robić?