Czym jest msascuil.exe? Czy powinienem go usunąć?

Msascuil.exe — plik stworzony przez Microsoft Corporation

Msascuil.exe to bezpieczny plik stworzony przez korporację Microsoft na system Windows 10. Nazwę pliku tłumaczy się jako Logo interfejsu użytkownika centrum bezpieczeństwa antywirusowego Microsoft. Pierwtnie plik ten został wydany jako pierwszy w aktualizacji Redstone 1 w 2016 roku i działa już po uruchomieniu. Jego celem jest wyświetlać ikonę antywirusa Windows, znanego też jako Windows Defender Center.

Nawet jeśli Msascuil.exe jest normalnym plikiem, mogą istnieć jego złośliwe odmiany w cyberprzestrzeni. Zauważ, że ten plik Microsoftis powinien znajdować się w folderze C:\Program Files\Windows Defender. Jeśli możesz znaleźć go w innych, losowych miejscach systemu, może być to malware podszywające się pod oficjalną aplikację.

Zazyczaj, możesz sprawdzić rzetelność pliku Msascuil.exe sprawdzając następujące jego cechy:

  1. Lokalizacja na dysku;
  2. Rozmiar pliku;
  3. Czy otwiera się on tak, jak typowe aplikacje.

Podczas, gdy malware zwykle odnajduje się w folderach C:\Windows bądź C:\Windows\System32, oryginalny plik przebywa w folderze C:\Program Files. Pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat tego oprogramowania jest sprawdzenie miejsca, w którym znajduje się plik. Jeśli jest to złośliwa odmiana aplikacji, możesz wtedy od razu usunąć Msascuil.exe.

Jeżeli wciąż zastanawia Cię plik Msascuil.exe, możesz dodatkowo rzucić okiem na rozmiar pliku. Zazwyczaj powinien on się wahać pomiędzy 483,840 a 631,808 bajtami w zależności od wersji systemu Windows. Pamiętaj też, że program ten nie otwiera widocznego okna po kliknięciu.

Dlatego sugerujemy skorzystanie z trzystopniowego poradnika znajdującego się poniżej, jeśli zauważysz jakąkolwiek podejrzaną aktywność na Twoim komputerze. Zawsze możesz szybko usunąć Msascuil.exe, jeśli jest to malware. W tym celu użyj FortectIntego – program sprawdzi, czy plik jest z pewnością złośliwy.

Powinieneś być jednak śwadom niebezpieczeństwa usuwania pliku Msascuil.exe bez powodu. Wsparcie techniczne Microsoft ostrzega, że ten program jest częścią Windows Defendera, odpowiedzialnego za ochronę systemu przed malware i inne ryzykowne infekcja komputera. Usuniędie go może więc zagrozić Twojemu komputerowi.

Malware i inne niepożądane aplikacje docierają wraz z darmowymi aplikacjami

Jak wspomnieliśmy powyżej, Msascuil.exe jest bezpiecznym plikiem dla użytkowników Windowsa 10. Program ten może być jednak ukrytym malware, jeśli wersja systemu jest starsza – np. 8.1/8/7/Vista/XP. Najczęściej może on dostawać się do systemu podczas instalacji oprogramowania takiego jak optymalizatory czy konwertery plików.

Gdy instalujesz aplikacje ustawieniami Zalecanymi lub Szybkimi, nie ma sposobu na identyfikację dołączonych potencjalnie niepożądanych aplikacji. Zawsze więc wybieraj ustawienia Własne lub Zaawansowane i nigdy nie pomijaj kroków instalacji.

Pamiętaj też, że musisz odznaczyć wcześniej zaznaczone pola, które dają pozwolenie na potencjalnie niepożądaną aplikację. Eksperci z NoVirus.uk mówią, że zawsze można korzystać z profesjonalnego oprogramowania antywirusowego z ochroną czasu rzeczywistego, by powstrzymać infiltrację malware. 

Pozbądź się wirusa Msascuil.exe 

Chcemy najpierw poprosić, byś sprawdził, czy plik Msascuil.exe jest złośliwy przed jego deinstalacją z systemu. Zauważ, że jeśli usuniesz ten plik bez mocnego powodu, luki w bezpieczeństwie komputera mogą zostać wystawione na działanie cyberzagrożeń. Zalecamy wykonanie pełnego skanu systemu profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym.

Jeśli wykryje on malware, możesz usunąć Msascuil.exe automatycznie. Naszymi polecanymi programami do tego celu są FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner oraz Malwarebytes. Są one sprawdzone przez naszych ekspertów informatycznych oraz zalecane dla zwykłych użytkowników. Tylko kilka minut wystarczy, by komputer stał się bezpieczny od malware, spyware i innych problemów.

Dodatkowo, proszę, NIE próbuj usuwać pliku Msascuil.exe samemu. Ponieważ plik ten jest powiązany z systemem Windows, możesz uszkodzić system, gdy przypadkowo usuniesz programy, których działanie jest konieczne dla systemu do działania. Zawsze więc polegaj na zaufanych aplikacjach bądź pomocy profesjonalnego eksperta IT.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj