Czym jest PIA_NW.exe? Czy powinienem go usunąć?

Plik PIA_NW.exe powoduje więcej pytań niż daje odpowiedzi

PIA_NW.exe działa jako plik wykonywalny dzieła NWJS Community. Nie ma zbyt wiele informacji na temat przedsiębiorstwa, z jakim jest on powiązany.

Zgodnie z informacjami od użytkowników, możesz trafić na ten plik podczas korzystania z aplikacji Popcorn Time. Jest to aplikacja dająca użytkownikom możliwość oglądania filmów. Podczas swojego działania, zdobyła pewną renomę wśród jej użytkowników.

Niestety koniec 2016 roku był krytycznym dla aplikacji oraz dla firmy ją promującą. Twórcy ransomware'ów wykorzystali aplikację do swoich niecnych celów. Stworzyli oni malware Popcorn Time z niezwykle podstępną funkcją – twórcy dawali klucz deszyfrujący tylko wtedy, gdy ofiara sama zainfekuje dwa kolejne komputery wirusem. Firma wydała oświadczenie, w którym potwierdziła brak jakiejkolwiek relacji z infekcją.

Alternatywnie, plik ten może być powiązany z aplikacją Private Internet Access. Z drugiej strony niektóre nazędzia wykrywają pliki Nwjs jako podejrzane, chociaż usługa VirusTotal nie flaguje plików PIA_NW.exe jako potencjalnie niebezpieczne.

W skrócie, choć plik nie jest złośliwy, jego metody dystrybucji oraz brak jakiejkolwiek informacji w sieci o NWJS Community powinny przypomnieć użytkownikom o czujności. Plik ten nie jest ważny dla systemu Windows, przez co możesz chcieć usunąć PIA_NW.exe.

Zakończ działanie PIA_NW.exe

Możesz znaleźć ten plik w Menedżerze Zadań. Jeśli masz zainstalowany Private Internet Access, proces ten będzie się uruchamiał po każdym starcie systemu. W przeciwnym wypadku spróbuj znaleźć powiązanie między procesem, a programem. W Menedżerze Zadań, kliknij na PIA_NW.exe i wybierz “Otwórz lokalizacje pliku.”

Jeśli program bądź usługa nie jest Tobie znana, przeskanuj system programem do eliminacji malware. Jeśli plik zaś pobiera zasoby komputera, przebadaj też rozszerzenia przeglądarki i inne aplikacje. Pod przykrywką tego pliku może się ukrywać kopacz kryptowaluty. W takim wypadku antywirus bądź program do usuwania malware taki, jak FortectIntego lub Malwarebytes pomoże Ci ukończyć proces eliminacji PIA_NW.exe.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj