Czym jest PIA_NW.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Olivia Morelli - -
PIA_NW.exe

Plik PIA_NW.exe powoduje więcej pytań niż daje odpowiedzi

PIA_NW.exe działa jako plik wykonywalny dzieła NWJS Community. Nie ma zbyt wiele informacji na temat przedsiębiorstwa, z jakim jest on powiązany.

Zgodnie z informacjami od użytkowników, możesz trafić na ten plik podczas korzystania z aplikacji Popcorn Time. Jest to aplikacja dająca użytkownikom możliwość oglądania filmów. Podczas swojego działania, zdobyła pewną renomę wśród jej użytkowników.

Niestety koniec 2016 roku był krytycznym dla aplikacji oraz dla firmy ją promującą. Twórcy ransomware'ów wykorzystali aplikację do swoich niecnych celów. Stworzyli oni malware Popcorn Time z niezwykle podstępną funkcją – twórcy dawali klucz deszyfrujący tylko wtedy, gdy ofiara sama zainfekuje dwa kolejne komputery wirusem. Firma wydała oświadczenie, w którym potwierdziła brak jakiejkolwiek relacji z infekcją.

Alternatywnie, plik ten może być powiązany z aplikacją Private Internet Access. Z drugiej strony niektóre nazędzia wykrywają pliki Nwjs jako podejrzane, chociaż usługa VirusTotal nie flaguje plików PIA_NW.exe jako potencjalnie niebezpieczne.

W skrócie, choć plik nie jest złośliwy, jego metody dystrybucji oraz brak jakiejkolwiek informacji w sieci o NWJS Community powinny przypomnieć użytkownikom o czujności. Plik ten nie jest ważny dla systemu Windows, przez co możesz chcieć usunąć PIA_NW.exe.

Zakończ działanie PIA_NW.exe

Możesz znaleźć ten plik w Menedżerze Zadań. Jeśli masz zainstalowany Private Internet Access, proces ten będzie się uruchamiał po każdym starcie systemu. W przeciwnym wypadku spróbuj znaleźć powiązanie między procesem, a programem. W Menedżerze Zadań, kliknij na PIA_NW.exe i wybierz “Otwórz lokalizacje pliku.”

Jeśli program bądź usługa nie jest Tobie znana, przeskanuj system programem do eliminacji malware. Jeśli plik zaś pobiera zasoby komputera, przebadaj też rozszerzenia przeglądarki i inne aplikacje. Pod przykrywką tego pliku może się ukrywać kopacz kryptowaluty. W takim wypadku antywirus bądź program do usuwania malware taki, jak Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security pomoże Ci ukończyć proces eliminacji PIA_NW.exe.

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions


Pliki
Software
Porównaj