Czym jest ctfmon.exe? Czy powinienem go usunąć?

ctfmon.exe

ctfmon.exe jest procesem firmy Microsoft, który działa w tle, gdy używasz programów Microsoft Office XP lub Microsoft Office 2003. plik ten kontroluje Alternatywne Wejście Użytkownika i pasek języka pakietu Office, ale może także działać wciąż nawet po zamknięciu wszystkich aplikacji pakietu Office. Proces ctfmon.exe jest potrzebny jedynie podczas pracy z innymi językami lub gdy informacje wprowadzane są za pomocą innego urządzenia niż standardowa klawiatura, tak więc nie jest to szczególnie ważny proces. Jeśli nie potrzebujesz go, możesz go bezpiecznie zakończyć. Zazwyczaj ctfmon.exe może być znaleziony w systemie Windows XP w katalogu “C:\WINDOWS\System32”.

UWAGA!

Plik ctfmon.exe może czasem być wykorzystywany przez malware, by ukryż obecność szkodliwego oprogramowania w systemie, tak więc zwracaj uwagę na lokalizację pliku. Jeśli nie znajduje się on w C:\WINDOWS\System32, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że plik nalezy do wirusa, spyware’u, trojana lub innego robaka. zauważ, że ctfmon.exe jest najczęsciej wykorzystywany przez szkodniki Satiloter, Satiloter.d,Satiloter.e oraz Snow, tak więc zdecydowanie doradzamy przeskanowanie systemu, usunięcie pliku wykonywalnego ctfmon.exe oraz zakończenie wszelkich uruchomionych procesów, które są z nim związane.

NIE pomyl ctfmon.exe z plikiem ctfmon32.exe, gdyż ten powiązany jest ze szkodnikami takimi jak CoolWebSearch, Raidys i Family Key Logger. Głównym zadaniem tego pliku jest uruchomienie szkodnika lub odpalenie pewnych jego komponentów. Kiedy plik ctfmon32.exe zostanie wykonany, uruchamia proces, który odpowiedzialny jest za transfer szkodanika. Ctfmon32.exe jest istotną częścią niebezpiecznego zagrożenia, ale może także dzialać samodzielnie. NIE URUCHAMIAJ go!

Jeśli podejrzewasz, że ctfmon.exe jest szkodliwy i powoduje problemy z Twoim komputerem, powinieneś nie tylko zakończyć jego proces, ale także uruchomić pełny skan systemu za pomocą SpyHunter lub innym programem wymienionym poniżej by znaleźć i wyeliminować błędy powiązane z ctfmon.exe.

werdykt - status pliku:
plik bezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-ctfmon-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj