Czym jest ctfmon.exe? Czy powinienem go usunąć?

ctfmon.exe

ctfmon.exe jest procesem firmy Microsoft, który działa w tle, gdy używasz programów Microsoft Office XP lub Microsoft Office 2003. plik ten kontroluje Alternatywne Wejście Użytkownika i pasek języka pakietu Office, ale może także działać wciąż nawet po zamknięciu wszystkich aplikacji pakietu Office. Proces ctfmon.exe jest potrzebny jedynie podczas pracy z innymi językami lub gdy informacje wprowadzane są za pomocą innego urządzenia niż standardowa klawiatura, tak więc nie jest to szczególnie ważny proces. Jeśli nie potrzebujesz go, możesz go bezpiecznie zakończyć. Zazwyczaj ctfmon.exe może być znaleziony w systemie Windows XP w katalogu “C:\WINDOWS\System32”.

UWAGA!

Plik ctfmon.exe może czasem być wykorzystywany przez malware, by ukryż obecność szkodliwego oprogramowania w systemie, tak więc zwracaj uwagę na lokalizację pliku. Jeśli nie znajduje się on w C:\WINDOWS\System32, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że plik nalezy do wirusa, spyware’u, trojana lub innego robaka. zauważ, że ctfmon.exe jest najczęsciej wykorzystywany przez szkodniki Satiloter, Satiloter.d,Satiloter.e oraz Snow, tak więc zdecydowanie doradzamy przeskanowanie systemu, usunięcie pliku wykonywalnego ctfmon.exe oraz zakończenie wszelkich uruchomionych procesów, które są z nim związane.

NIE pomyl ctfmon.exe z plikiem ctfmon32.exe, gdyż ten powiązany jest ze szkodnikami takimi jak CoolWebSearch, Raidys i Family Key Logger. Głównym zadaniem tego pliku jest uruchomienie szkodnika lub odpalenie pewnych jego komponentów. Kiedy plik ctfmon32.exe zostanie wykonany, uruchamia proces, który odpowiedzialny jest za transfer szkodanika. Ctfmon32.exe jest istotną częścią niebezpiecznego zagrożenia, ale może także dzialać samodzielnie. NIE URUCHAMIAJ go!

Jeśli podejrzewasz, że ctfmon.exe jest szkodliwy i powoduje problemy z Twoim komputerem, powinieneś nie tylko zakończyć jego proces, ale także uruchomić pełny skan systemu za pomocą SpyHunter 5 lub innym programem wymienionym poniżej by znaleźć i wyeliminować błędy powiązane z ctfmon.exe.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage Reimage Cleaner. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-ctfmon-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj