Czym jest alg.exe? Czy powinienem go usunąć?

Alg.exe to wiarygodny plik, choć może być potencjalnie zastąpiony przez malware

Alg.exe to plik wykonywalny systemu Microsoft Windows uznawany za Usługę Warstwy Bramy Aplikacji. Jest to normalny proces, który zapewnia działanie łączenia się z internetem Firewalla Windows oraz zewnętrznych wtyczek. Zazwyczaj działa on w Menedżerze Zadań i może zostać wyłączony – nie jet to jednak zalecane, jeśli plik jest prawdziwy. Alg.exe znajduje się w folderze C:\Windows\System32 i zazwyczaj posiada rozmiar 45,000 bajtów.

PODSUMOWANIE
Nazwa Alg.exe
Typ Plik systemowy
Główne zagrożenia Malware może podszyć się pod plik
Objawy Wiele działających instancji pliku, NIE znajduje się w folderze C:\Windows\System32
Dystrybucja Spam, wrażliwość systemu, złośliwe strony, itd.
Eliminacja TYLKO, jeśli jest to plik malware – w tym celu użyj FortectIntego

Jeśli zakończysz to zadanie Menedżerem Zadań, pewne programy mogą zacząć wyświetlać błędy bądź też całkowicie przestać działać. Plik alg.exe pozwala aplikacjom,(takim jak klienty IM, RTSP, BitTorrent, SIP, oraz FTP) z komputera użytkownika, by korzystać z odpowiednich portów TCP/ UDP w komunikacji z serwerem. Plik ten daje dostęp pewnym aplkacjom na korzystanie z siei poprzez firewalla.

Dlatego, że plik ten jest aplikację, może być zastąpiony, skopiowany bądź spreparowany przez malware Złośliwe oprogramowanie jest zagrożeniem dla prywatności i bezpieczeństwa oraz powinno być traktowane poważnie. Jeśli plik Alg.exe nie powoduje Ci żadnych problemów podczas działania, zignoruj go i pozwól mu działać.

Jeśli usuniesz alg.exe, zablokujesz porty komunikacyjne, bądź – w wypadku zaawansowanych użytkowników – otworzysz liczne porty w firewallu i utworzysz lukę w systemie. Komputer będzie podatny na zagrożenie.

Alg.exe jest powiązany z Usługą Warstwy Bramy Aplikacji oraz NAT (Tłumaczenie Adresu Sieciowego) i jest potrzebny do wspierania ochrony firewalla i sieci.

Jeśli jednak plik ma kilka instancji w Menedżerze Zadań i NIE znajduje się w folderze C:\Windows\System32, twój komputer może być w tarapatach. Rozejrzyj się też za następującymi objawami:

  • Zwiększone zużycie procesora oraz/lub karty graficznej – nawet, gdy nie działa żadna aplikacja;
  • Zwiększone działanie wentylatora – urządzenie próbuje dorównać zużyciu urządzenia;
  • Awarie komputera bądź zawieszanie się podczas działania bądź podczas stanu  bezczynności;
  • Regularne niebieskie ekrany;
  • Zwiększona liczba reklam umieszczonych w przeglądarce.

Mimo to, niektóre trojany, robaki i keyloggery nie wykazują żadnych objawów. TO kolejny powód, by wykorzystać zaufane oprogramowanie antywirusowe  oraz wykonywać regularne skany.

Metody dystrybucyjne złośliwych aplikacji

Bez wątpienia złośliwe oprogramowanie nie powinno zostać dopuszczone do systemu. Może uszkodzić pliki, niszczyć aplikacje, nadużywać zasobów systemowych, a nawet wykradać cenne informacje, takie jak szczegóły kart kredytowych, nazwy użytkowników i hasła. Dlatego, eksperci ostrzegają, że warto zwracać uwagę podczas przeglądania sieci i instalowania nowych aplikacji z nieznanych źródeł.

Malware ten jest zwykle rozpowszechniany poprzez złośliwe załączniki w spamie. Maile phishingowe są zwykle wysyłane przez botnety, które mogą być wynajmowane przez przestępców do atakowania wybranych bądź losowych ludzi. Dostawcy mailowi posiadają zazwyczaj wbudowany skaner, który może rozpoznawać takie wiadomości i oznaczać je zanim użytkownik zdąży je otworzyć. Niestety, jest wiele wiadomości, które dają radę ominąć tą ochronę. Dlatego powinieneś być niezwykle ostrożny podczas otwierania wiadomości z nieznanych źródeł.

Inną metodą dystrybucji malware jest korzystanie z luk oprogramowania. malware może szukać słabości w programach i w taki sposób wnikać do urządzeń. Deweloperzy wiedzą, że błędy te mogą nastąpić i – tak szybko, jak luka zostanie odkryta – naprawiają je, uniemożliwiając hakerom wykorzystywać je w przyszłości. Zalecamy aktualizację systemów operacyjnych, programu anty-malware oraz zwykłych aplikacji tak szybko, jak pojawią się łatki.

Usuń  Alg.exe, jeśli plik jest złośliwy

Konie trojańskie i podobne złośliwe oprogramowanie jest skomplikowane i niełatwe do wykrycia – malware jest teraz bardziej wyszukane i może unikać wykrycia. Jeśli podejrzewasz, że plik może być złośliwy, powinieneś nie czekać i natychmiastowo usunąć wirusa Alg.exe. Zalecamy wykorzystanie do tego FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner – oprogramowanie to może pokonać nawet najbardziej oporne wirusy.

Bez względu na to, niektóre wirusy są w stanie wykrywać oprogramowanie anty-wirusowe oraz zapobiegać przed ich startem. Dlatego sugerujemy wejście w Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci i uruchomienie skanu stamtąd..

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj