Czym jest wuauclt.exe? Czy powinienem go usunąć?

Wuauclt.exe jest jednym z procesów systemowych Windows, który może być także nazwany Windows Update AutoUpdate Client, Automatic Updates or Windows Update Automatic Updates. Tak jak sugeruje jego nazwa, proces działa w tle i wyszukuje automatycznych aktualizwacji na stronie Microsoft. Wuauclt.exe jest najczęściej zlokalizowany w folderze in C:\Windows\System32 jednakże możesz go także znaleźć w manadżerze zadań kiedy czeka na pozwolenie. Program nie ma swojego widocznego okna, jego rating bezpieczeństwa jest na poziomie ok. 9%, tak więc nie stanowi dość dużego zagrożenia, nie polecamy usuwania pliku Wuauclt.exe

DANGER!

Często niesystemowe procesy mają poukrywane nazwy, aby nie zdradzać obecności programów malware i w ten sposób chronić je przed usunięciem, tak więc jeżeli widzisz w swoim systemie proces wuauclt.exe zlokalizowany w innym folderze niz: C:\Windows\System32, to istnieje dość spore prawdopodobieństwo, że może być to wirus. Należy sprawdzić ten proces sprawdzonym programem służącym do detekcji pasożytów!

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj