Czym jest win32.exe? Czy powinienem go usunąć?

win32.exe

Rundll32.exe jest procesem systemu Microsoft Windows niezbędnym do prowidłowego funkcjonowania całego systemu, jest on odpowiedzialny za sprawność za ładowanie i działania za ładowanie bibliotek plików o rozszerzeniu .dll. Rundll32.exe znajduje się w każdej wersji systemu Windows, jego praca opiera się na wykorzystywaniu funkcji która jest eksportowana ze specjalnego modułu DLL. Mówiąc prostszym językiem, plik, o którym mowa wywołuje wykonanie pliku DLL i zapisuje ich biblioteki w pamięci systemu operacyjnego. Pod żadnym pozorem nie wolno ci usuwać tego procesu, jest on podstawą, esencją sprawnego działania każdego systemu operacyjnego z rodziny Windows.

Uwaga!

Programy szpiegujące, spamujące, keyloggery, trojany i wszystkie inne wirusy często chowają się za procesem rundll32.exe. Zauważ, że prawdziwy, oryginalny plik rundll32.exe jest zlokalizowany w folderze C:\\Windows\System32. Jeśli twój plik ma inną lokalizację zaleca się przeskanować cały system sprawdzonym programem antyszpiegowskim. Złośliwy plik rundll32.exe może być powiązany z wirusami, koniami trojańskimi takimi jak StartPage, ZenDown, Rebohon albo Wowcraft. Oprócz tego może być używany przez hakerów jako bot wysyłający spam.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-win32-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj