Czym jest win32.exe? Czy powinienem go usunąć?

win32.exe

Rundll32.exe jest procesem systemu Microsoft Windows niezbędnym do prowidłowego funkcjonowania całego systemu, jest on odpowiedzialny za sprawność za ładowanie i działania za ładowanie bibliotek plików o rozszerzeniu .dll. Rundll32.exe znajduje się w każdej wersji systemu Windows, jego praca opiera się na wykorzystywaniu funkcji która jest eksportowana ze specjalnego modułu DLL. Mówiąc prostszym językiem, plik, o którym mowa wywołuje wykonanie pliku DLL i zapisuje ich biblioteki w pamięci systemu operacyjnego. Pod żadnym pozorem nie wolno ci usuwać tego procesu, jest on podstawą, esencją sprawnego działania każdego systemu operacyjnego z rodziny Windows.

Uwaga!

Programy szpiegujące, spamujące, keyloggery, trojany i wszystkie inne wirusy często chowają się za procesem rundll32.exe. Zauważ, że prawdziwy, oryginalny plik rundll32.exe jest zlokalizowany w folderze C:\\Windows\System32. Jeśli twój plik ma inną lokalizację zaleca się przeskanować cały system sprawdzonym programem antyszpiegowskim. Złośliwy plik rundll32.exe może być powiązany z wirusami, koniami trojańskimi takimi jak StartPage, ZenDown, Rebohon albo Wowcraft. Oprócz tego może być używany przez hakerów jako bot wysyłający spam.

werdykt - status pliku:
plik niebezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj