Czym jest vulkaninfo.exe? Czy powinienem go usunąć?

Vulkaninfo.exe to bezpieczny plik, który pomaga podnieść jakość gier komputerowych

Vulkaninfo.exe jest jednym z komponentów sterowników Nvidii, Intela oraz AMD. Jest on odpowiedzialny za aktualizację bądź unowocześnienie funkcjonalności kart graficznych bądź aplikacji. Plik ten zwykle pojawia się w systemie, gdy użytkownik aktualizuje sterowniki graficzne.

Plik ten jest dodatkowym komponentem API (interfejsu programowania aplikacji), który to definiuje operacje i interakcje komponentów GUI (interfejsu graficznego użytkownika). Vulkaninfo.exe, tak samo jak vulkaninfo32.exe, jest też wykorzystywany przez Vulkan SDK znacząco podnosząc jakość grafiki w grach.

Z tego powodu jest to plik absolutnie bezpieczny i nie powinieneś go usuwać z systemu. Większość użytkowników zastanawia się jednak nad usunięciem vulkaninfo.exe, gdyż działa on jak oddzielna aplikacja. Znaczy to, że po instalacji pojawia się on także w menu Start. Usunięcie programu nie jest jednak zalecane – jeśli to zrobisz, nie będziesz w stanie dłużej korzystać z Vulkan API.

Plik ten zazwyczaj znajduje się w lokalizacji C:\Program Files. Jeśli znajdziesz do jednak w innej lokacji, może być to oznaką infekcji ze strony jakiegoś programu malware.Tak jak Vulkaninfo 32, nazwa Vulkaninfo może być wykorzystywana przez twórców złośliwych aplikacji.

Korzystanie z nazw prawdziwych plików pozwala na prostsze omijanie zabezpieczeń i dostawanie się do systemu. Jeśli jednak zobaczyłeś podejrzaną aktywność na komputerze – taką, jak np. spowolnione działanie, brak możliwości otwierania plików lub innych programów, powinieneś sprawdzić poziom bezpieczeństwa komputera i upewnić się, że nie jesteś ofiarą wirusa Vulkaninfo.

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie nalezy zrobić, jest sprawdzenie sygnatury piku. Oryginalnie jest on podpisany przez LunarG. Jeśli widzisz inną sygnaturę, powinieneś wykonać pełny skan systemu programem anty-malware. Główne programy ochronne mogą zidentyfikować złośliwe procesy i prawidłowo usunąć vulkaninfo.exe. Zalecamy sprawdzić plik programem FortectIntego.

Bądź ostrożny przy aktualizacji bądź instalacji sterowników

Twórcy wielu złośliwych aplikacji korzystają z nazw autentycznych plików, by zwodzić użytkowników do instalowania malware na ich komputerze. Z tego powodu, gdy pobierasz lub instalujesz sterowniki, powinieneś zachować ostrożność, by uniknąć infiltracji malware.

Po pierwsze, powinieneś zawsze instlować oprogramowanie ze strony dewwloperów. Jest to jednak nie wszystko. Powinieneś także korzystać z instalacji Zaawansowanej bądź Własnej, by odznaczyć dodatkowe komponenty, które mogą być dołączone do oprogramowania.

Pamiętaj, że wiele darmowych pobierań lub stron dzielących się plikami może zawierać fałszywe wersje sterowników. W takim wypadku plik vulkaninfo.exe znajdujący się na komputerze może być złośliwy i musi zostać natychmiast usunięty z systemu.

Prawdziwy – jeśli potrzebny – sposób na pozbycie się pliku vulkaninfo.exe

Jeżeli podejrzewasz, że proces Vulkaninfo działający w systemie należy do jakiejś cyberinfekcji bądź malware, powinieneś zatrzymać go i natychmiast się go pozbyć. Nie zalecamy tego jednak robić ręcznie. Nie wiadomo, jakie inne komponenty związane z malware zostały także zainstalowane – dlatego powinieneś usunąć vulkaninfo.exe z pomocą programu do usuwania malware.

Powinieneś w tym celu użyć program typu FortectIntego i wykonać jego zaktualizowaną wersją pełny skan systemu. Jeśli plik jest szkodliwy, aplikacje dokona bezpiecznego i odpowiedniego usunięcia pliku vulkaninfo.exe.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj