Czym jest svchost.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Jake Doevan - -
svchost.exe

Czym jest plik svchost.exe?

svchost.exe jest jednym ze znanych procesow systemowych, ktore to naleza do tych potrzebnych i bezpiecznych. Proces nalezy do systemu Windows i jest odpowiedzialny za dzialanie plikow z rozszerzeniem .dll. Mozesz znalezc kilka przykladow tego procesu w menu Panel sterowania -> Serwis, nie dziw się ze zobaczysz tam kilkanascie procesow. Svchost moze ujmowac w sobie wiele zadan systemu windows staraja sie zminimalizowac pochlanianie zasobow systemowych.

Dodatkowo ciagle mozesz widziec ze svchost.exe moze zajmowac znaczna czesc twoich zasobow systemowych. W tym wypadku powinienes wylaczyc korzystanie z niego co powinno zmniejszyc zuzywanie zasobow. W tym celu wykonaj co nastepuje:

  1. Otwórz menadzera zadan poprzez wybór klawiszy Ctrl+Alt+Delete.
  2. Przejdz do sekcji ”Procesy” a nastepnie wybierz ”Procesy wszystkich uzytkownikow”
  3. Kliknij prawym przyciskiem na svchost.exe gdzie zobaczysz wykorzystanie twojego procesora a nastepnie wybierz ”Przejdz do opcji zaawansowanych”
  4. Tutaj powinienes zwrocic uwage na podswietlone tresci i aplikacje – to wlasnie za ich dzialanie odpowiada proces svchost.exe
  5. Celem zatrzymania uslugi kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz ”zatrzymaj usluge”

Pamietaj o tym ze nigdy nie powinienes usuwac ze swojego komputera kluczowych skladnikow systemu. Wazne jest aby zachowal stabilnosc i bezpieczenstwo.

Jakie sa niebezpieczenstwa zwiazane z procesem svchost.exe?

Chcielibysmy cie ostrzec ze roznego rodzaju pasozyty moga ukrywac sie pod nazwami sprawdzonych plikow. Svchost.exe nie jest wyjatkiem. Jezeli zauwazysz problemy z procesem Svchost.exe to powinienes sie mu blizej przyjrzec. W wiekszosci przypadkow zlosliwe przyklady tego pliku posiadaja blad w nazwie tej aplikacji np. svchosts.exe, scvhost.exe, scvhosts.exe, svchostc.exe, xsvchost.exe i tym podobne. Mozesz spotkac wiele zlosliwych wersji tego oprogramowania poprzez skanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym. Do skutecznego znalezienia wirusa mozesz skorzystac z pomocy Reimage lub tez Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-svchost-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj