Czym jest svchost.exe? Czy powinienem go usunąć?

Czym jest plik svchost.exe?

svchost.exe jest jednym ze znanych procesow systemowych, ktore to naleza do tych potrzebnych i bezpiecznych. Proces nalezy do systemu Windows i jest odpowiedzialny za dzialanie plikow z rozszerzeniem .dll. Mozesz znalezc kilka przykladow tego procesu w menu Panel sterowania -> Serwis, nie dziw się ze zobaczysz tam kilkanascie procesow. Svchost moze ujmowac w sobie wiele zadan systemu windows staraja sie zminimalizowac pochlanianie zasobow systemowych.

Dodatkowo ciagle mozesz widziec ze svchost.exe moze zajmowac znaczna czesc twoich zasobow systemowych. W tym wypadku powinienes wylaczyc korzystanie z niego co powinno zmniejszyc zuzywanie zasobow. W tym celu wykonaj co nastepuje:

  1. Otwórz menadzera zadan poprzez wybór klawiszy Ctrl+Alt+Delete.
  2. Przejdz do sekcji ”Procesy” a nastepnie wybierz ”Procesy wszystkich uzytkownikow”
  3. Kliknij prawym przyciskiem na svchost.exe gdzie zobaczysz wykorzystanie twojego procesora a nastepnie wybierz ”Przejdz do opcji zaawansowanych”
  4. Tutaj powinienes zwrocic uwage na podswietlone tresci i aplikacje – to wlasnie za ich dzialanie odpowiada proces svchost.exe
  5. Celem zatrzymania uslugi kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz ”zatrzymaj usluge”

Pamietaj o tym ze nigdy nie powinienes usuwac ze swojego komputera kluczowych skladnikow systemu. Wazne jest aby zachowal stabilnosc i bezpieczenstwo.

Jakie sa niebezpieczenstwa zwiazane z procesem svchost.exe?

Chcielibysmy cie ostrzec ze roznego rodzaju pasozyty moga ukrywac sie pod nazwami sprawdzonych plikow. Svchost.exe nie jest wyjatkiem. Jezeli zauwazysz problemy z procesem Svchost.exe to powinienes sie mu blizej przyjrzec. W wiekszosci przypadkow zlosliwe przyklady tego pliku posiadaja blad w nazwie tej aplikacji np. svchosts.exe, scvhost.exe, scvhosts.exe, svchostc.exe, xsvchost.exe i tym podobne. Mozesz spotkac wiele zlosliwych wersji tego oprogramowania poprzez skanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym. Do skutecznego znalezienia wirusa mozesz skorzystac z pomocy FortectIntego lub tez SpyHunter 5Combo Cleaner

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj