Czym jest svchost.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Jake Doevan - -
svchost.exe

Czym jest plik svchost.exe?

svchost.exe jest jednym ze znanych procesow systemowych, ktore to naleza do tych potrzebnych i bezpiecznych. Proces nalezy do systemu Windows i jest odpowiedzialny za dzialanie plikow z rozszerzeniem .dll. Mozesz znalezc kilka przykladow tego procesu w menu Panel sterowania -> Serwis, nie dziw się ze zobaczysz tam kilkanascie procesow. Svchost moze ujmowac w sobie wiele zadan systemu windows staraja sie zminimalizowac pochlanianie zasobow systemowych.

Dodatkowo ciagle mozesz widziec ze svchost.exe moze zajmowac znaczna czesc twoich zasobow systemowych. W tym wypadku powinienes wylaczyc korzystanie z niego co powinno zmniejszyc zuzywanie zasobow. W tym celu wykonaj co nastepuje:

  1. Otwórz menadzera zadan poprzez wybór klawiszy Ctrl+Alt+Delete.
  2. Przejdz do sekcji ”Procesy” a nastepnie wybierz ”Procesy wszystkich uzytkownikow”
  3. Kliknij prawym przyciskiem na svchost.exe gdzie zobaczysz wykorzystanie twojego procesora a nastepnie wybierz ”Przejdz do opcji zaawansowanych”
  4. Tutaj powinienes zwrocic uwage na podswietlone tresci i aplikacje – to wlasnie za ich dzialanie odpowiada proces svchost.exe
  5. Celem zatrzymania uslugi kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz ”zatrzymaj usluge”

Pamietaj o tym ze nigdy nie powinienes usuwac ze swojego komputera kluczowych skladnikow systemu. Wazne jest aby zachowal stabilnosc i bezpieczenstwo.

Jakie sa niebezpieczenstwa zwiazane z procesem svchost.exe?

Chcielibysmy cie ostrzec ze roznego rodzaju pasozyty moga ukrywac sie pod nazwami sprawdzonych plikow. Svchost.exe nie jest wyjatkiem. Jezeli zauwazysz problemy z procesem Svchost.exe to powinienes sie mu blizej przyjrzec. W wiekszosci przypadkow zlosliwe przyklady tego pliku posiadaja blad w nazwie tej aplikacji np. svchosts.exe, scvhost.exe, scvhosts.exe, svchostc.exe, xsvchost.exe i tym podobne. Mozesz spotkac wiele zlosliwych wersji tego oprogramowania poprzez skanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujacym. Do skutecznego znalezienia wirusa mozesz skorzystac z pomocy Reimage lub tez SpyHunterCombo Cleaner

Oferta
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-svchost-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj