Czym jest Osiris.dll? Czy powinienem go usunąć?

Czym tak naprawde jest plik Osiris.dll?

Osiris.dll jest w duzym stopniu powiazany z oprogramowaniem Osiris ransomware. Wirus nalezy do grupy programow Locky. Jego najnowsze wersje to wirusy .aesir, .zzzzz. Tym razem autorzy oprogramowania szukali inspiracji do tworzenia w mitologii Egiptu, stad tez pochodzi nazwa tego zagrozenia – wirus Osiris. Podazajac za tradycja zwiazana z poprzednimi wersjami tego oprogramowania obecna wersja ma sluzyc generowaniu atywnosci uzytkownika poprzez pliki .dll, które to pozwalaja na dosc duzo, sa to przeciez pliki systemowe. Pozwalaja na komunikacje miedzy aplikacjami. Co wiecej, zabieraja stanowczo mniej miejsca niz zwykle pliki z rozszerzeniem .exe. Podobnie jak w innych przypadkach, pobranie takiego pliku tylko wzmacnia pozycje zlosliwego oprogramowania. Pozwol nam powoli przejsc przez proces dzialania takiego zlosliwego oprogramowania aby zrozumiec jak najsprawniej chronic sie przed jego pojawieniem sie na twoim komputerze

W jaki sposób działa to zagrożenie?

Porównujac ten program z innymi programami, Locky rozpowszechnia sie w zastraszajacym tempie. Główna siła oprogramowania opiera sie na wykorzystaniu algorytmu szyfrowania AES czy tez RSA z pomoca operacji numerycznych. Podobnie odkodowanie plikow to niemala zabawa. Dodatkowo warto wspomniec ze obecna wersja oprogramowania jest wyjatkowo trudna do usuniecia. Warto wiedziec ze obecna wersja aplikacja wymaga wiecej sprawnosci do usuniecia niz inne oprogramowanie malware. Nalezy wiedziec ze pliki .dll pozwalaja na komunikacje z kilkoma programami w tym samym czasie. Oprogramowanie Osiris rozpoczyna dzialania kiedy zostanie wlaczone makro w jezyku VBA. To zagrozenie stara sie przenknac do komputera poprzez wiadomosci email. Ze wzgledu na powiazania z licznymi domenami ilosc spamu wykrada sie spod kontroli. Zauwaz ze niektore wiadomosci spam moga zawierac w sobie oprogramowanie Osiris.

Kiedy oprogramowanie zdola skutecznie przeniknac do twojego komputera zostaje pobrane plik .dll. Interesujace jest to ze pobrane tresci nie posiadaja rozszerzenia .dll, ale .spe. Celem zakonczenia misji usuwania zlosliwego oprogramowania program korzysta z pliku Rundll32.exe ktory to jest zwiazany z systemem operacyjnym Windows. Co wiecej po jego sciagnieciu zostaja pobrane pozostale pliki wirusa Locky. Jak tylko proces zostanie zakonczony, oprogramowanie malware rozpoczyna szukanie potencjalnie waznych plikow celem ich zaszyfrowania.

Pozbywanie się wirusa Osiris oraz pliku osiris.dll

Oprogramowanie ransomware to zle wiesci dla uzytkownikow i przecietnych uzytkowniow internetu. Atak wirusa Osiris moze miec dlugotrwaly wplyw na twoja aktywnosc online. Mozesz skutecznie usunac to zagrozenie poprzez przeskanowanie twojego komputera narzedziem o nazwie FortectIntego. Mowiac o plikach .dll mozesz je zawsze usunac manualnie. Jednakze nie bedziesz w stanie usunac ich calkowicie. Zauwaz ze usuwanie wirusa Osiris nie gwarantuje ci odkodowania wszystkich plikow.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj