Czym jest ntvdm.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Lucia Danes - -
ntvdm.exe

Poznaj plik Ntvdm.exe znajdujący się na Twoim komputerze

Ntvdm.exe to proces systemowy należący do systemu operacyjnego Microsoft Windows. Proces ten jest też znany jako wirtualna maszyna Windows NT DOS – jest on wykorzystywany do zajmowania się środowiskiem DOS. Zazwyczaj, zaczyna działać, gdy uruchamiasz 16-bitowy program na komputerze i zostaje w pamięci po wyjściu z programu na wypadek uruchomienia kolejnej 16-bitowej aplikacji w przyszłości.

Tak jak inne procesy, ntvdm znajduje się w folderze C:\Windows\System32. Według ekspertów, jest to plik jądra systemu, który po uruchomieniu może wykorzystywać zasoby procesora. Nie zalecamy wyłączania tego procesu – ntvdm.exe jest ważny dla normalnego działania komputera.

Jeśli jednak czujesz, że ten proces powoduje sporo problemów takich, jak spowolnienia, możesz chcieć sprawdzić system, by zobaczyć, czy działający plik Ntvdm.exe jest prawdziwym programem, czy wirusem wykorzystującym nazwę prawdziwej aplikacji Windows. By sprawdzić pochodzenia Ntvdm, przemyśl uruchomienie skanu systemu z pomocą programu takiego, jak Reimage.

NTVDM jest częścią wszystkich edycji IA-32 systemu Windows NT – jeśli masz szczęście

Tak, jak wyjaśniliśmy wcześniej, plik Ntvdm.exe jest części 32-bitowych wersji systemów Windows NT. Jeśli zauważyłeś dziwne zachowanie pliku – może być to oznaka fałszywej bądź uszkodzonej wersji aplikacji. W takiej sytuacji do zidentyfikowania problemu potrzebny jest dogłębny skan systemu. 

Użytkownicy zgłaszali kilka błędów związanych z tym procesem. Najczęstszym z nich jest wyświetlanie następującej wiadomości na komputerze użytkownika:

NTVDM.EXE has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.

Najczęstszym rozwiązaniem problemu jest deinstalacja aktualizacji KB2707511 i KB2709162. Użytkownicy systemu Windows XP mogą pozbyć się tych aktualizacji w panelu Dodaj/Usuń Programy. By móc widzieć i usuwać niechciane aktualizacje, użytkownicy muszą wybrać opcję „Pokaż aktualizacje”.

Poza tym, optymalizacja systemu może pomóc rozwiązać problemy związane z Ntvdm.exe. Przykładowo, Reimage może pomóc zastąpić uszkodzone bądź brakujące pliki systemowe, by utrzymać komputer w szczytowej formie. Dlatego też, jeśli masz problemy z Ntvdm, zalecamy użyć tego programu – dzięki niemu identyfikacja i rozwiązanie problemu zajmuje mniej czasu.

Sprawdź, czy eliminacja Ntvdm.exe jest konieczna

Użytkownicy, którzy doświadczali problemów z wysokim poziomem użycia procesora mogą usunąć Ntvdm.exe deinstalując problematyczne aktualizacje z systemu Windows. Zazwyczaj, tyle wystarczy, by móc dalej korzystać z komputera bez problemów. Wysokie użycie procesora może jednak nie być problemem spowodowanym przez prawdziwą wersję tego pliku.

Pamiętaj, że niektóre wirusy korzystają z losowo nazwanych procesów, by stosować podejrzaną aktywność na komputerach ofiar. Zwracaj uwagę na lokację pliku ntvdm i sprawdź komputer zaufanym anty-spywarem, jeśli myślisz, że proces ten może być związany z malware bądź innymi cyberzagrożeniami. Jeśli podejrzewasz obecność wirusa, użyj zaufanego programu anty-malware, by usunąć Ntvdm.exe.

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-ntvdm-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj