Czym jest mshta.exe? Czy powinienem go usunąć?

mshta.exe jest sprawdzonym plikiem wykonywalnym, który należy do firmy Microsoft. Program znany jest też jako Microsoft Scripting Host, który jest odpowiedzialny za wykonywanie plików html (.hta files) i poprawne wykonywanie plików w Windowsie.

Często jest zlokalizowany w folderze C:\Windows\System32 i zajmuje około 40 bytes pamięci komputera. Podczas gdy mshta.exe nie jest plikiem systemu to nie polecamy usuwania go. W przeciwnym wypadku powinieneś się przygotować na problemy z twoim komputerem.

UWAGA!

Każdy program może otrzymać dowolną nazwę, program mshta.exe nie jest wyjątkiem. Ten sam plik może być także zaangażowany w dystrybucję pasożytów komputerowych a także odpowiedzialną pracę. Moze także stanowić zagrożenie samo w sobie.

Jeżeli zauważysz denerwujące reklamy, przekierowania na niebezpieczne strony to oznacza, że jakiś wirus używa pliku mshta.exe aby ukrywać swoją obecność na komputerze. W tym przypadku polecamy przeskanowanie tego pliku, do tego celu polecamy FortectIntego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Pliki
Software
Porównaj