Czym jest mshta.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -
mshta.exe

mshta.exe jest sprawdzonym plikiem wykonywalnym, który należy do firmy Microsoft. Program znany jest też jako Microsoft Scripting Host, który jest odpowiedzialny za wykonywanie plików html (.hta files) i poprawne wykonywanie plików w Windowsie.

Często jest zlokalizowany w folderze C:\Windows\System32 i zajmuje około 40 bytes pamięci komputera. Podczas gdy mshta.exe nie jest plikiem systemu to nie polecamy usuwania go. W przeciwnym wypadku powinieneś się przygotować na problemy z twoim komputerem.

UWAGA!

Każdy program może otrzymać dowolną nazwę, program mshta.exe nie jest wyjątkiem. Ten sam plik może być także zaangażowany w dystrybucję pasożytów komputerowych a także odpowiedzialną pracę. Moze także stanowić zagrożenie samo w sobie.

Jeżeli zauważysz denerwujące reklamy, przekierowania na niebezpieczne strony to oznacza, że jakiś wirus używa pliku mshta.exe aby ukrywać swoją obecność na komputerze. W tym przypadku polecamy przeskanowanie tego pliku, do tego celu polecamy Reimage.

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-mshta-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj