Czym jest msert.exe? Czy powinienem go usunąć?

Msert.exe – prawdziwy plik wykonywalny, który może zostać wykorzystany przez twórców malware

Msert.exe to Narzędzie Odpowiedzi Wsparcia Microsoft mogące należeć do Paczki Sygnatur Anty-Malware Microsoft, Skanera Bezpieczeństwa Microsoft bądź do Ochrony Anty-Malware Microsoft. Oryginalnie, plik ten jest prawdziwy, lecz często sprawia problemy użytkownikom Windowsa. Dodatkowo, może być atakowany przez malware.

Skaner Bezpieczeństwa Microsoft to program kompatybilny ze wszystkimi większymi wersjami systemu Windows, od wersji Server 2008 do Windowsa 10. Program ten jest wykorzystywany do znajdowania i usuwania malware. Może być jednak wykorzystywany tylko przez dziesięć dni od daty pobrania.

Dlatego też, po okresie dziesięciu dni, aplikacja może zacząć powodować problemy. Użytkownicy mogą jednak usunąć msert.exe z urządzeń – nie jest to krytyczny plik Windowsa. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować teg narzędzia, będziesz w stanie je pobrać. Microsoft zaleca zawsze korzystać z najnowszej wersji programu.

Nazwa Msert.exe
Powiązane oprogramowanie Microsoft Support Emergency Response Tool
Twórca Microsoft
Systemy operacyjne Windows OS
Zainfekowana wersja pliku Zużywa sporo zasobów komputera, wywołuje reklamy, instaluje aplikacje bez wiedzy użytkownika itd.
Sposób na sprawdzenie pliku Pełny skan systemu 

Oryginalnie, plik ten znajduje się w folderze “C:\Program Files” lub innym podfolderze dysku C:\. Jeśli jednak widzisz go w innym miejscu, na przykład w folderach C:\Windows lub C:\Windows\System32, może być to oznaką infekcji malware. Dlatego też przeskanuj system FortectIntego lub innym anty-malwarem.

Możesz podejrzewać, że twój komputer został zainfekowany wirusem, jeśli zauważysz na nim niektóre z podanych objawów:

  • Plik msert.exe w Menedżerze Zadań wykorzystuje wiele zasobów komputera;
  • Nie możesz otworzyć niektórych plików z powodu nieznanego rozszerzenia;
  • Nieznane programy bądź rozszerzenia przeglądarki są instalowane bez wiedzy;
  • Zwiększona liczba reklam pojawia się przy przeglądaniu sieci;
  • Przeglądarka przekierowuje na podejrzane strony;
  • Ogólne spowolnienie komputera;
  • Nieznane błędy na ekranie.

W tym wypadku, możesz przemyśleć usunięcie msert.exe, ponieważ plik ten jest powiązany z określonym koniem trojańskim. Lepiej jednak upewnić się, że ten plik jest odpowiedzialny za taką aktywność poprzez skan systemu zaufanym programem do usuwania malware.

Komputery mogą łapać infekcje poprzez błędne zachowanie użytkowników w sieci

Jak zapewne rozumiesz, prawdziwy plik msert.exe pojawia się w systemie wraz z aplikacjami Microsoftu. Fałszywa wersja pliku rozpowszechnia się zaś jak koń trojański i może nakłaniać użytkowników do instalacji jej.

Trojan ten może być przedstawiany jako użyteczny program, aktualizacja itp. Pamiętaj, że złośliwe oprogramowanie często ukrywa się na stronach pobierania freeware lub shareware. Zaleca się trzymać z dala od takich źródeł i zawsze korzystać z oficjalnych stron deweloperów.

Dodatkowo, nigdy nie powinieneś klikać w reklamy ani w wyskakujące okienka ostrzegające o dostępnych aktualizacjach systemu, wykrytych wirusach bądź sugerujących skan systemu nieznanym narzędziem. Takie reklamy zazwyczaj zawierają malware.

Odinstaluj Skaner Bezpieczeństwa Microsoft i całkowicie usuń plik msert.exe

Aby usunąć msert.exe z systemu Windows, musisz odinstalować Skaner Bezpieczeństwa Microsoft ze swojego komputera. W tym celu, musisz wejść w Panel sterowania, dostać się do listy zainstalowanych aplikacji i usunąć program tak, jak każdy inny.

Jeśli podejrzewasz jednak, że masz na komputerze złośliwą zawartość, powinieneś usunąć msert.exe automatycznie. Znaczy to, że musisz zdobyć program anty-malware i uruchomić pełny skan systemu, by całkowicie usunąć infekcję. Sugerujemy FortectIntego w celu szybkiego sprawdzenia systemu i eliminacji malware.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj