Czym jest Microsoft.Photos.exe? Czy powinienem go usunąć?

Proces Microsoft.Photos.exe może być powiązany z malware

Microsoft.Photos.exe jest plikiem należacym do systemu operacyjnego Windows. Program ten jest powiązany z aplikacją Microsoft Photos, którą użytkownicy mogą znaleźć w folderze C:\Program Files\WindowsApps\(…)\Microsoft.Photos.exe directory. Jednakże tak, jak wiele innych procesów, ten także może zostać wykorzystany przez cyber-przestępców.

Wiele złośliwych aplikacji może korzystać z przykrywki w formie Microsoft.Photos.exe, by powodować uszkodzenia w komputerach użytkowników. Eksperci ostrzegają, że złośliwa odmiana pliku może być powiązana z kilkoma trojanami, które mogą postawić twój komputer w stan ryzyka.

Niestety, niektóre aplikacje systemu są podatne na ataki, i przez to mogą być wykorzystywane w tym celu. Jeśli więc znalazłeś w Menedżerze Zadań proces Microsoft.Photos.exe wykorzystujący nadmiar zasobów komputera bądź plik zainstalowany w innej lokalizacji twój komputer może być zainfekowany.

Ręczna eliminacja pliku Microsoft.Photos.exe nie jest jednak zalecana. Usunięcie złośliwego procesu powinno nastąpić z pomocą zaufanego programu ochronnego, takiego jak FortectIntego. Samo usunięcie pliku nie pomoże pozbyć się cyberzagrożenia. Wiele szkodliwych plików mogło zostać także zainstalowanych w systemie..

Wirus podszywający się pod Microsoft.Photos.exe może powodować następujące problemy:

 • kradzież osobistych danych takich, jak dane logowania czy informacje z karty kredytowej;
 • śledzenie informacji o użytkownikach poprzez dostęp do kamery komputera, mikrofonu bądź poprzez śledzenia aktywności użytkownika czy specyfikacji urządzenia;
 • instalacja innych malware w komputerze, np. wirusów szyfrujących pliki;
 • kradzież tożsamości użytkownika.

Firewalle i inne programy antywirusowe mogą wykryć ten złośliwy proces działający w systemie. Jeśli więc oprogramowanie ochronne dostarczyło informację o potencjalnie niepożądanym pliku, powinieneś go sprawdzić. Jeśli plik rzeczywiście jest złośliwy, programy anty-malware mogą usunąć plik Microsoft.Photos.exe bezpiecznie i szybko.

Metody wykorzystywane do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania

Orginalnie, plik Microsoft.Photos.exe należy do aplikacji Microsoftu. Pojawia się on więc w systemie wraz z programen. Złośliwe odmiany pliku mogą jednak pojawić się w komputerze na wiele różnych sposobów:

 • załączniki w spamie;
 • fałszywe pobierania;
 • fałszywe aktualizacje;
 • nielegalne treści;
 • paczki exploitów;
 • reklamy wyładowane malwarem;
 • itd.

Warto też wspomnieć, że antywirusy nie chronią w pełni przed malware, wirusami i podobnymi zagrożeniami. Powinieneś więc unikać klikania, pobieranie i otwierania nieznanych treści. Większość najświeższych cyberzagrożeń potrafi ominąć ochronę antywirusową – bądź więc ostrożny, jeśli chcesz uchronić komputer i dane przed szkodami.

Poprawny sposób na usunięcie Microsoft.Photos.exe z komputera

Nie zalecamy śpieszyć się z usuwaniem Microsoft.Photos.exe. Najpierw powinieneś sprawdzić, czy plik rzeczywiście jest szkodliwy. Jeśli usuniesz prawidłowy plik, aplikacja Microsoft Photos może przestać działań. Jeśli jednak odkryłeś, że jest to plik szkodliwy, wybierz odpowiedni program i odpowiednio z jego pomocą usuń plik.

Możesz usunąć plik Microsoft.Photos.exe oraz powiązanego z nim Trojana z pomocą FortectIntego. Jednakże, możesz też wybrać inny program tego typu. Ważne jest jednak, by program ten był w pełni aktualny przed wykonaniem pełnego skanu systemu. Tylko zaktualizowane aplikacje mogą wykryć wszystkie ostatnie cyberzagrożenia.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj