Czym jest HPNotify.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Jake Doevan - -

Czemu służy proces HPNotify.exe?

HPNotify.exe jest pasozytem komputerowym, ktory jest zwiazany z roznego rodzaju robakami przegladarkowymi. Ten plik znany jest takze jako wirus SearchProtect, ktory rozpowszechnia sie razem z nim. Proces moze takze przyjac nazwe SupHPNot.exe. Program uruchamia sie razem ze startem systemu, jego celem jest zakamuflowanie robaka przegladarkowego i uniemozliwienie ci jego usuniecia.

HPNotify.exe jest rozpowszechniany razem z duza iloscia robakow przegladarkowych jak na przyklad MyStartSearch.com, WebsSearches.com, Omiga-Plus.com, Delta-Homes.com, Search.myway.com (kliknij w link aby dowiedziec sie wiecej na temat tego typu aplikacji) i innych niebezpiecznych programow. Pamietaj o tym ze proces HPNotify.exe moze nie pozwolic ci na usuniecie tego robaka przegladarkowego lub tez dokonanie jakichkolwiek zmian w jego ustawieniach. Na przyklad, jezeli zostaniesz zinfekowany robakiem przegladarkowym to program moze zastapic twoja strone domowa. Powiedzmy ze nie chcesz trzymac tego oprogramowania jako swojej strony domowej i usuniesz go z tej pozycji. Nastepnym razem kiedy zresetujesz swoj komputer to strona zwiazana z tym robakiem przegladarkowym dalej bedzie twoja stronowa domowa. Pewnie zapytasz dlaczego? To jest wlasnie dzialanie procesu HPNotify.exe

W jaki sposób uniknąć instalacji HPNotify.exe?

Jak juz mowilismy aplikacja HPNotify.exe rozpowszechnia sie razem z robakami przegladarkowymi. RObaki przegladarkowe sa dosc czesto rozpowszechniane z pomoca techniki bundling, tak wiec jezeli chcialbys ich uniknac to powinienes monitorowac caly proces instalacji oprogramowania za kazdym razem kiedy instalujesz cos nowego na swoim komputerze. Niestety nigdy nie wiesz jakiego rodzaju oprogramowanie zostanie zainstalowane (robaki przegladarkowe, oprogramowanie adware i tym podobne). Jezeli chcesz sie tego dowiedziec powinienes zawsze korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i tam bedziesz miec mozliwosc zobaczenia wszystkich sugestii.

W jaki sposób poradzić sobie z usunięciem tego pasożyta?

Nie polecamy ci usuwania tego procesu na wlasna reke – mozliwe ze bedzie ukrywal sie na twoim komputerze w losowych miejscach. Aby upewnic sie ze usuniesz tego wirusa w odpowiedni sposob dobrze byloby jezeli skorzystasz z automatycznego narzedzia do usuwania tego typu plikow jak na przyklad Reimage anti-malware software. Jest to skuteczne narzedzie do walki z zagrozeniem w postaci wirusow.

werdykt - status pliku:
plik niebezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj