Czym jest EasySpeedUpManager2.exe? Czy powinienem go usunąć?

EasySpeedUpManager2.exe to domyślnie zainstalowany program w komputerach Samsung

EasySpeedUpManager2.exe to plik wykonywalny programu Easy SpeedUp Manager v2 stworzonego przez Samsung Electronics Co., Ltd dla systemu operacyjnego Windows. Plik ten jest zazwyczaj ulokowany w podfolderze C:\Program Files, a jego rozmiar waha się między 579kb a 602kb. Najpopularniejszą wersją tej aplikacji jest wersja 2.1.1.1. Program ten nie jest ważnym komponentem systemu i może zostać łatwo usunięty. 

 Podsumowanie
 Nazwa EasySpeedUpManager2.exe
 Rodzaj Software executable
Wykorzystywany przez Easy SpeedUp Manager v2
Stworzony przez Samsung Electronics Co
System operacyjny Windows XP/Vista/7/8/10
Główne zagrożenia Może być ukrytym malware – szczególnie, jeśli działa kilka procesów, a plik nie jest w folderze C:\Program Files
Opcjonalny? Tak
Usuwanie Tylko, jeśli okaże się malware

Easy SpeedUp Manager to narzędzie wykorzystywane do skrótów klawiaturowych, które może podnieść wydajność urządzenia. Z powodu tej funkcjonalności program może zapisywać wciśnięte przyciski klawiatury oraz ruch myszy. Program modyfikuje też rejestr systemu, by uruchamiać się z każdym rozruchem systemu, łączy się z siecią i tworzy wyjątek w Zaporze Systemu Windows. Jeśli plik EasySpeedUpManager2.exe jest prawdziwy, żadna z tych modyfikacji nie uszkodzi komputera w żaden sposób. 

Aplikacje są plikami, bez których komputer może nie funkcjonować – posiadają one zestaw instrukcji pozwalający na wykonanie pewnych funkcji. W niektórych przypadkach, pewne błędy w systemie plików, przedawnione sterowniki, uszkodzone klucze rejestru i inne problemy mogą sprawić, że plik EasySpeedUpManager2.exe przestanie działać. Błędy te mogą wystąpić, gdy aplikacja uruchamia się lub już działa – w niektórych przypadkach też całkowicie losowo.

Użytkownicy informują, że EasySpeedUpManager2.exe może powodować, że antywirusy Avira i AVG wykryją zagrożenie zwane IDP.ALEXA.51. Nie ma żadnych dowodów, że jest to prawdziwy wirus – eksperci zgodnie stwierdzają, że jest to fałszywy alarm. Nie znaczy to jednak, że oszuści nie stworzą malware'a o tej samej nazwie tylko po to, by wykorzystać sytuację.

EasySpeedUpManager2.exe może też być oznaką infekcji malware – szczególnie, gdy w tle działa kilka procesów, a ich lokacją są foldery C:\Windows lub C:\Windows\System32. Ten rodzaj zagrożenia jest znany też jako koń trojański – trojany są tez odpowiedzialne za:

 • Zwiększone użycie procesora i/lub karty graficznej
 • Awarie oraz brak odpowiedzi ze strony aplikacji
 • Spowolnione działanie komputera
 • Spowolnione działanie internetu
 • Dodatkowe aplikacje zainstalowane bez Twojej wiedzy
 • Zwiększona liczba reklam bądź przekierowań na złośliwe strony

W niektórych sytuacjach, malware jest zdolne katalogować wciśnięte przyciski i wykradać prywatne informacje – wliczając w to szczegóły kart kredytowych bądź numery identyfikacyjne osoby. Dodatkowo, trojan może też zaburzyć normalne działanie komputera i pozwolić innym cyberzagrożeniom na wniknięcie. W takim wypadku powinieneś usunąć EasySpeedUpManager2.exe bezzwłocznie. 

Malware może dostać się do komputera na różne sposoby

Gdy oryginalny plik jest zwykle preinstalowany, złośliwe bliźniaki pojawiają się na urządzeniu na podejrzane sposoby. Trojany zwykle wnikają do systemu z pomocą złośliwych instalatorów ukrytych w spamie, przepakowanym lub scrackowanym oprogramowaniu, fałszywych aktualizacjach i podobnych. Dlatego też użytkownicy powinni być strożni, gdy korzystają z sieci lub otwierają wiadomości z nieznanych źródeł.

Aby uniknąć cyberzagrożeń, wykonaj następujące akcje:

 • Zainstaluj i zaktualizuj dobry program ochronny;
 • Twórz kopie zapasowe wszystkich ważnych plików w chmurze bądź na dyskach zewnętrznych;
 • Nigdy nie otwieraj wiadomości mailowych (szczególnie załączników) z nieznanych źródeł;
 • Unikaj stron udostępniania plików, peer-to-peer i klientów;
 • Zawsze wybieraj instalację Zaawansowaną podczas instalacji freeware'ów i usuń niepożądane aplikacje zanim wnikną one do twojego komputera;
 • Aktualizuj system operacyjny i wykorzystywane aplikacje kiedykolwiek pojawi się możliwość.

EasySpeedUpManager2.exe powinien zostać natychmiast usunięty, jeśli program wykryje go jako wirusa

W niektórych przypadkach, cyberinfekcje takie jak trojany mogą wykazywać mało objaw bądź nie wykazywać ich wcale. Dodatkowo nie każdy użytkownik rzuci okiem w Menedżer Zadań szukając kilku instancji tego samego procesu. Dlatego tez warto mieć oprogramowanie ochronne w komputerze. Może ono wykryć i usunąć wirusa EasySpeedUpManager2.exe z komputera w ciągu kilku chwil.

Ręczna eliminacja EasySpeedUpManager2.exe powinna być wykonywana tylko, gdy plik jest prawdziwy, a użytkownik nie życzy sobie tej aplikacji. By odinstalować Easy SpeedUp Manager z systemu Windows 10, wykonaj następujące kroki:

 1. Wpisz Panel Sterowania w wyszukiwarce będącej obok przycisku Start
 2. W zakładce Programy, wybierz Odinstaluj program
 3. Znajdź Easy SpeedUp Manager w oknie Programy i funkcje
 4. Kliknij drugim przyciskiem myszy i wciśnij Odinstaluj
 5. Poczekaj, aż deinstalaca się zakończy.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Pliki
Software
Porównaj