Czym jest dllhost.exe? Czy powinienem go usunąć?

dllhost.exe

Dllhost.exe jest uzasadnione procesu, który należy do systemu operacyjnego Microsoft Windows. Proces ten wykonywalny jest znany jako COM zastêpca, który zarządza DLL oparte aplikacji. Poza tym działa do kontroli procesów w Internet Information Services (IIS), ładuje .NET runtime i czy innych działań. Przede wszystkim rozmiar tego pliku wynosi około 5,120 bajtów i znajduje się w folderze C:\Windows\System32. Rozpoczęła się, tak szybko, jak Windows wzdryga się. Nie zaleca się zakończenie tego programu, bo to ważne dla pracy przy komputerze stabilne i bezpieczne.

NIEBEZPIECZEŃSTWO!

Często pasożyty używać plików z legalnych nazw, aby ukryć się w systemie. Dllhost.exe mogą również uruchomienie niektórych pasożytów składników lub systemem destrukcyjna ładunku. Nawet, jeśli plik Dllhost.exe nie robi nic, które są podejrzane, jego obecność może wskazywać, że komputer jest zainfekowany przez szczególne zagrożenie. Aby sprawdzić jest uzasadniony plik dllhost.exe, spojrzeć na jego położenie-dllhost.exe oryginalny można znaleźć w folderze C:\Windows\System32. Wiadomo, że szkodliwy plik Dllhost.exe używane przez W32.Welchia.Worm, IamBigBrother i inne pasożyty…

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-dllhost-exe.html

Poradniki w innych językach


 • Tribar

  Plik dllhost.exe może wariować, używać nadmiernie procesora, a zużycie RAM rośnie aż do wyczerpania.
  Zanim zaczniesz skanować, szukać malware, wirusów, zmieniac ustawienia autostartu, wydajności, zapobiegania wykonywaniu danych (tyle różnych „rozwiązań” znalazłem), przypomnij sobie kiedy i gdzie ściągnąłeś, np. z Youtube, filmiki, zwłaszcza 3D side by side mp4. Windows nie radzi sobie z miniaturkami takich filmików z mp4.
  Skasuj filmiki, a dllhost.exe zwolni zasoby, w ogóle zniknie z listy procesów. Cholernie banalne, a urywa wiele godzin z życia
  Po wyczyszczeniu plików tymczasowych, cache, nadal miałem problem, więc zacząłem czyścić pulpit. Wystarczyło skasować 1 film 1080p 3D side by side, który ściągnąłem, żeby pokazać synowi mozliwości nowego monitora 3D … Niemal nie spadłem z krzesła, że to o to chodzi. JEDEN plik 3D na pulpicie.

  Oczywiście to nie musi być jedyne rozwiązanie ale u mnie wystarczyło, a potem znalazłem w sieci potwierdzenie tego „zjawiska” – problemy stwarzały pliki wideo również w innych lokalizacjach. Ja wczesniej ściągnąłem wiele róznych plików z Youtube, wstępnie zrzucanych na pulpit – zaden nie spowodował problemów (dopiero ten 3D).

  Z tego co czytałem, u niektórych problemowy plik był w użytku i nie dawał się usuwać. Ja od razu usuwałem plik file shreder’em – Windows nie buntował się i usuwał bez problemów.

  Windows 7 Home Premium 64bit

 • hiszpan

  Miałem identyczny problem jak kolega wyżej tyle że był to zwykły filmik z YT przy ściąganiu wyskoczył błąd i plik sie źle ściągnął. Nie zwracałem uwagi na to, ale komp zwolnił zaczął sie zawieszać pojawił sie komunikat że komputer ma mało pamięci, przekopałem pół neta i nic. Okazało się że problem robił właśnie ten plik z YT a usunąć sie nie dało, po uruchomieniu menadżera zadań zakładka wydajność program dllhost.exe wykorzystywał cała pamięć praktycznie, zakończyłem ten proces, po restarcie kompa udało mi się usunąć ten plik z YT i komputer odżył.

  Windows 7 Ultimate 64bit SP1

 • Lukas

  Dzięki Bogu za wasze kłopoty bo i mi się to przytrafiło xD
  Mały instruktażowy filmik z YT przestraszył mnie tak że przywróciłem system lecz problem nie znikną bo pulpit miałem przeniesiony
  na inny dysk i Backup nic nie dał
  Zamknięcie (3 lub 4 razy ) procesu i kasacja filmiku pomogła

  Windows 7 64bit SP1

 • Lukasz

  Mi po ściągnięciu filmu w 3D proces ten zajął 1700 K pamięci. Usunąć też nie można było bo win musiał najpierw go przetworzyć, a trwało to wieki i wraz nic. Pomogło otworzenie filmu w notepadzie i usunięcie kodu.

 • marek

  Tak, potwierdzam, że powodem znacznego przede wszystkim obciążenia pamięci w komputerze u mnie był film w 3D. Gdy go usunąłem, problem zniknął. Zawsze trzeba mieć w PC-cie jakiś dobry program, który nam pokaże obciążenie procesora i pamięci, gdyż wówczas bardzo łatwo jest znaleźć proces, który to powoduje. Akurat mam procesor wielordzeniowy, a więc w celu maksymalnego wykorzystania jego wszystkich rdzeni mam zainstalowaną aplikację Ashampoo Core Tuner, która w tym przypadku była pomocna. Wcześniej wyłączałem działanie tego procesu, ale po jakimś czasie on wracał. Dziękuję za radę.

 • Seba

  Dzięki ziomki mialem to samo filmik w 3D bardzo obciążal mi proca ale teraz lajt 😀 mi żarło 1900 z ramów xD

Pliki
Software
Porównaj