Czym jest dllhost.exe? Czy powinienem go usunąć?

dllhost.exe

Dllhost.exe jest uzasadnione procesu, który należy do systemu operacyjnego Microsoft Windows. Proces ten wykonywalny jest znany jako COM zastêpca, który zarządza DLL oparte aplikacji. Poza tym działa do kontroli procesów w Internet Information Services (IIS), ładuje .NET runtime i czy innych działań. Przede wszystkim rozmiar tego pliku wynosi około 5,120 bajtów i znajduje się w folderze C:\Windows\System32. Rozpoczęła się, tak szybko, jak Windows wzdryga się. Nie zaleca się zakończenie tego programu, bo to ważne dla pracy przy komputerze stabilne i bezpieczne.

NIEBEZPIECZEŃSTWO!

Często pasożyty używać plików z legalnych nazw, aby ukryć się w systemie. Dllhost.exe mogą również uruchomienie niektórych pasożytów składników lub systemem destrukcyjna ładunku. Nawet, jeśli plik Dllhost.exe nie robi nic, które są podejrzane, jego obecność może wskazywać, że komputer jest zainfekowany przez szczególne zagrożenie. Aby sprawdzić jest uzasadniony plik dllhost.exe, spojrzeć na jego położenie-dllhost.exe oryginalny można znaleźć w folderze C:\Windows\System32. Wiadomo, że szkodliwy plik Dllhost.exe używane przez W32.Welchia.Worm, IamBigBrother i inne pasożyty…

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-dllhost-exe.html
Poradniki w innych językach

 1. Tribar pisze:
  19 lipca, 2013 at 11:01 pm

  Plik dllhost.exe może wariować, używać nadmiernie procesora, a zużycie RAM rośnie aż do wyczerpania.
  Zanim zaczniesz skanować, szukać malware, wirusów, zmieniac ustawienia autostartu, wydajności, zapobiegania wykonywaniu danych (tyle różnych „rozwiązań” znalazłem), przypomnij sobie kiedy i gdzie ściągnąłeś, np. z Youtube, filmiki, zwłaszcza 3D side by side mp4. Windows nie radzi sobie z miniaturkami takich filmików z mp4.
  Skasuj filmiki, a dllhost.exe zwolni zasoby, w ogóle zniknie z listy procesów. Cholernie banalne, a urywa wiele godzin z życia
  Po wyczyszczeniu plików tymczasowych, cache, nadal miałem problem, więc zacząłem czyścić pulpit. Wystarczyło skasować 1 film 1080p 3D side by side, który ściągnąłem, żeby pokazać synowi mozliwości nowego monitora 3D … Niemal nie spadłem z krzesła, że to o to chodzi. JEDEN plik 3D na pulpicie.

  Oczywiście to nie musi być jedyne rozwiązanie ale u mnie wystarczyło, a potem znalazłem w sieci potwierdzenie tego „zjawiska” – problemy stwarzały pliki wideo również w innych lokalizacjach. Ja wczesniej ściągnąłem wiele róznych plików z Youtube, wstępnie zrzucanych na pulpit – zaden nie spowodował problemów (dopiero ten 3D).

  Z tego co czytałem, u niektórych problemowy plik był w użytku i nie dawał się usuwać. Ja od razu usuwałem plik file shreder’em – Windows nie buntował się i usuwał bez problemów.

  Windows 7 Home Premium 64bit

 2. hiszpan pisze:
  18 października, 2013 at 12:11 am

  Miałem identyczny problem jak kolega wyżej tyle że był to zwykły filmik z YT przy ściąganiu wyskoczył błąd i plik sie źle ściągnął. Nie zwracałem uwagi na to, ale komp zwolnił zaczął sie zawieszać pojawił sie komunikat że komputer ma mało pamięci, przekopałem pół neta i nic. Okazało się że problem robił właśnie ten plik z YT a usunąć sie nie dało, po uruchomieniu menadżera zadań zakładka wydajność program dllhost.exe wykorzystywał cała pamięć praktycznie, zakończyłem ten proces, po restarcie kompa udało mi się usunąć ten plik z YT i komputer odżył.

  Windows 7 Ultimate 64bit SP1

 3. Lukas pisze:
  20 grudnia, 2013 at 12:26 am

  Dzięki Bogu za wasze kłopoty bo i mi się to przytrafiło xD
  Mały instruktażowy filmik z YT przestraszył mnie tak że przywróciłem system lecz problem nie znikną bo pulpit miałem przeniesiony
  na inny dysk i Backup nic nie dał
  Zamknięcie (3 lub 4 razy ) procesu i kasacja filmiku pomogła

  Windows 7 64bit SP1

 4. Lukasz pisze:
  24 grudnia, 2013 at 10:23 pm

  Mi po ściągnięciu filmu w 3D proces ten zajął 1700 K pamięci. Usunąć też nie można było bo win musiał najpierw go przetworzyć, a trwało to wieki i wraz nic. Pomogło otworzenie filmu w notepadzie i usunięcie kodu.

 5. marek pisze:
  4 marca, 2014 at 9:22 am

  Tak, potwierdzam, że powodem znacznego przede wszystkim obciążenia pamięci w komputerze u mnie był film w 3D. Gdy go usunąłem, problem zniknął. Zawsze trzeba mieć w PC-cie jakiś dobry program, który nam pokaże obciążenie procesora i pamięci, gdyż wówczas bardzo łatwo jest znaleźć proces, który to powoduje. Akurat mam procesor wielordzeniowy, a więc w celu maksymalnego wykorzystania jego wszystkich rdzeni mam zainstalowaną aplikację Ashampoo Core Tuner, która w tym przypadku była pomocna. Wcześniej wyłączałem działanie tego procesu, ale po jakimś czasie on wracał. Dziękuję za radę.

 6. Seba pisze:
  11 marca, 2014 at 3:38 pm

  Dzięki ziomki mialem to samo filmik w 3D bardzo obciążal mi proca ale teraz lajt 😀 mi żarło 1900 z ramów xD

Twoja opinia na temat: dllhost.exe

Pliki
Software
Porównaj