Czym jest CTHELPER.EXE? Czy powinienem go usunąć?

CTHELPER.EXE

CTHELPER.EXE jest sprawdzonym plikiem wykonywalnym, który dość często może gościć w systemach Windows. Ten plik nie należy do plików źródłowych systemu Windows, jednakże nie rekomendujemy usuwania go ponieważ jest częśćią procesu, która polepsza współpracę między zainstalowanym oprogramowaniem, a kartą dźwiękową z firmy Creative Labs. Mówiąc innymi słowy CTHELPER.EXE pomaga wyprodukować dobrej jakości sterowniki dodatki i inne funkcjonalności a zarazem zacieśnia współpracę między narzędziami a sterownikami Creative. W większości przypadków CTHELPER.EXE działa w folderze C:\Windows i zajmuje około 23,100 – 29,520 bytes pamięci dyskowej

UWAGA!

Aby skutecznie chronić swoje wirusy przed usunięciem przez użytkownika hakerzy często nadają nazwy swoim procesom takie same jakich używają sprawdzone pliki systemu Windows. Tak więc, mimo tego, że cthelper.exe jest genialnym pomcnikiem to jego nazwa także może zostać wykorzystana do ukrywania poważnych niebezpieczeństw, należy się upewnić że nie jest to zagrożenie, wstępnie należy sprawdzić w jakiej lokalizacji znajduje się ten plik, często działa w folderze C:\Windows dlatego też jeżeli działa gdzieś indziej to powinieneś sprawdzić go programem RegCure Pro.

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-cthelper-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj