Czym jest BabMaint.exe? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -

BabMaint.exe (znany też jako asbabmaint.x lub redirect.js) jest szeroko znany jako plik wykonywalny, który jest powiązany ze złośliwymi dodatkami do przeglądarek, które są znane z przejmowania kontroli nad przeglądarkami Internet Explorer, Google Chrome oraz Mozilla Firefox a takze innych przegladarek. Najbarzdiej niebezpieczny program to delta-homes.com. Powinienes go definitywnie unikac, jak tylko zacznie ci przeszkadzac swoimi przekierowaniami na nieznane strony, a takze generowac zlosliwe reklamy pop-up przepełnione złośliwymi linkami. Jego aktywnosc moze dotyczyc wszystkich przegladarek obecnych w twoim systemie.

Niestety delta-homes.com wraz ze swoimi przekierowaniami to nie najgrozniejsza rzecz. Duza gorsza rzecza sa robaki przegladarkowe, które sa zdolne do sledzenia uzytkownika i zbierania o nim danych w postaci najczesciej odwiedzanych stron, danych wpisanych na stronach i tym podobne. Oprocz tego program jest zdolny do przechwytywania takich informacji jak adres email, lokalizacja twojego komputera, adres IP i tak dalej. Jezeli nie chcesz ujawniac tego typu informacji powinienes usunac oprogramowanie BabMaint.exe ze swojego komputera.

Oprócz tego wygląda na to że ten program może być wykorzystywany przez inne robaki przeglądarkowe takie jak Babylon toolbar [Babylon toolbar], 22find virus [22find virus] oraz mixidj.delta-search.com [mixidj.delta-search.com]. Tego typu programy znane sa z bycia robakami przegladarkowymi i dokonywania niechcianych aktywnosci, tak wiec powinienes ich unikac i najlepiej pozbyc sie ich tak szybko jak to tylko mozliwe. W przeciwnym razie mozesz skonczyc z podejrzanymi stronami pojawiajacymi sie na twoim komputerze, które beda przepelnione duza iloscia podejrzanych tresci.

Niestety, tego typu zachowanie ciagle nie jest niczym ograniczane. Jedyna rzecza ktora brzmi obiecujaco jest to ze coraz to wiecej programow antyszpiegujacych dodaje ten program do swojej listy wirusow. Jezeli chcialbys upewnic sie czy tez po prostu sprawdzdic czy twoj komputer ma zainstalowane oprogramowanie BabMaint.exe powinienes przeskanowac go oprogramowaneim: Reimage. Mozesz takze posluzyc sie ta aplikacja do usuniecia BabMaint.exe i powiazanych z nim robaków przeglądarkowych.

werdykt - status pliku:
plik niebezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-babmaint-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj