Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa Tech Support Scam (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Co powinno się wiedzieć o wirusie Tech Support Scam

Tech Support Scam virus

Z technologią rozwijającą się co dzień, jesteśmy coraz bardziej związani ze światem wirtualnym. Przestępcy nauczyli się jak wykorzystywać to przywiązanie i znajdują liczne sposoby na wykorzystywanie niczego nie podejrzewających ofiar. Tysiące, jeśli nie miliony, ludzi zostały już oszukane przez telefony oszustów, jednak Tech Support Scams wnosi biznes przekrętów na zupełnie inny poziom.

Ten typ oszustwa wymaga wykorzystania zarówno komputera i technologii telefonicznych w celu uzyskania pieniędzy od użytkowników. Przestępcy zamieszani w takie przekręty zazwyczaj wykorzystują wiedzę z zakresu ludzkiej psychologii oraz korzystają z inżynierii społecznej aby wciągnąć ludzi do ich nadużyć finansowych. Luką w którą celują najbardziej jest bezpieczeństwo i zdrowie lub komputery użytkowników.

Oszuści zakładają fałszywe firmy lub pracują pod nazwami tych znanych, takich jak Microsoft. Próbują nakłonić użytkowników do nabycia niepotrzebnych produktów lub usług, które mogą nawet nie istnieć. Jeśli jednak istnieją, mogą być po prostu niefunkcjonalne lub nawet groźne dla twojego PC.

Zatem jesli kiedykolwiek zauważysz powiadomienie na twoim komputerze, gdzie jest napisane, że twój system jest zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem lub wystąpiła jakaś inna nieoczekiwana awaria systemu, przyjżyj się temu uważnie i oceń prawdziwość tej wiadomości zanim podejmiesz stosowne kroki.

Tech Support Scam virusWirus Tech Support Scam

W jaki sposób działa Tech Support Scam?

Omówiliśmy już kwestię tego, że Tech Support Scam jest związany z techologią telefoniczną i komputerową, jednak początkowo, wszystko zaczęło się przez cyber infekcję. Oszuści Tech Support wykorzystali technologię podobną do oprogramowania reklamowego typu adware.

Pozwoliło to na dostanie się wirusa do systemu razem z innym oprogramowaniem i generowanie wyskakujących reklam i innych powiadomień na przypadkowych stronach, które odwiedzasz. Nie ma więc sposobu na wskazanie, kótrych stron należy unikać. Oczywiście, zawsze zaleca się trzymać z dala od niezrozumiałych i nieznanych stron, ale pamiętaj, nie możesz mieć gwarancji, że taka podejrzana reklama nie wyskoczy na twojej ulubionej stronie z wiadomościami lub stronie mediów społecznościowych.

Trudno jest dokładnie określić co właściwie jest w tych reklamach, gdyż jest wiele różnych wirusów Tech Support Scam krążących obecnie po internecie, a każdy z nich wykorzystuje swoje własne sposoby aby cię oszukać. Oszuści mogą udawać przedstawicieli Windows Helpdesk, Windows Service Center, Microsoft Support lub podobnych hipoteteycznie szanowanych przedstawicieli Microsoft.

Jednakże co wiadomo na pewno, to fakt, iż te powiadomienia mogą zawierać ostrzeżenia związane z infekcjami szkodliwym oprogramowaniem lub proponować abonament zdalnego wsparcia technicznego w celu rozwiązania problemów komputera. Takie powiadomienia podają zawsze numer telefonu, pod który użytkownik powinien zadzwonić w celu otrzymania lub nabycia tych usług.

Niestety, jeśli spróbujesz zadzwonić pod ten numer, zostaniesz natychmiast połączony z oszustem, a nie ze zdalnym technikiem profesjonalistą czy przedstawicielem Microsoft. W takim przypadku, powinieneś natychmiast zawiesić połączenie i przeskanować swój komputer w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania odpowiedzialnego za generowanie tych wiadomości ostrzegawczych.

W jaki sposób rozpoznać, że jesteś na celowniku oszustów?

Podstawowym i głównym celem oszustów Tech Support jest wymuszenie pieniędzy od użytkowników. Tak więc, głównym sygnałem ostrzegawczym, że możesz mieć do czynienia z cyber przestępcami jest obraźliwy sposób komunikowania się. Oszuści mogą zachęcać cię do pozwolenia im na zdalny dostęp do twojego komputera w celu rozwiązaniu problemów wskazanych w fałszywym powiadomieniu.

Kiedy już się połączą, będą imitować skan systemu i zgłoszą poważne problemy na twoim urządzeniu, pomimo tego, że w rzeczywistości może być zupełnie czysty. Równocześnie, mogą zainstalowac dodatkowe szkodliwe oprogramowanie, aby wesprzeć ich twierdzenia. Po zawiadomieniu o problemach ze stystemem, ofiara zostanie nakłoniona do zakupu „jedynego” rozwiązania, które może „naprawić” wskazane problemy.

W jaki sposób komputer może zostać zainfekowany tym szkodliwym oprogramowaniem i jak możesz tego uniknąć?

Wirusy Tech Support scam mogą zainfekować komputer w podobny sposób co inne potencjalnie niepożadane programy. Mogą zostać zainstalowane razem z innym darmowym oprogramowaniem freeware lub shareware i po cichu prowadzić swoje akcje na zainfekowanym komputerze.

Aby zapobiec temu, powinieneś nie śpieszyć się podczas instalacji nowo pobranego oprogramowania i zawsze wybierać zaawansowany tryb instalacji. W ustawieniach instalacji oprogramowania zrezygnuj z podejrzanych lub niepotrzebnych paczek programów, jeśli takie są. Ponadto, bądź także ostrożny pod względem bezpieczeństwa w sieci.

Powstrzymaj się od odwiedzania nieznanych stron, nie klikaj w podejrzane linki i reklamy. To pomoże pozostać ci kilka kroków dalej od infekcji takim oprogramowaniem. Jednakże, nie przekreślaj możliwości infekcji i zaopatrz swój system w narzędzia zdolne wskazać i usunąć infekcję.

Co powinno się zrobić w razie zainfekowania?

Po pierwsze, jeśli doszło do infekcji wirusem Tech Support i zacząłeś zauważać ostrzegawcze powiadomienia, NIE kontaktuj się ze wskazanym numerem. Nie rób żadnych transakcji i nie pozwól cyber przestępcom na zdalny dostęp do twojego komputera.

Jeśli jest już za późno i dałeś im szczegółowe dane oraz swobony dostęp do komputera, nadal może być trochę czasu na zapobieżenie dalszym szkodom. Jeżeli przestępcy nadal są podłączeni do twojego komputera, zakończ połączenie natychmiast. Zamknij aplikacje do zdalnego dostępu lub włącz ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu, przeskanuj w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, gdyż przestępcy mogli zainstalować key-loggery, Trojany lub robaki na twoim komputerze w celu szpiegowania cię w przyszłości i kradzieży twoich danych.

Trzecim krokiem jest zamiana twojego hasła do systemu, wszystkich szczegółów logowania do portali społecznościowych poczty email oraz haseł do banku. Jeśli posunąłeś się dalej i dostarczyłeś przestępcom dane dotyczące twojej karty kredytowej, poinformuj firmę tej karty lub odpowiedni bank o tym, a oni powiedzą ci o dalszych krokach, które należy podjąć w celu ochrony konta. Ponadto, jeśli oszuści są teraz świadomi poufnych informacji, takich jak SSN, adres zamieszkania, data urodzenia, itd., powinieneś skontaktować się z FTC i poinformować ich o potencjalnej kradzieży tożsamości.

Powinieneś także upewnić się, że wirus został całkowicie usunięty z twojego komputera i że nie będziesz celem podobnych zagrożeń w przyszłości. Nawet jeśli sama infekcja może być wyeliminowana z zainfekowanego komputera raczej prosto, musisz wykorzystać profesjonalne narzędzia antywirusowe w tym celu. Nigdy nie wiesz jakie dodatkowe szkodliwe oprogramowanie mogło dostać się na twoje urządzenie przez oszustów z Tech Support.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus Tech Support Scam snapshot
Wirus Tech Support Scam snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Tech Support Scam:

Usuń Tech Support Scam z rodziny systemu Windows

Zwróć uwagę, że wirus Tech Support nie będzie oznaczony w ten sposób w Panelu Sterowania. Może być ukryty pod różnymi tytułami, może być również tak, że będziesz musiał przeprowadzić poszukwiania zanim go usuniesz. Sprawdź dokładnie wszystkie podejrzane programy i sprawdź podwójnie ich wiarygodność w internecie.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Tech Support Scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Tech Support Scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Tech Support Scam z systemu Mac OS X

Pomimo tego, że wirus Tech Support zazwyczaj celuje w użytkowników Windowsa, twój Mac OS X może również być w niebezpieczeństwie. Poszukaj oprogramowania z podejrzanymi nazwami w sekcji „Aplikacje”.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTech Support Scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Tech Support Scam z Internet Explorer (IE)

Wirus The Tech Support działa zazwyczaj jak oprogramowanie reklamowe. Jak to zazwyczaj bywa w takim przypadku, może zainstalować dodatkowe rozszerzenia na twoim komputerze. Powinieneś zwrócić uwagę na podejrzanie wyglądające rozszerzenia i pozbyć się ich.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Tech Support Scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Tech Support Scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Tech Support Scam z Mozilla Firefox (FF)

Wirus Tech Support może wprowadzić swoje oszukańcze reklamy w przeglądarce za pomocą rozszerzeń. Nie należy oczekiwać oznakowania „wirus Tech Support” i zamiast tego szukać innych nowo zainstalowanych rozszerzeń.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Tech Support Scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Tech Support Scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Tech Support Scam z Google Chrome

Wirus Tech Support często instaluje rozszerzenia przeglądarek, aby pomóc generować oszukańcze powiadomienia. Powinieneś zlokalizować takie rozszerzenia i usunąć je ze swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że nie będą oznaczone jako „wirus Tech Support”, „Tech Support” ani nic podobnego. Musisz więc być spostrzegawczy, zlokalizować i usunąć rozszerzenia, których mogłeś nawet nie widzieć wcześniej lub nie zainstalowałeś ich sam.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Tech Support Scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Tech Support Scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Tech Support Scam z Safari

Choć Tech Support zwykle dotyka Windows i jego przeglądarki, przeglądarka Safari również może być narażona. Nie trać czujności i sprawdź na liście rozszerzeń Safari. Jeśli zauważysz jakieś podejrzane rozszerzenia, odinstaluj je natychmiast.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Tech Support Scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Tech Support Scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-tech-support-scam-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Tech Support Scam virus