Skala niebezpieczeństwa:  
  (80/100)

Usuń wirusa Terdot (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Trojan Terdot kradnie informacje potrzebne do logowania się na konta społecznościowe

Prezentacja wirusa Terdot

Terdot to trojan bankowy, który pojawił się w środku 2016 roku. Wirus ten jest wariantem trojana Zeus, którego kod źródłowy został upubliczniony w 2011 roku. Jednakże, w listopadzie 2017 roku, pojawiły się raporty o nowej wersji trojana rozpowszechniającej się poprzez maile phishingowe. Od tego momentu ten złośliwy program kradnie dane związane z mediami społecznościowymi zamiast bankowych. 

Wirus ten jest przygotowany jako proxy typu man-in-the-middle (MITM) zdolne do kradziezy danych z Facebooka, Twittera, YouTube'a oraz Google Plus. Maware to może wyświetlać linki do stron pobierających trojany z przechwyconych kont. Dodatkowo, malware to może zaatakować kilka usług mailowych, takich jak Yahoo, Gmail oraz live.com nalezące do Microsoftu.

Interesującą informacją jest to, że trojan ten nie atakuje największej rosyjskiej platformy społecznościowej – VKontakte. Wnosi to podejrzenia, że twórzy wirusa mieszkają w tym kraju lub ogółem w Europie Wschodniej.

Ten rozbudowany cyberatak zawiera funkcję automatycznej aktualizacji pozwalającą atakującym na zmianę lub dodanie komend bądź na pobieranie złośliwych plików. Przez to może być on aktualizowany o każdej porze. Z tego powodu zalecamy usunięcie Terdota tak szybko jak tylko się dowiesz o ataku. Ekspperci ostrzegają, że może być ciężko usunąć infekcję, lecz programy takie jak Reimage Reimage Cleaner Intego mogą się okazać niezwykle pomocne.

Wirus Terdot został stworzony do czytania ruchu przeglądarki

By wykradać informacje z sieci społecznościowych, trojan musi zmodyfiować ustawienia przeglądarki oraz wprowadzić specyficzny kod. Malware Terdot przekierowuje wszelki ruch i połączenia na swój serwer proxy. Znaczy to, że monitoruje aktywność użytkownika pśrednicząc w połączeniu.

Aktywność ta może pomóc trojanowi zmodyfikować dane dostarczane przez strony internetowe odwiedzane przez użytkownika oraz śledzić prywatne informacje. Wszelkie zebrane dane są następnie ładowane na serwer C&C trojana. Co więcej, wygląda na to, że ten malware atakuje głównie użytkowników Mozilli Firefox oraz Internet Explorera.

Największym problemem wywoływanym przez ten malware jest to, że wirus potrafi wygenerować certyfikat dla każdej odwiedzanej strony. Oznacza to, ze może szybko ominąć ograniczenia TLS i stworzyć swój własny Urząd certyfikaji. Przez to nie ma znaczenia, czy strona banku posiada protokół HTTPS – Terdot wciąż może zobaczyć dane logowania i hasło.

Trojan tem może dokonać licznych zmian w systemie oraz zainstalować szkodliwe komponenty. Z tego powodu lepiej unikać tego cyber-zagrożenia. W wypadku stania się ofiarą ataku, powinieneś usunąć Terdota, poinformować bank o sytuacji, by zablokować podejrzaną aktywność oraz zmieńić hasła do sieci społecznościowych i emaili.

Obrazek przedstawiający malware Terdot
Terdot zaczął jako trojan bankowy. Obecnie kradnie dane logowania do mediów społecznościowych

Maile ze zamaskowanym plikiem PDF rozpowszechniają malware kradnące dane

Malware rozpowszechnia się poprzez złośliwe emaile. Badaczey wykryli, że paczke exploitów Sundown została wykorzystana do rozpowszechniania maili z plikiem lub ikoną PDF. Komponent ten zawiera kod JavaScript aktywujący proces pobierania trojana.

Jeśli użytkownik kliknie na fałszywy plik PDF, uruchamia proces pobierania złośliwej zawartości. Z powodu poziomu skomplikowania wirusa, uruchomienia i instalacja złośliwych komponentów podlega ochronie.

Kampanie mailowe mają na celu klientów organizacji finansowych i banków w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. i Niemczech. Wśród przedsiębiorst będących na celowniku znajdują się: PCFinancial, BMO, Desjardins, Royal Bank, Banque Nationale, Scotiabank, the Toronto Dominion Bank, CIBC oraz Tangerine Bank.

Klientom atakowanych banków zaleca się zachowanie czujności o nie spieszenie się z otwieraniem emaili wysłanych z danych instytucji. Zawsze sprawdź informację o nadawcy i poszukaj błędów, które mogłyby wskazywać na phishingową wiadomość.

Instrukcje eliminacji Terdot

Trojan ten może sprawiać wrażenie trudnego do eliminacji. Jak zapewne wiesz, może on wprowadzać złośliwy kod do systemu, który komplikuje jego usunięcie. Z tego powodu odradzamy podjęcie próby ręcznej eliminacji wirusa.

Usunięcie komponentów tego wirusa ręcznie jest niemal niemożliwe. Z tego powodu powinieneś skorzystać z zaufanego programu do usuwania malware (np. Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes) oraz uruchomić kilkukrotnie skan systemu. Jeśli nie możesz usunąć Terdota, gdyż malware uniemożliwia instalację, aktualizację lub uruchomienie programu, sprawdź poniższy przewodnik.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Terdot:

Usuń Terdot korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli trojan bankowy Terdot banking uniemożliwia uruchomienie programów bezpieczeństwa, skorzystaj z tych kroków:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Terdot

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Terdot.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Terdot korzystająć z System Restore

Spróbuj usunąć malware z pomocą Przywracania Systemu

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Terdot. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Terdot

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Terdot i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-terdot-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Terdot virus