Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa „Internet Security Alert” (Poradnik usuwania wirusa) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Malware

Wirus “Internet Security Alert” wyciąga pieniądze od naiwnych użytkowników komputerów

wirus wyskakujących okienek “Internet Security Alert”

“Internet Security Alert” to zwodniczy malware wyświetlający reklamę przeglądarkową, informujący użytkowników o możliwej, bardzo ryzykownej infekcji komputera. Zwykle informuje o tym, że dane osobiste takie jak hasła, szczegóły konta bankowego czy pliki na dysku twardym zostały przejęte. Przestępcy podszywają się pod Wsparcie Techniczne Windowsa i proszą o pilny kontakt z numerem 866 564 00233 w celu naprawy „problemu”.

Użytkownicy mogą otrzymywać oferty zakupu bezużytecznych i przepłaconych programów ochronnych. Mogą też być poproszeni o zdalny dostęp do komputera w celu ręcznej naprawy krytycznego „błędu”. Chcemy w tym miejscu zapewnić, że oszuści nie mają dostępu do komputera dopóki im go nie dasz. Pamiętaj więc, że jest to pewńe oszustwo i że jeśli opóźnisz usunięcie wirusa wiadomości „Internet Security Alert”, sytuacja się tylko skomplikuje.

Złośliwy malware został stworzony do promowania powiązanych z nim programów ochronnych. Mógł też zostać stworzony do wyłudzania pieniędzy bądź generowania przychodu. Wiele podejrzanych stron może przekierowywać do tego „alarmu”, rozprowadzając podejrzane aplikacje bądź wyskakujące reklamy. Nawet przypadkowe kliknięcie może być powodem, dla którego malware zainfekował twój komputer.

Wiedz, że Microsoft Windows nigdy nie wyświetla ostrzeżeń o możliwych zagrożeniach dla komputera czy też publikuje numer swojego wsparcia technicznego w innym miejscu niż na swojej oficjalnej stronie. Nie daj się zwieść oszustwu i zamian zgodzić się na niezaufaną aplikację bądź na udostępnienie danych osobowych, zalecamy przeskanować komputer z pomocą ReimageIntego i usunąć wirusa wiadomości “Internet Security Alert”.

W dodatku, opisane oszustwo jest bardzo podobne do innych zwodniczych wiadomości tworzonych przez cyberprzestępców do nakłaniania niespodziewających się użytkowników do kontaktu z oszustami. Jednymi z najbardziej uporczywych wirusów tego typu według naszego zespołu to „Microsoft System Security Alert” or „Windows Security Alert.” 

oszustwo “Internet Security Alert”Wirus “Internet Security Alert” wysyła zwodnicze wiadomości poprzez przeglądarkę ofiary i wyświetla je na ekranie jej komputera. Wiadomości te są stworzone, by przekonać ofiarę do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym.

Złośliwe strony internetowe mogą wywołać instalację adware

Twórcy takich wiadomości inwestują w przyciągający wygląd i w taki sposób nakłaniają naiwnych użytkowników komputerów do kliknięć.

Złośliwe reklamy zwykle promują:
1. Kupony promocyjne;
2. Strony poświęcone hazardowi;
3. Witryny dla dorosłych;
4. Nieznane, powiązane z nimi oprogramowanie i pluginy.

Po kliknięciu na reklamę przez użytkownika, może ona przekierować na strony promujące złośliwy kontent, a nawet wywołać instalację innego, bardzo ryzykownego malware'a. Z tego powodu, jeśli natrafisz na przekierowania na niezaufane strony, natychmiast wyjdź z nich i unikaj klikania na reklamy w przyszłości.

Poza tym, jeśli komputer jest już zainfekowany adware'm, może po cichu instalować kolejne aplikacje potencjalnie niepożądane i zbierać dane związane z przeglądaniem sieci, takie jak adres IP czy geolokalizacja, a następnie wykorzystywać je do tworzenia jeszcze bardziej przyciągających reklam.

By uniknąć ataku wirusa “Internet Security Alert”:

1. Regularnie aktualizuj swoje oprogramowanie ochronne, by eliminować luki wykorzystywane przez hakerów do tworzenia różnych rodzajów adware, malware, spyware, itd.;
2. Nigdy nie publikuj informacji o karcie kredytowej bądź o koncie bankowym;
3. Unikaj klikania w złośliwe reklamy i nigdy nie zgadzaj się na instalację wtyczek od niepewnych deweloperów;
4. Pobieraj aplikacje tylko od zweryfikowanych dystrybutorów i korzystaj z bezpośrednich linków, jeśli to tylko możliwe;
5. Nigdy nie pomijaj kroków w procesie pobierania/instalacji, ponieważ część aplikacji niepożądanych ukrywa się wśród 'opcjonalnych komponentów” typowych programów;

Możesz usunąć „Internet Security Alert” na dwa sposoby

Aby usunąć wirusa “Internet Security Alert” możesz wybrać między dwoma sposobami – usuwaniem automatycznym oraz ręcznym.

Nasi specjaliści zalecają skorzystanie z automatycznego usuwania “Internet Security Alert” z pomocą programów ochronnych, gdyż komputer może być też zainfekowany innymi, złośliwymi aplikacjami, których możesz nawet nie być świadomy.

Najpierw, powinieneś wybrać zaufaną aplikację i pobrać ją od zweryfikowanego dystrybutora. Pamiętaj, przestępcy oferują bezużyteczne lub przepłacone programy ochronne – nie powinieneś im ufać. Jeśli jednak dałeś się nabrać na zakup, czym prędzej skontaktuj się z bankiem i poinformuj o nieautoryzowanej transakcji.

Po instalacji otwórz aplikację i pozwól jej na dokładny skan systemu. Wykryje ona wszystkie zainfekowane pliki, wliczając w to wirusa “Internet Security Alert” oraz bezpiecznie je usunie.

Jeśli chcesz ręcznie usunąć to malware, nasz zespół przygotował odpowiedni poradnik poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „Internet Security Alert”:

Usuń „Internet Security Alert” z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tych instrukcji, by oczyścić system Windows z podejrzanych aplikacji. Usuń wszystkie podejrzane wpisy, by całkowicie ubić malware wysyłające Tobie okienka zatytułowane „Internet Security Alert”.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj „Internet Security Alert” oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj „Internet Security Alert” lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń „Internet Security Alert” z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Internet Security Alert” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „Internet Security Alert” z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj „Internet Security Alert” oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania „Internet Security Alert”. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa „Internet Security Alert” z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „Internet Security Alert” powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „Internet Security Alert” z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „Internet Security Alert” oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „Internet Security Alert”. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „Internet Security Alert” z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „Internet Security Alert” oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „Internet Security Alert”. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „Internet Security Alert” z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „Internet Security Alert” i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „Internet Security Alert”. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-internet-security-alert-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: „Internet Security Alert” virus