Skala niebezpieczeństwa:  
  (57/100)

Koń trojański Zeus. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Trojany

Zeus zasiada na czele rankingu najgroźniejszych malware

Fake Zeus detection alert

Koń trojański Zeus, znany też pod nazwą Zbot, to potężny i dzialający w ukryciu koń trojański, używający wielu złośliwych funkcji do kradzieży ważnych danych użytkownika, takich jak informacje jednoznacznie go identyfikujące, czy też dostęp do kont bankowych.

Wirus ten był jedną z pierwzych odmian złośliwego kodu przygotowaną do kradziezy danych bankowych. Nie dziwi więc, że setki źródeł twierdzą o posiadaniu części kodu wirusa przez każdego bankowego trojana. W rzeczy samej, przez zmianę plików konfiguracyjnych trojana, wirus może być dostosowany do zbierania praktycznie każdej informacji pożądanej przez cyber-przestępców.

Wirus ten zainfekował już dziesiątki milionów komputerów i pomógł hakerom w kradzieży setek milionów dolarów. Zgodnie z informacjami, oryginalna wersja Zeusa zaprzestała działań w momencie publikacji kodu źródłowego w 2011 roku. Publikacja złośliwego kodu poskutkowała jednak przyspieszeniem tworzenia spersonalizwowanych odmian

Nie dziwią więc informacje ekspertów mówiące o infiltracjach w wykonaniu tego wirusa. Upewnij się więc, że masz na komputerze zaufany program anty-spyware, jeśli chcesz chronić swoich danych dostępowych do banku bądź też innych ważnych informacji. Nasz zespół zaleca skorzystanie z Reimage. Jest wiele sposobów na zdobywanie informacji przez Zeusa. Eksperci zgadzają się w przypadku dwóch, najczęściej wykorzystywanych:

 • Hasła FTP, POP3 oraz zapisane w Internet Explorerze pobierane z chronionego miejsca (PStore) tuż po dostaniu się wirusa do komputera.
 • Zeus także monitoruje odwiedzane witryny i, raz na jakiś czas, dodaje dodatowe pola do formularzy, wymagając od użytkownika podania dodatkowych danych nie potrzebnych obecnie przez stronę. Przykładowo, tak przerobiony formularz logowania może prosić o datę urodzenia bądź numer telefonu.

Poza tymi funkcjami, Zeus może kontaktować się z serwerem zarządzania w celu podejmowania innych złośliwych działań na zainfekowanym komputerze. Może on pobierać pliki, wyłączać i uruchamiać ponownie komputer bądź usuwać pliki systemowe mogące wywołać awarię systemu operacyjnego. W rezultacie ofiara może zostać zmuszona do pełnej reinstalacji systemu.

Zeus jako nazwa wykorzystywana przez fałszywe wsparcia techniczne do straszenia nieświadomych użytkowników

Samemu będąc analitykami malware, zauważyliśmy nową tendencję w świecie cyber przestępstw. Oszuści promują fałszywe wsparcie techniczne infekując komputer ofiary złośliwym kodem mającym przerazić użytkownika (scareware). Wyświetla on informację sugerującą zarażenie komputera wirusem ZEUS – jest to kłamstwo, w które nie powinieneś wierzyć.

Tylko dobrze przygotowane oprogramowanie anty-malware jest w stanie wykazać, czy komputer rzeczywiście padł ofiarą ataku wirusa. Oszuści używają nazwy Zeus tylko z powodu złej sławy otaczającej wirusa – wielu użytkowników komputerów przynajmniej raz w życiu spotkało się z tą nazwą. Innym oczywistym znakiem oszustwa jest numer telefonu do wsparcia technicznego wyświetlany w wiadomości informującej o zarażeniu.

Malware reklamujące fałszywe wsparcie techniczne prezentują zwykle numery 1-800-014-8826, 1-844-324-6233, 1-844-680-1071, jak również setki innych. Pod żadnym pozorem nie dzwoń tam! Najpewniej na komputerze nie ma wirusa Zeus i nikt nie zbiera twoich danych osobistych. Po prostu uruchom program antymalware, by usunąć ten problem – takie oszustwa tylko czekają, by udzielić „pomocy”.

Zgodnie z relacjami od ofiar możemy powiedzieć, że tacy oszuści nakłaniają do zakupu bezużytecznych programów, bądź proszą o udostępnienie ważnych informacji czy też dostępu zdalnego do komputera. Nie podawaj takich informacji oszustom, ponieważ tacy ludzie z pewnością użyją ich do niecnych celów! Na naszej stronie możesz dowiedzieć się więcej na temat fałszywego wsparcia technicznego.

Złośliwe aplikacje powiązane z trojanem Zeus

Wirus Zeus. Ten złośliwy program jest nazywany wirusem bądź koniem trojańskim. Po dostaniu się do systemu, ukrywa się na komputerze i po cichu monituruje aktywność online, kradnie informacje systemowe, dane do kont bankowych i wiele więcej. Funkcje keyloggera pozwalają katalogować każde wciśnięcie przycisku i wysyła do bazy danych atakującego. W taki sposób, złośliwy kod zdobywa dostęp do wszystkich haseł używanych przez ofiarę – wliczając w to te związane z kontami bankowymi.Bez wątpienia zebrane dane są wykorzystywane do złych celów, a przejęcie takich danych może mieć katastrofalne skutki. Niestety, taki wirus działa w ukryciu i ciężko będzie go wykryć bez wsparcia mocnego programu anty-malware.

Zbot. Zbot to inna nazwa Zeusa, wykorzystywana głównie przez ekspertów ds. bezpieczeństwa. Jeśli twój antywirus wykrył Zbota w systemie oznacza to, że komputer został zainfekowany niezwykle groźnym wirusem śledzącym twoje poczynania, zapisującym hasła oraz inne ważne informacje. Usuń Zbota i zmień te hasła tak szybko, jak to możliwe!

GameOver Zeus. Kolejny złośliwy koń trojański bazujący na wirusie Zeus, rozpowszechniany przez botnet Cutwaii. Another malicious Trojan horse that is based on components of Zeus virus. According to reports, this malicious software is distributed using Cutwaii botnet. Trojan ten korzysta z połączenia bezpośredniego (P2P), by komunikować się ze swoim serwerem. Ten złośliwy program znany jest z dystrybucji niesławnego ransomware'a CryptoLocker.

Aktywność GameOverZeus'a została zawieszona w czerwcu 2014 roku po przechwyceniu i przerwaniu połączenia między trojanem i jego serwerami. Rok później FBI ogłosiło nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów w zamian za informacje na temat rosyjskiego hakera, Jewgenija Michailowicza Bogaczewa. Haker ten do tej pory pozostaje nieuchwytny.

Fałszywe wsparcie techniczne Windows Detected ZEUS Virus”. To oszustwo polega na phishingu stron publikujących zwodnicze informacje w kierunku każdego odwiedzającego. Zwykle, użytkownij doświadcza masy przekierowań do takich stron po tym, jak na komputer dostało się określony program typu adware. Strona ta zwykle odtwarza wiadomość audio, wyświetla ostrzeżenia i nalega na skontaktowanie się ze wsparciem technicznym pod numerem 0800-014-8826 z powodu “znalezienia wirusa Zeus w Systemie”.

Strony te wyświetlają informacje na stronie bez względu na to, czy komputer jest zainfekowany, czy też nie. Oszuści tworzący takie wirusy liczą na zdobycie pieniędzy poprzez przekonanie użytkowników do zakupienia podróbek programów związanych z bezpieczeństwem systemu bądź poprzez wyłudzanie prywatnych informacji.

Fałszywe wsparcie techniczne You Have A ZEUS Virus. To kolejne oszustwo namawiające do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym pod numerem 1-844-859-0337 oraz prawdopodobnie innymi numerami. Po przejęciu systemu przez wirus, ten zaczyna przekierowywać przegądarki na fałszywe strony wyświetlające różnorakie alarmy.

Typowo, „You Have A ZEUS Virus” ma na celu przekonanie ofiar do skontaktowania się z oszustami w trybie natychmiastowym mówiąc o usunięciu całej zawartości dysku w ywpadku zamknięcia okna przeglądarki z ostrzeżeniem. Nie ma w tym żadnej logiki = ofiary powinny zamykać takie strony od razu, by przystąpić do usuwwania tego malware z pomocą odpowiedniefo narzędzia. Ten wirus jest podobn do wirusa Your Computer Has Been Infected With Virus”.

Fałszywe wsparcie techniczne „Windows Defender Alert: Zeus Virus”. Ten wirus wywołuje przekierowania do oszukanych stron przypominających niebieski ekran (BSoD) Windowsa. Te strony zwykle zawierają logo systemu i wyąwietlają listę informacji, które mogą zostać skradzione przez wyrusa Zeus, jeśli ofiara nie skontaktuje się ze wsparciem technicznym.

Istnieją setki stron wyświetlających takie zwodnicze wiadomości i zalecające kontakt z numerem +1-844-313-7003 oraz innymi, które „pomogą”. Jeśli takie ostrzeżenia zaczynają Cię irytować, sprawdź system z pomocą programu anty-malware. Najpewniej na komputerze nie ma żadnego wirusa Zeus, a program tylko chce zainicjować kontakt z oszustami.

Sposoby dystrybucji

Komputery rozprowadzające Zeusa tworzą wiadoości z błędnymi informacjami mówiącymi o niedostarczonych przedmiotach. Strony te mogą wyglądać na bezpieczne i przedstawiać się jako Fedex, Royal Mail i inne firmy związane z międzynarodowym transportem paczek. Jeśli otrzymasz taki link w wiadomości, zignoruj go – kliknięcie linku poskutkuje wniknięciem Zeusa do systemu. Ten malware jednak może być też rozpowszechniany z pomocą innych technik.

Dodatkowo, zalecamy unikania nielegalnyc stron internetowych, nielicencjonowanych programów oraz dziwnych wiadomości w mediach społecznościowych, ponieważ one także mogą być powiazane z dystrybucją tego trojana. A ten po wejściu do systemu zmienia ustawienia komputera i rozpoczyna złośliwe działania. By uniknąć utraty pieniędzy, nie wahaj się działać szybko, by pozbyć się wirusa z systemu.

Usuwanie trojana Zeus z zainfekowanego komputera

Jeśli chcesz usunąć trojana Zeus z komputera, przeskanuj swój komputer z pomocą Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security. Upewnij się też, że korzystasz z ich najnowszych wersji – w taki sposób te programy anty-malware nie przegapią trojana. Przydatne będzie też odłączenie komputera od siecipodczas dezinstalacji wirusów.

Ta strategia pomoże ujarzmić procesy, które wirus może dokonywać na twoim komputerze. Wynikiem będzie dokładniejsze i wzybsze wykrycie oraz uzunięcie trojana Zeus.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Koń trojański Zeus zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Koń trojański Zeus. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

INFORMACJA: Wymagana ingerencja oznacza, że niektóre z programów wymagały ludzkiej interwencji w celu sprawnego pozbycia się pasożyta. Zapoznaj się z instrukcją ręcznego usuwania poniżej.

Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes

Koń trojański Zeus ręczne usunięcie:

Zabij procesy:
sdra64.exe

Instrukcja ręcznego usuwania Zeus Trojan:

Usuń Zeus Trojan korzystająć z Safe Mode with Networking

Jednym ze sposobów na powstrzymanie działania konia trojańskiego Zeus to uruchomienie komputera w Trybie Awaryjnym. poniżej nasi eksperci wyjaśnią, jak tego dokonać. Pamiętaj, by następnie przeskanować swój komputer.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Zeus Trojan

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Zeus Trojan.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Zeus Trojan korzystająć z System Restore

Inna metoda związana z usiwaniem wirusa Zeus zawarta jest w poniższym poradniku:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Zeus Trojan. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Zeus Trojan

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zeus-trojan.html

Poradniki w innych językach