Skala niebezpieczeństwa:  
  (39/100)

Usuń Immediately Call Apple Support scam (Przekręt Wsparcia Technicznego) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Malware

Wirus Immediately Call Apple Support ma negatywny wpływ na Twój komputer

Prezentacja "Immediately Call Apple Support"
Ozustwo „Immediately Call Apple Support” pojawia się jako fałszywe ostrzeżenie na komputerach Mac. Z powodu nadmiernej liczby uruchamianych komend, system zawiesza się i wyświetla informację o infekcji komputera. Ten potencjalnie niepożądany program próbuje przerazić ofiary mówiąc, że ich dane są w niebezpieczeństwie, a następnie domaga się telefonu z darmowym numerem 1-800-876-6855 number. Niestety, jest to tylko kolejne fałszywe wsparcie techniczne Apple, które nie ma nic wspólnego z prawdziwym przedsiębiorstwem.

Obecnie istnieją dwie odmiany okienka „Immediately Call Apple”. Pierwsza z nich atakuje urządzenia z systemem operacyjnym Yosemite i otwiera masę maili na Macu w celu zawieszenia komputera. Ofiara następnie widzi następującą wiadomość:

Warning Virus Detected! Immediately Call Apple Support +1-800-876-6855.
Your credit card details and banking information.Your e-mail passwords and other account passwords.Your Facebook, Skype, AIM, ICQ and other. Call Apple Support +1-800-876-6855. Your private photos, family photos and other sensitive files.Your webcam could be accessed remotely by stalkers with a VPN virus.

Druga odmiana oszustwa „Immediately Call Apple Support” została przygotowana pod systemy El Capitan i Sierra. Otwiera ona aplikację iTunes, a następnie wielokrotnie klika linki w celu zawieszenia komputera. Może ona przekonać przez to niedoświadczonego użytkownika, że jego system padł ofiarą ataku wirusowego.

Przedstawienie oszustwa "Immediately Call Apple Support"Oszustwo "Immediately Call Apple Support" informuje o zainfekowaniu komputera złośliwym wirusem oraz nakłania do kontaktu z Wsparciem Technicznym Apple pod numerem +1-800-876-6855.

My możemy jednak zapewnić, że alarm „Immediately Call Apple Support” jest oszustwem – twój Mac nie zawiera żadnego złośliwego wirusa. Nasi eksperci sugerują nie tylko nie dzwonić do fałszywego wsparcia technicznego, lecz także trzymać się z daleka od stron, które mogą posiadać takie okienka:

 • safari-get(.)net;
 • safari-serverhost(.)net;
 • safari-get(.)com;
 • safari-serverhost(.)com.

Sugerujemy usunąć wirusa Apple Support już teraz. Zauważ, że jeśli spróbujesz skontaktować się z rzeczonym wsparciem technicznym, oszuści stojący za nim mogą zasugerować zdalne usunięcie nieistniejącego wirusa. Znaczy to, że możesz zostać wciągnięty w pozwolenie hakerom na dostęp do komputera oraz na wprowadzenie prawdziwego malware do komputera.

Dodatkowo, mogą oni oferować zakup podobno skutecznego programu ochronnego, który jest zazwyczaj bardzo drogi. Chcemy ostrzec, że wszystkie propozycje oferowane przez fałszywe wsparcie techniczne Apple'a działające za ostrzeżeniem „Warning! Virus detected! Immediately call Apple Support” są tylko i wyłącznie próbami wyłudzenia pieniędzy od zastraszonych ludzi. 

Z tego powodu nigdy nie powinieneś kontaktować się z przestępcami, jeśli chcesz chronić system i unikać strat finansowych. Zamiast tego przejdź bezpośrednio do usunięcia alarmu „Immediately Call Apple Support”. Zainstaluj ReimageIntego bądź inne narzędzie antywirusowe i pozbądź się potencjalnie niebezpoecznego programu wraz z innymi zarożeniami z Maca.

Programy adware dostają się do Maca i wyświetlają fałszywe alarmy

Możesz nieświadomie wpuścić do komputera niepożądaną aplikację, gdy bezmyślnie instalujesz freeware. Twórcy adware'ów umieszczają swoje dzieła w instalatorach darmowych aplikacji i ukrywają informację o nich. Proces ten jest znany jako bundling i pozwala na zwiększenie dystrybucji aplikacji.

Możesz zapobiec instalacji tego programy wybierając ustawienia Zaawansowane/Własne zamiast Zalecanych/Szybkich. Następnie monitoruj proces i znajdź pola wyrażające zgodę na instalację programu adware. Odznacz je, a potem przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem ochronnym.

Usuń wirusa „Immediately Call Apple Support” z pomocą kilku kliknięć

Ponieważ programy adware często podczas instalacji sprowadzają ze sobą także dodatkowe rozszerzenia, może być ciężko usunąć wirusa Apple Support bez żadnej pomocy. Dlatego przygotowaliśmy też nie tylko instrukcję, jak bezpiecznie pozbyć się niepożądanej aplikacji, ale wybraliśmy też kilka przydatnych programów, które pomogą Ci oczyścić Maca.

Chcemy też przypomnieć, byś nie próbował usuwać „Immediately Call Apple Support” samemu. Według ekspertów z BedyNet.ru, możesz albo nie poradzić sobie z usunięciem, albo uszkodzić system ponieważ komponenty adware mogą być powiązane z rzeczywistymi procesami systemu. Jeśli odinstalowałeś pliki potrzebne komputerowi, ten mógł zostać bezpowrotnie uszkodzony. Dlatego zalecamy korzystać z poniższej instrukcji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Immediately Call Apple Support scam:

Usuń Immediately Call Apple Support scam z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Immediately Call Apple Support scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Immediately Call Apple Support scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Immediately Call Apple Support scam z systemu Mac OS X

Jak wcześniej wspomnieliśmy, oszustwo „Immediately Call Apple Support” zostało stworzone w celach phishingowych. Dlatego też użytkownicy Maca powinni usunąć ten potencjalnie niepożądany program z pomocą poniższych instrukcji.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimImmediately Call Apple Support scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Immediately Call Apple Support scam z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Immediately Call Apple Support scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Immediately Call Apple Support scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Immediately Call Apple Support scam z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Immediately Call Apple Support scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Immediately Call Apple Support scam z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Immediately Call Apple Support scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Immediately Call Apple Support scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Immediately Call Apple Support scam z Google Chrome

Jeżeli natkniesz się na fałszywą wiadomość, odinstaluj wszystkie programy powiązane z niepozadanymi aplikacjami. W tym celu skorzystaj z poniższego poradnika, a następnie zresetuj Chrome'a..

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Immediately Call Apple Support scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Immediately Call Apple Support scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Immediately Call Apple Support scam z Safari

Możesz naprawić Safari i pozbyć się oszustwa korzystając z poniższej instrukcji.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Immediately Call Apple Support scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Immediately Call Apple Support scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-immediately-call-apple-support-scam.html
Poradniki w innych językach