Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Zeus Panda (Poradnik usuwania wirusów) - Poprawione instrukcje

stworzone przez Linas Kiguolis - -   Panda Banker | Rodzaj: Trojany

Wirus Zeus Panda aktywnie atakuje użytkowników komputerów na całym świecie

Wirus Zeus Panda

Wirus Zeus Panda (znany też jako wirus Panda Banker) to nowy bankowy trojan będący uaktualnioną wersją niesławnego trojana Zeus. Złośliwy program jest zwykle rozpowszechniany poprzez złośliwy spam oraz najpewniej poprzez exploity.

Przed instalacją w systemie, trojan Panda Banker sprawdza język systemu i anuluje instalację, jeśli system korzysta domyślnie z języka rosyjskiego, ukraińskiego, białoruskiego lub kazachskiego. Następnie ten koń trojański sprawdza, czy w systemie znajdują się jakieś narzędzia analizujące.

Trojan Zeus Panda Banking dołącza każdy zainfekowany komputer do botnetu i przydziela mu unikalne ID. Tworzy też specjalny klucz rejestru, by uruchamiać się jako program startowy (umożliwiając na uruchomienie wirusa przy każdym włączeniu komputera).

Głównymi zadaniami tego trojana są:

 • Wykraść informacja o logowaniu na konta bankowe ofiary, konta społecznościowe i wszelkie inne konta, z jakich korzysta ofiara;
 • Stworzyć fałszywe przelewy i wykraść piędze z konta bankowego ofiary.

By osiągnąć te cele, malware korzysta z tzw. web injectów, wprowadzających kod do ruchu sieciowego przeglądarki. Wirus ten głównie atakuje procesy Firefoksa, Chrome, Internet Explorera, Microsoft Edge oraz Pandy, by się tam zaaplikować.

Wirus przechwytuje ruch wykonywany przez przeglądarkę i modyfikuje zawartość w niej widzianą.

Eksperci zgadzają się, że usunięcie wirusa Zeus Panda jest bardzo skomplikowanym zadaniem, ponieważ wirus ten jest prawdopodobnie dziełem bardzo doświaczonego twórcy malware. Korzysta on z zaawansowanych technik maskujących i próbuje uniknąć usunięcia za wszelką cenę. Poza tym, znajdując się na komputerze nie wykazuje żadnych znaków działania, pozwalając na kradzież danych przez miesiące, a nawet lata.

Malware bankowy Zeus PandaWirus Zeus Panda (znany też jako Panda Banker) to nowy, złośliwy wariant trojana Zeus, który kradnie dane ofiar i korzysta z nich do wyłudzania pieniędzy z konta ofiary.

Jesli podejrzewasz, że twój sprzęt jest zagrożony atakiem opisanego wariantu wirusa Zeus, zalecamy usuną Zeus Panda tak szybko, jak tylko możesz. Wirus ten będzie brał twoje dane logowania bez żadnych wątpliwości, a następnie przesyłał je bezpośrenio cyberprzestępcom – tak mówi zespół Dieviren.de. W konsekwencji, możesz mierzyć się z takimi problemami, jak kradzież tożsamości lub straty finansowe.

Rozpowszechnianie trojana Panda

Badacze z Proofpointu sugerują, że trojan ten rozpowszechnia się poprzez złośliwy spam oraz poprzez co najmniej trzy rodzaje exploitów, wliczając w to Angler EK, Nuclear EK, oraz Neutrino EK. Analiza wykazuje, że przestępcy stojący za trojanem korzystają z geolokalizacji, by atakować głównie banki amerykańskie i australijskie.

Jeśli mowa zaś o złośliwych kampaniach spamowych, są ich dwie. Pierwsza z nich rozpowszechnia zwodniczy dokument Work pobierający plik gert.exe z 78.128.92[.]31. Kampanie ta jest wymierzona w media masowe oraz przedsiębiorstwa. Korzysta ona z luk CVE-2014-1761 i CVE-2012-0158.

Druga kampania również rozpowszechnia spreparowane dokumenty Worda. Ta jednak atakuje tylko pewną liczbę użytkowników pracyjących w instytucjach finansowych. Złośliwy załącznik pobiera loader Godzilla, który następnie pobiera wirusa Panda Banker (panda.dat).

Ostatnio, przestepcy stojący za tym trojanem zaczeli korzystać z technik BlackHat SEO, by pozycjonować przechwycone witryny na samym szczycie wyników Google. W konsekwencji ludzie szukający informacji powiązanych z bankami lub porad finansowych mogą skończyć ze złośliwymi stronami na najwyższych pozycjachi ich wyszukiwanych haseł.

After clicking on such search result, the victim would get redirected to deceptive sites suggesting to download a compromised Word document that contains Zeus Panda payload.

Usuń wirusa Zeus Panda Banker

Bardzo ciężko usunąć wirusa Zeus Panda – nie próbuj nawet szukać komponentów tego trojana na własną rękę. Nawet oczy doświadczonego technika komputerowego mogą nie być w stanie zauwązyć aktywności tego wirusa – powinieneś więc przeskanować komputer z użyciem programu anty-malware, by go znaleźć i bezpiecznie usunąć.

Skorzystaj z instrukcji znajdujących się poniżej, by dokonać bezpiecznego uruchomienia komputera i rozpocząć eliminację wirusa Zeus Panda. Im szybciej usuniesz szkodnika, tym lepiej. Nie zapomnij też zmienić wszystkich Twoich haseł oraz poinformować swój bank o tym wirusie ze względu na potencjalne ryzyko powiązane z kontem, by uchronić się przed utratą pieniędzy.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Zeus Panda:

Usuń Zeus Panda korzystająć z Safe Mode with Networking

By usunąć wirusa Zeus Panda Banker, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym i ostrożnie przejrzyj instrukcje znajdujące się poniżej. Będziesz potrzebował wykorzenić bezpiecznie Trojana z komputera oraz upewnić się, że nie pozostawił on żadnych swoich elementów. Jeśli ta metoda nie pomogła Tobie usunąć bankowe malware z systemu, skorzystaj z alternatywnego sposobu Przywrócenia Systemu.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Zeus Panda

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Zeus Panda.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Zeus Panda korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Zeus Panda. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Zeus Panda

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Zeus Panda i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-zeus-panda-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Zeus Panda virus