Skala niebezpieczeństwa:  
  (29/100)

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam (Poradnik usuwania) - Przekręt Wsparcia Microsoft

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

Błąd kodu 055BCCAC9FEC został stworzony przez fałszywe wsparcie techniczne

Oszustwo błędu 055BCCAC9FEC

Kod 055BCCAC9FEC jest fałszywą wiadomością błędu podszywającą się pod prawdziwy alarm bezpieczeństwa od Microsoftu. Ludzi zwodniczo informuje się o wykrytym wirusie oraz prosi o kontakt ze „wsparciem technicznym Windows” pod numerem +1-833-337-6555, +1-844-592-9882 lub podobnym. Chcemy jednak podkreślić, że numer ten należy do cyberprzestępców i nie jest w żaden sposób powiązany z firmą Microsoft.

Przekierowania na stronę błędu 055BCCAC9FEC zaczynają się zwykle po instalacji programu typ adware w komputerze. Ta potencjalnie niepożądana aplikacje zwykle dostaje się do systemu niezauważona, z pomocą różnych darmowych pobierań oraz inicjuje ona potrzebne dla niej zmiany w systemie. W konsekwencji uzyskuje ona możliwość pojazywania fałszywych wiadomości w momencie, gdy użytkownik zacznie przeglądać sieć.

Głównym zadaniem błędu 055BCCAC9FEC jest przekierowywanie ofiar na stronę fałszywego wsparcia technicznego, wyświetlającą następujące ostrzeżenie:

Internet Security Alert! Code: 055BCCAC9FEC

Internet Security Alert : Your Computer Might Be Infected By Harmful Viruses.
Please Do Not Shut Down or Reset Your Computer.

The following data might be compromised if you continue:
1. Passwords
2. Browser History
3. Credit Card Information
4.Local Hard Disk Files.

These viruses are well known for identity and credit card theft. Further action on this computer or any other device on your network might reveal private information and involve serious risks.

Call Windows Technical Support: +1-833-337-6555 (Toll Free)

Celem tego wirusa “Ostrzeżenia o bezpieczeństwie” jest nakłonienie użytkowników do skontaktowania się z podanymi numerami oraz posłuchanie się instrukcji „specjalistów”. Osoby odbierające telefon nie są jednak zainteresowane pomocą. Mogą mieć oni inne cele, na przykład:

 • Namówienie Cię do zakupu bezużytecznego programu, który w zamierzeniu oczyści komputer z wirusa. W taki sposób oszuści mogą zdobyć informacje na temat Twojej karty kredytowej bądź inne, równie cenne. Może to więc prowadzić do utraty pieniędzy bądź kradzieży tożsamości.
 • Przekonanie do instalacji programów do zdalnego dostępu w celu umożliwienia technikom usunięcia problemu za Ciebie. W takiej sytuacji przestępcy mogą zainstalować malware lub spyware na komputerze oraz dokonać kolejnych cyberataków w przyszłości.

Z tego powodu NIE powinieneś kontaktować się z podanym numerem. Wszystkie informacje przedstawione przez błąd 055BCCAC9FEC nie są prawdziwe. Jedynym problemem komputera jest infekcja adware, która może zostać szybko usunięta z pomocą ReimageIntego lub innego oprogramowania anty-malware.

Zalecamy nie opóźniać usunięcia 055BCCAC9FEC, ponieważ program odpowiedzialny za ostrzeżenie może także:

 • wyświetlać reklamy z niebezpieczną bądź złośliwą zawartością;
 • uruchamiać przekierowania na powiązane strony nagle bądź na skutek kliknięcia linku czy przycisku;
 • śledzić informacje o użytkownikach i wykorzystywać je do celów marketingowych;
 • sprzedawać zebrane informacje stronom trzecim, które mogą być sieciami reklamowymi.

Wszystkie te problemy stanowią zagrożenie dla prywatności oraz komplikują przeglądanie sieci. Dlatego też powinieneś usunąć błąd 055BCCAC9FEC natychmiast z komputera. Jak już wspomnieliśmy, możesz tego dokonać automatycznie odpowiednimi aplikacjami – możesz też znaleźć poradnik na końcu artykułu.

Przedstawienie fałszywego wsparcia technicznego błędu 055BCCAC9FECOszustwo błędu 055BCCAC9FEC podszywa się pod ostrzeżenie o bezpieczeństwie z Microsoftu. Nie jest jednak nim.

Sukces ataków adware leży w złych nawykach użytkownika

Aplikacja ta zazwyczaj rozpowszechnia się w paczkach freeware i shareware jako opcjonalny komponent. Złośliwy program jest przedstawiany jako użyteczne rozszerzenie, optymalizator komputera bądź podobna aplikacja. W taki sposób użytkownicy korzystający z instalacji Zaawansowanej/Własnej mogą zostać nakłonieni do instalacji.

Badacze z viruss.lv mówią jednak, że ludzie rzadko korzystają z instalacji programów z pomocą ustawień Zawansowanych. Polegają oni zwykle na ustawieniach Szybkich/Standardowych, które nie ujawniają zbyt wiele informacji o dodatkowych komponentach.

Kluczem do tego jest fakt, że użytkownicy dają pośrednią zgodę na instalację wszystkich aplikacji korzystając z ustawień Szybkich. Dlatego też te ustawienia nie powinny być wykorzystywane – w przeciwnym wypadku zainstalujesz nieznane aplikacje nie mając o tym pojęcia.

Stop redirects to “Internet Security Alert! Code: 055BCCAC9FEC”

Możesz usunąć oszustwo błędu 055BCCAC9FEC samemu bądź też automatycznie. W opisie wirusa wspomnieliśmy, że automatyczna eliminacja wirusa jest wykonywana programami anty-malware/anty-spyware. By pozbyć się śledzących ciasteczek, przyda się także reset przeglądarek.

Jesteśmy jednak świadomi, że nie każdy chce korzystać z dodatkowych aplikacji, by usuwać programy niepożądane. Z tego powodu nasz zespół przygotował instrukcję usuwania błędu kodu 055BCCAC9FEC. Nie spiesz się i uważnie się do niej zastosuj – jeśli zostawisz choć jeden komponent adware'a, będziesz musiał wykonać całą procedurę ponownie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Code 055BCCAC9FEC scam:

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z rodziny systemu Windows

Ab usunąć fałszywą wiadomość błędu, będziesz musiał rozejrzeć się za adware oraz powiązanymi z nim komponentami w systemie. Skorzystaj z poniższych kroków i nie zapomnij zadbać o przeglądarki:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Code 055BCCAC9FEC scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Code 055BCCAC9FEC scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCode 055BCCAC9FEC scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z Internet Explorer (IE)

Przekierowania na fałszywe wsparcie techniczne 055BCCAC9FEC zakończą się od razu po usunięciu podejrzanych dodatków z Internet Explorera.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Code 055BCCAC9FEC scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Code 055BCCAC9FEC scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z Microsoft Edge

Możeszpo ataku naprawić Microsoft Edge w następujący sposób:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Code 055BCCAC9FEC scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj podejrzane rozszerzenie Firefoksa, które mogą być odpowiedzialne za zmuszanie Cię do odwiedzanie tej podejrzanej strony:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Code 055BCCAC9FEC scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Code 055BCCAC9FEC scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z Google Chrome

Poniższy poradnik pomoże Ci pozbyć się błędu 055BCCAC9FEC z Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Code 055BCCAC9FEC scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Code 055BCCAC9FEC scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Code 055BCCAC9FEC scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Code 055BCCAC9FEC scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Code 055BCCAC9FEC scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Code 055BCCAC9FEC scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach