Usuń wirusa „Microsoft Critical Alert” (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, paź 2017

Instrukcja usuwania wirusa „Microsoft Critical Alert”

Czym jest Wirus "Microsoft Critical Alert"?

Dowiedz się czym jest oszustwo “Microsoft Critical Alert” i jak nie dać się wkręcić

„Microsoft Critical Alert” virus

Wirus “Microsoft Critical Alert” jest ogólnym hasłem, pod którym to kryje się wiele złośliwych aplikacji, które to są wykorzystywane do oszukiwania ludzi i podstepnego podsuwania im wsparcia technicznego. Niektóre alikacje dosc czesto instaluja swoje komponenty w systemie i dodaja swoje rozszerzenia do przegladarek, dzieki temu uzytkownik otrzymuje bardzo wiele zlosliwych wyskakujacych okienek – reklam pop-up, które to sugeruja mu skorzystanie z pomocy Certified Microsoft Technicians'', ktorzy to tak naprawde oszusci którym to zalezy tylko na wejsciu w posiadanie twoich pieniedzy.

Nasz zespol jest w stanie podac najczestsze oszustwo z jakim nierzadko walcza nasi uzytkownicy. Najczesciej oszusci zgodnie twierdza ze twoj komputer mogl zostac zainfekowany poprzez wirusa czy tez oprogramowanie szpiegujace, nastepnie dowiadujemy sie o wykradzionych danych.

Oprocz tego widnieje sugestia dotyczaca nie ignorowania tego typu komunikatow oraz sugestia skorzystania ze wsparcia technicznego. Jesli juz zostaniesz zainfekowany tego typu zlosliwym oprogramowaniem to wez pod uwage to ze ofiary najczesciej daja sie nabrac na strony które sa łudząco podobne do tych tworzonych przez Microsoft .

Inne wiadomosci, które beda chcialy zyskac twoja uwage informuja uzytkownika o nieistniejacych problemach takich jak “.net uszkodzenie framerworka ze wzgledu na dzialalnosc szkodliwego wirusa” “Infekcja wirusem ZEUS” i inne pojedynze blędy, które to pojawiaja sie w formie wyskakujacych błędów “Error # 7XX07,” “Error # 3658ad79cc3021a,” oraz “Error #268D3.” Jezeli którykolwiek z nich wygląda znajomo powinienes przemyśleć usunięcie wirusa ''Microsoft Critical Alert'' które powinno być dla ciebie priorytetem.

przykłady działania Microsoft Critical AlertPodejście specjalistów do problemu wiadomości generowanych przez Microsoft Critical Alert

Wsparcie techniczne najczęściej rejestruje domeny, które mają w sobie słowa takie jak ''ochrona'', ''alarm'' czy tez znaną firmę jaką jest Microsoft . Nieco bardziej doswiadczeni uzytkownicy dosc czesto rozumieja ze jest to po prostu oszustwo, jednakze ci mniej doswiadczeni moga uwierzyc ze strona naprawde jest powiazana z firma Microsoft.

Kolejnym waznym detalem, o którym nalezy pamietac jest to ze wirus moze wysylac straszace ciebie wiadomosci, które dosc czesto beda przepelnione bledami ortograficznymi, stylistycznymi, a oprocz tego warto miec swiadomosc ze takie wiadomosci chociazby ze wzgledu na bledy w nich zawarte nigdy nie pojawiłyby się w powaznej firmie jaką jest Microsoft.

Jezeli zauwazysz ze twoja przegladarka niespodziewania przekierowuje cie na zlosliwe witryny, które to wzbudzaja twoja zujnosc to ze swojej strony dosc mocno zachecamy cie do przeskanowania swojego komputera z pomoca zaawansowanego oprogramowania antyszpiegujacego celem znalezienie i usuniecia oprogramowania ''Microsoft Critical Alert''.

Telefon na numer podany w reklamie polaczy cie z oszustami, którzy to beda starac sie przekonac do naprawy podstawowych bledow na twoim komputerze korzystajac z oprogramowania , które to bedziesz mial kupic. Wszyscy przestepcy i oszusci maja na celu przejscie w posiadanie twoich pieniedzy lub tez zainfekowanie twojego komputera zlosliwym orogramowaniem .

Dlatego tez nigdy nie powinienes udostepniac zadnych wrazliwych danych lub tez zezwalac na zdalny dostep do swojego komputera. Idealnym zachowaniem byloby nie podejmowanie z nimi jakiegokolwiek kontaktu.

W jaki sposób tego typu program może zostać zainstalowany w moim systemie?

“Microsoft Critical Alert” jest oprogramowaniem, które to może być rozpowszechniane poprzez spam, jednakze w większości przypadków, użytkownicy padają jego ofiarą poprzez zainstalowanie razem z niesprawdzonym darmowym oprogramowaniem.

Wybierając nieodpowiednie źródło instalacji tego typu oprogramowania mozesz doprowadzic do zainstalowania potencjalnie niechcianego oprogramowania czy tez nawet oprogramowania malware na twoim komputerze, tak wiec ze swojej strony nie polecamy ci klikania na podany link. Na koncu chemy podkreslic ze wyjatkowo wazne jest poprawne skonfigurowanie ustawien instalacyjnych.

Nawet sprawdzone aplikacje moga być pełne różnego rodzaju dodatków, jezeli nie chcesz zainfekowac swojego komputera duza iloscia niepotrzebnych dodatkow to po prostu powinienes wykluczyc ich instalacje. Pamietaj o tym ze zawsze powinienes wybierac opcje instalacji zaawansowanej czy tez opcje instalacji uzytkownika jezeli nie chcesz zezwolic dodatkom na przenikniecie do twojego komputera.

Nigdy nie zalecamy korzystania z opcji instalacji standardowej czy tez domyslnej, zamiast tego lepiej skorzystac z instalacji rekomendowanej. Pamietaj prosze o ochronie twojego komputera, która jest niezbedna jezeli zalezy ci na sprawnym wykrywaniu zlosliwych plików, programów, które narazaja twoj komputer na niepoządane działania.

W jaki sposób mogę znaleźć i usunąć oprogramowanie “Microsoft Critical Alert”?

Jezeli twoja przegladarka wyswietla denerwujace komunikaty, które to maja zachecic cie do skorzystania z pomocy wsparcia technicznego ze wzgledu na powazne problemy z twoim komputerem to czym predzej powinienes usunac wirusa Microsoft Critical Alert. Nie marnuj wiecej cennego czasu na telefony do cyber przestepcow – czym predzej sprawdz swoj komputer sprawdzonym narzedziem do usuwania zlosliwego oprogramowania.

Ze swojej strony jestesmy pewni ze twoj program antywirusowy czy tez program antymalware bedzie w stanie wykryc problemy z fałszywym wsparciem technicznym a takze niektóre złosliwe trojany. Celem usuniecia oprogramowania Microsoft Critical Alert wysoko polecamy skorzystanie z pomocy oprogramowania FortectIntego. Powinienes najpierw zresetowac swoj komputer do trybu awaryjnego (zobacz instrukcje ponizej aby to wykonac)

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „Microsoft Critical Alert”

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Zresetuj swoj komputer korzystajac z ponizszych instrukcji a nastepnie wlacz sprawdzony program antyszpiegujacy celem identyfikacji i usuniecia wirusa, który moze stanowic zagrozenie dla twojego komputera.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń „Microsoft Critical Alert” korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem „Microsoft Critical Alert”. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie „Microsoft Critical Alert”

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed „Microsoft Critical Alert” i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach