Usuń wirusa „Internet Explorer Critical ERROR” (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

Internet Explorer Critical Error – oszustwo korzystające z ludzkiej naiwności

Wirus "Internet Explorer Critical ERROR"

Internet Explorer Critical Error jest oszustwem nastawionym na wyłudzanie pieniędzy z niedoświadczonych użytkowników komputerów. Podczas kontaktu z wirusem, są oni informowani o nieistniejącym problemie, a następnie przedstawia się im fałszywą usługę naprawy. Wiadomość Błędu Krytycznego Internet Explorera jest zwykle wyświetlana jako duże, czerwone okno wyświetlające się od razu po przekierowaniu ofiary na podejrzaną stronę. Nie jest twoją winą, jeśli zetknąłeś się z tym oszustwem – potencjalnie niepożądane aplikacje są stworzone, by prowadzić ciekawskich ludzi na strony promujące złośliwą zawartość.

Fałszywa wiadomość Błędu Krytycznego Internet Explorera alarmuje o infekcji RDN/Trojan.worm![rand] i namawia do natychmiastowego kontaktu ze Wsparciem Technicznym Microsoftu pod numerem +1 888 780 0587. By wyglądać bardziej wiarygodnie, twórcy wirusa zamieścili listę prawdopodobnych problemów, jakie mogą się pojawić, jeśli użytkownik nie chce reagować.

 1. Ujawnienie haseł;
 2. Zebranie informacji związanych z przeglądaniem sieci oraz historią przeglądarki;
 3. Kradzież tożsamości i szczegółów karty kredytowej.

W tym miejscu chcemy zapewnić, że Twój komputer nie jest zainfekowany wirusem, o którym mówią oszuści. Microsoft nie zapewnia usług zawierających ostrzeżenia o problemach z bezpieczeństwem ani nie zamieszcza numeru do Wsparcia Technicznego w innych miejscach niż na oficjalnej stronie.

Nie dzwoń na podany numer. W zamian, zalecamy skan komputera z pomocą programu ReimageIntego oraz eliminację potencjalnie niepożądanych aplikacji, w celu ochrony danych osobistych i ukończenia kasacji oszustwa Błędu Krytycznego Internet Explorera.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany tym, co się wydarzy po wykonaniu połączenia z oszustami – będą chcieli uzyskać od Ciebie dostęp zdalny do komputera w celu szybkiej naprawy problemu. W rzeczywistości jednak zainfekują go różnymi rodzajami ryzykownego malware i zaproponują zakup drogiego programu ochronnego w celu eliminacji wirusów.

Dzwoniąc na numer podany w fałszywej wiadomości, świadomie dostarczasz też oszustom swój numer telefonu i ryzykujesz otrzymywaniem fałszywych wiadomości mających na celu wyłudzenie jeszcze większej kwoty. Nie ufaj przestępcom i natychmiast zamknij okno „błędu krytycznego”.

Oszustwo "Internet Explorer Critical ERROR"Wirus "Internet Explorer Critical ERROR" wyświetla zwodniczą wiadomość na przeglądarce ofiary, by nakłonić ją do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym.

Potencjalnie niepożądane aplikacje rozpowszechniają adware odpowiedzialne za fałszywe błędy

Wirusy Fałszywego wsparcia technicznego są promowane przez potencjalnie niepożądane aplikacjee generujące wyskakujące okienka i reklamy prowadzące do złośliwych stron.

Zgodnie z informacjami od Dieviren.de, deweloperzy starają się, by ich reklamy były chwytliwe i namawiały naiwnych ludzi do klikania na nie. W rezultacie, ludzie często nie są w stanie poznać zwodniczego pochodzenia reklamy i zostają przekierowani na podejrzane strony. Wyświetlana zawartość może być wykorzystywana do dystrybucji adware, malware i innych ryzykownych infekcji komputerowych.

Powinieneś unikać klikania w takie reklamy, by chronić system przed uruchomieniem automatycznej instalacji niepożądanych aplikacji.

Co więcej, powinieneś regularnie aktualizować swoje oprogramowanie. Hakerzy szukają luk w systemie, by dostać się do komputera oraz by obejść zabezpieczenia sprzętu i umożliwić infekcję.

Pamiętaj też, że internet jest pełen programów od podejrzanych developerów. Pobieraj swoje aplikacje tylko ze zweryfikowanych stron i w miarę możliwości korzystaj z bezpośredniego linku.

Prosty poradnik usuwania wirusa Błędu Krytycznego Internet Explorera

Jeśli zauważyłeś podejrzaną aktywność na komputerze, powinieneś od razu przemyśleć automatyczny i ręczny sposób usunięcia wiadomości Błędu Krytycznego Internet Explorera.

Nasi eksperci chcą poinformować, że potencjalnie niepożądane aplikacje często przekierowują użytkowników na podejrzane strony zdolne do wprowadzenia innych złośliwych aplikacji do komputera. Jeśli spróbujesz usunąć samemu uszkodzone pliki, może to poskutkować jeszcze większymi uszkodzeniami.

Z tego powodu zalecamy automatyczną eliminację wirusa z pomocą zaufanego oprogramowania antywirusowego. Pobierz taki program od zweryfikowanego dystrybutora i przeskanuj komputer.

Jeśli jednak chcesz pozbyć się tego malware'a ręcznie, zapewniamy szczegółowy poradnik poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa „Internet Explorer Critical ERROR”:

Usuń „Internet Explorer Critical ERROR” z rodziny systemu Windows

Ubij wirusa Krytycznego Błędu Internet Explorera z pomocą przewodnika przygotowanego przez doświadczonyh ekspertów UsuńWirusa.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj „Internet Explorer Critical ERROR” oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj „Internet Explorer Critical ERROR” lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń „Internet Explorer Critical ERROR” z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„Internet Explorer Critical ERROR” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń „Internet Explorer Critical ERROR” z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj „Internet Explorer Critical ERROR” oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania „Internet Explorer Critical ERROR”. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa „Internet Explorer Critical ERROR” z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to „Internet Explorer Critical ERROR” powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń „Internet Explorer Critical ERROR” z Mozilla Firefox (FF)

Wspomóż się załączonym poradnikiem, by zniszczyć komponenty malware'a na przeglądare Firefox.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz „Internet Explorer Critical ERROR” oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie „Internet Explorer Critical ERROR”. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń „Internet Explorer Critical ERROR” z Google Chrome

By pozbyć się tego bardzo irytującego wirusa, możesz potrzebować zresetować przeglądarkę Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz „Internet Explorer Critical ERROR” oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie „Internet Explorer Critical ERROR”. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń „Internet Explorer Critical ERROR” z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj „Internet Explorer Critical ERROR” i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania „Internet Explorer Critical ERROR”. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się „Internet Explorer Critical ERROR” i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach