Jak zresetować Mozillę Firefox?

Mozilla Firefox jest dziś jedną z najpopuarniejszych przeglądarek internetowych. Nie dziwi więc, że ludzie czasem natykają się na problemy podczas korzystania z niej. W większości przypadków problemy związane z przeglądarkami zaczynają się po zmianie ustawień tejże bądź po instalacji nowych programów w systemie. Czasem ludzie instalują aplikacja potencjalnie niepożądane bądź nawet malware bez własnej wiedzy. W takich sytuacjach, Firefox może zacząć wyświetlać masę reklam, pokazywać fałszywe ostrzeżenia o błędach itd. Jeśli na co dzień korzystasz z Firefoxa i podejrzewasz, że jakieś ustawienia zostały pozmieniane, reset przeglądarki może Ci pomóc z naprawą problemów. W Firefixie, ta opcja nosi nazwę „Odświeżenia Firefoxa”

Procedura resetowania od Mozilli usuwa dodane rozszerzenia i motywy, uprawnienia stron, modyfikacje ustawień, dodatkowe silniki wyszukiwania, informacje o pobieranych plikach, style użytkownika, dodatki związane z mediami społecznościowymi, dopasowania pasków narzędzi, ustawienia wtyczek, magazyn pamięci DOM oraz preferencje certyfikatów i sterowników, słownika osobistego, otwartych okien i kart, ciasteczek oraz informacji auto-uzupełniania. By zresetować Firefoxa, zastosuj się do poniższych instrukcji:

Sposób 1. Reset Firefoxa z pomocą opcji usuwania błędów

1. Otwórz Mozillę Firefox. kliknij na przycisk menu (trzy paski) w prawym górnym rogu, następnie kliknij na ? tak, jak pokazanno na obrazku

2. Wybierz Informacje dla pomocy technicznej.

Method 1. Step 2.

3. Tam, kliknij na Odśwież program Firefox… i potwierdź swój wybór.

Method 1. Step 3.

4. Gdy pojawi się Informacja o sukcesie, kliknij Zakończ.

Method 1. Step 4.

Sposób 2. Szybki dostęp do strony resetującej Mozilla

1. Otwórz przegladarkę Mozilla Firefox i wpisz adres about:support. Wciśnij Enter by otworzyć stronę Informacji dla pomocy technicznej.

Method 2. Step 1.

2. Znajdź Dostrój Firefoksa po prawej stronie karty i wciśnij przycisk Odśwież program Firefox…

Method 2. Step 2.

3. Gdy wyskoczy okno potwierdzenia, kliknij Odśwież Firefox by kontynuować.

Method 2. Step 3.

4. Firefox zamknie się automatycznie, by się zresetować. Póżniej uruchomi odpowiednią Informację mówiącą o elementach zaimportowanych po odświeżeniu. By kontynuować, wciśnij przycisk Zakończ.

Sposób 3. Reset Firefoksa bez jego uruchamiania

1. Uruchom Firefoksa w Trybie Awaryjnym. By to uczynić, wciśnij Shift i spróbuj uruchomić Mozillę Firefox.

Jeżeli nie możesz uruchomić Firefoksa w trybie awaryjnym, skorzystaj z wyszukiwaniaw twoim komputerze, by znaleźć skrót “Mozilla Firefox (Tryb Awaryjny)” shortcut.

Method 3. Step 1.

2. Możesz zostać poproszony o wybór profilu użytkownika, jeśli z twojego komputera korzysta więcej osób. Przytrzymaj klawisz Shift podczas wyboru profilu- powinna się pojawić informacja o Trybie Awaryjnym Firefoksa.

Method 3. Step 2.

3. Kliknij Odśwież program Firefox.

Method 3. Step 3.

Sposób 4. Reset Firefoksa z pomocą Menedżera Profili

1. Wciśnij jednocześnie przyciski Windows + R by wyświetlić okienko Uruchom. Wpisz tam firefox.exe -p (lub firefox.exe -P) i wciśnij OK.
Method 4. Step 1.

2. Uruchomi to Menedżer Profili Użytkownika Firefox. Wybierz tam profil domyślny, a następnie Usuń Profil.

Method 4. Step 2.

3. Potwierdź swoją decyzję wybierając Usuń Pliki.
Method 4. Step 3.

4. Kliknij Wyjście.

Method 4. Step 4.

Notka: Następnym razem, gdy uruchomisz Firefoxa, wyświetli się okno Importu ustawiań. Zapyta Cię ono, skąd chcesz zaimportować opcje, zakładki, hasła, historię oraz inne informacje.

Sposób 5. Reinstalacja przeglądarki Firefox

Jeśli poprzednie metody nie pomogły Ci rozwiązać problemu ze swoją przeglądarką Firefox, możesz spróbować ją zreinstalować. W większości przypadków nie jest to potrzebne. Jeżeli jednak czujesz, że potrzebujesz,skorzystaj z tego poradnika.

1. Na początek, zamknij Firefoksa. Kliknij przycisk menu, a następnie Wyjście.

Method 5. Step 1.

2. Kliknij prawym przyciskiem na Menu Start i przejdź do Programów i funkcji. (w Windows 7/Vista wybierz Menu Start, tam Panel Sterowania > Programy i Funkcje; w Windows XP, wybierz zas Dodaj/Usuń Programy).

Method 5. Step 2.

3. Zobaczysz tam listę obecnie zainstalowanych programów. Kliknij na Mozilla Firefox, a następnie Odinstaluj.

Method 5. Step 3.

W wypadku nie pokazania się Deinstalacji, wejdź do folderu przechowującego program helper.exe oraz uruchom go. Gdy pojawi się Kontrola Konta Użytkownika, kliknij Tak.

C:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\uninstall\\helper.exe
C:\\Program Files (x86)\\Mozilla Firefox\\uninstall\\helper.exeMethod 5. Step 3 part 2.

4. W Deinstalatorze, kliknij kolejno: Dalej, Odinstaluj, i na końcu Zakończ.

Method 5. Step 4.

5. Usuń folder instalacyjny Firefox, będący w jednej z poniższych lokalizacji:

C:\\Program Files\\Mozilla Firefox
C:\\Program Files (x86)\\Mozilla Firefox

Method 5. Step 5.

6. Jeśli chcesz też usunąć dane użytkownika (zakładki, historię itd), wciśnij Windows key + R na klawiaturze, a następnie wpisz %APPDATA%\\Mozilla\\, w oknie uruchamiania. Wciśnij OK.

Method 5. Step 6.

7. To otworzy folder Mozilla. Znajdź i usuń folder nazwany Firefox.

Method 5. Step 7.

8. Po usunięciu Firefoksa, musisz go zreinstalować. By zaopatrzyć się w bezpieczną wersję, pobierz ją z oficjalnej strony Mozilla Firefox. Po prostu użyj innej przeglądarki do pobrania Firefox, przejdź na oficjalną stronę pobierania Mozilli i pobierz plik na komputer.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Ekspert do walki z wirusami malware, a takze oprogramowaniem szpiegujacym...

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Pliki
Software
Porównaj