Czym jest hkcmd.exe? Czy powinienem go usunąć?

hkcmd.exe

Hkcmd.exe jest procesem systemu który jest związany z modułem Hotkey Command Module dla Intel Graphics Cotrolllers. Klasycznie, plik ten jest zlokalizowany w folderze „C”\ WINNT\ System32\” w windowsie NT/2000 albo też w folderze „C: \\ Windows \ System32\” dla systemu windows XP. Jest to wyjątkowo przydatny moduł dla ludzi którzy nie lubią spędzać swojego czasu na poruszaniu kursorem myszy i lubią zamiast tego porozumiewać się z komputerem za pomocą skrótów klawiaturowych. Nie jest to proces niezbędny dla działania komputera, może być on spokojnie usunięty jeśli tylko użytkownik sobie tego zażyczy. Jednakże jeśli zdecydujemy się na taki krok nie będziemy mogli używać skrótów klawiszowych związanych z modułem Intel Hotkey Command

Uwaga!

Programiści zajmujący się tworzeniem wirusów często nazywają je w podobny sposób jak to ma miejsce w plikach źródłowych systemu windows, robią to w celu stworzenia pozorów, zakamuflowania obecności wirusa. Plik hkcmd.exe może być używany do współpracy z program spamującym Pahatia. Jeśli nie masz zainstalowanej karty Intel video na swoim komputerze obecność pliku hkcmd.exe może oznaczać że twój komputer jest zarażony. Zwróć uwagę na lokację pliku i przeprowadź pełny skan systemu programem antyszpiegującym, aby upewnić się że twój komputer jest bezpieczny.

werdykt - status pliku:
wymagana dodatkowa diagnoza
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/file-hkcmd-exe.html

Poradniki w innych językach


Pliki
Software
Porównaj