Anti-spyware

stworzone przez Ugnius Kiguolis - www - Zaaktualizowany | Rodzaj: Anti-spyware

Oprogramowanie Anty-spyware jest jednym z narzędzi walki z wirusami tworzonymi i aktualizowanymi na co dzień. Ma ono na celu pomoc użytkownikom w usuwaniu złośliwego oprogramowania oraz chronić ich przed wirusami zdolnymi do kradzieży prywatnych informacji, danych, a nawet finansów. Czasem może być trudne przeanalizowanie tej ogromnej liczby programów anty-spyware i zdecydowanie, który z nich należy wybrać do ochrony komputera osobistego. Dlatego przygotowaliśmy ten krótki wstęp do tego narzędzia do walki z wirusami.

Anti-spyware kontra antivirus: Co te narzędzia mają ze sobą wspólnego i jak różnią się między sobą?

Anty-spyware, antywirus, anty-malware i podobne określenia mogą wydawać się mylące, jeśli jesteś nowy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Tak naprawdę wiedza ta nie jest tajemnicą. Wszystkie te programy są zdolne do wyeliminowania zagrożeń komputerowych. Czym różnią się te programy to zakres wirusów, które mogą wykryć i technologie, których używają, aby to osiągnąć. Mówiąc o anty-spyware w szczególności należy zauważyć, że technologia ta może być świetnym narzędziem do wykrywania różnych programów spyware. Jednak, w przeciwieństwie jak duża liczba użytkowników może myśleć, programy anty-spyware nie są ograniczone tylko do walki ze spyware. Mogą skutecznie wykrywać i eliminować również różne zagrożenia adware i innego rodzaju pasożyty komputerowe z systemu. W rzeczywistości, oprogramowanie anty-spyware idzie często w połączeniu z narzędziami antywirusowymi i odwrotnie. Należy jednak pamiętać, że próba połączenia wszystkich możliwych technologii w jednym produkcie może czasami nie sprostać stawianym oczekiwaniom. Dlatego wskazane jest, aby uzyskać zarówno wyrafinowane oprogramowanie anty-spyware, jak i niezawodne narzędzie antywirusowe.

Jakie wirusy jest w stanie program anty-spyware odeprzeć?

Jak już wspomniano, anty-spyware nie tylko jest w stanie usunąć spyware, jak może niektórym się wydawać, patrząc na jego nazwę. Istnieje wiele innych zagrożeń, które te narzędzia do walki z wirusami mogą łatwo usunąć z zainfekowanego komputera. Rzućmy okiem na kilka najczęstszych zagrożeń, z którymi radzi sobie to oprogramowanie:

Adware. Tego typu wirusy są bardzo częste. Choć nie są złośliwe, mogą wprowadzić wiele reklam sponsorowanych w wyszukiwarce zainfekowanego komputera, przekierowywać użytkownika do potencjalnie niebezpiecznych stron i, co najważniejsze, szpiegować nawyki przeglądania użytkownika.

Porywacze przeglądarek. Porywacze są podobne do programów typu adware, w pewnym sensie, że one również szpiegują użytkowników, śledzą informacje na temat ich najczęściej odwiedzanych stron internetowych, często odwiedzanych witrynach, a także zbierają dane sprzętowe.

Ransomware. Wirusy typu ransomware są najbardziej agresywnym rodzajem ze wszystkich opisanych. Są w stanie zinfiltrować komputer użytkownika, zablokować pliki na nim i domagać się zapłacenia okupu, bo w przeciwnym razie grożą usunąć je na dobre. Mimo, że anty-spyware nie można odblokować danych, to może usunąć szkodliwe komponenty wirusa z zainfekowanego komputera i zapewnić bezpieczeństwo przyszłych plików.

Zdradliwe anti-spyware. Wirusy, które są sklasyfikowane jako fałszywe anti-spyware przedstawiają się jako wiarygodne programy anty-spyware. Jednak, gdy tylko zakończą sprawdzanie systemu, informują ofiary, że komputer jest poważnie zainfekowany. Zazwyczaj zgłaszają one dziesiątki lub nawet setki różnych rodzajów wirusów i twierdzą, że jedynym sposobem na ich usunięcie jest zakup licencji.

Oczywiście, oprogramowanie anty-spyware ma również swoje ograniczenia. Na przykład, może napotkać trudności z usunięciem trojanów i niektórych bardziej złożonych szkodliwych programów. Należy również pamiętać, że powód, dla którego antyspyware może nie wykryć i nie usunąć zagrożenia z komputera nie musi być związany z możliwościami programu. Podobnie jak programy antywirusowe, narzędzia anty-spyware wymagają regularnej aktualizacji. Jeżeli program nie zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że najnowsze wirusy i zaktualizowane wersje niektórych starszych zagrożeń nie zostaną wykryte tylko dlatego, że nie znajdują się jeszcze w bazie danych wirusów twojego anty-spyware. Oczywiście, większość z niezawodnych narzędzi będzie mieć włączoną funkcję automatycznego aktualizowania, ale regularne badania kontrolne, aby upewnić się, że urządzenie jest bardzo na bierząco są bardzo wskazane. Jeśli anty-spyware nie posiada funkcji automatycznej aktualizacji, nie zapomnij, aby zaplanować aktualizacje co najmniej raz w miesiącu i uruchomić pełne skanowanie systemu po każdej z nich.

Jak widać, narzędzia anty-spyware są w stanie odeprzeć różne złośliwe oprogramowanie. Oczywiście, mają też pewne ograniczenia. Ale tak jak inne oprogramowanie anty-malware i antywirusowe. Z tego powodu zaleca się użycie narzędzi anty-spyware zamiennie z jakimś renomowanym oprogramowaniem antywirusowym dla dodatkowej ochrony. Jak już zauważyliśmy, każde z tych narzędzi może użyć nieco innych metod skanowania systemu. Tak więc, łącząc narzędzia antywirusowe i anty-spyware razem będzie można lepiej upewnić się, że wirusy wszystkich rodzajów i kategorii nie umkną usuwania z komputera.

Którym narzędziom anty-spyware powinieneś zaufać?

Internet może być pełny oprogramowania anty-spyware obiecującego zapewnić swoim użytkownikom najlepszą ochronę przed wirusami. Należy jednak pamiętać, że nie każde oprogramowanie jest warte zaufania. Istnieje wiele fałszywych narzędzi anty-spyware, które tak naprawdę są podobne do wyżej wymienionych wirusów. Tak więc, mając takie oprogramowanie zainstalowane w systemie nie mogą poprawiać jego bezpieczeństwa, ale raczej je pogarszają. Dlatego zawsze należy przeprowadzić trochę rozeznania przed pobraniem i instalacją nowego anty-spyware na komputerze. Aby ułatwić to zadanie dla Ciebie, nasz zespół specjalistów stale analizuje różne oprogramowania, który pojawiają się w internecie i raportuje wszystkie podejrzane programy, które można znaleźć. Więc, jeśli nie możesz znaleźć informacji na temat jakiegoś konkretnego anty-spyware, przyjrzyj się kategorii skorumpowanych narzędzi. Zawiera ona listę nieuczciwych, fałszywych, niezgodnych z prawem, a nawet szkodliwych aplikacji, które na pewno nie są w stanie poprawnie wykryć i usunąć żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa i prywatności, a zatem należy ich unikać.

Pomimo potencjalnie niebezpiecznych programów, istnieje ogromna liczba niezawodnych narzędzi anty-spyware, którym można zaufać. Wszystkie z nich mogą dość precyzyjnie rozpoznać konkretnego szkodnika, całkowicie go wyłączyć poprzez zakończenie jego procesów, usunięciu jego istotnych plików, wpisów w rejestrze i innych podobnych obiektów i ostatecznie oczyścić zainfekowany system zapewniając, że żadne niechciane programy nie pozostaną w systemie próbując naruszać prywatność i stanowić zagrożenie dla komputera. Najbardziej wiarygodnym programem anty-spyware jest SpyHunter 4. Program ten można pobrać za darmo i skutecznie usunąć za jego pomocą zagrożenia komputera z zainfekowanych urządzeń.

Najnowszy przegląd wirusów

Malwarebytes Anti Malware recenzja

Recenzja anty-malware Malwarebytes: potężne narzędzie do wykrywania, niszczenia i zapobiegania malware Anty-malware Malwarebytes to proste, ale imponujące rozwiązanie zabezpieczające, które może być wykorzystywane do ochrony komputerów indywidualnych lub firmowych.
Programy antyszpiegujące Software   22 września, 2020

Ostatnia aktualizacja: 2016-12-08

Przeczytaj także w innych językach

Pliki
Software
Porównaj