Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Onion (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Cze 2016

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Ransomware

Czym jest Onion?

Eksperci do spraw bezpieczeństwa przestrzegają, że CTB Locker ma teraz nową poprawioną wersję zwaną Onion. Jest to poważna infekcja typu ransomware, które może ukraść twoje pieniądze i pozbawić cię osobistych informacji, które przechowywałeś od lat. Rozprzestrzenia się przez wiadomości spam w postaci załączników – plików ZIP, po kliknięciu w które uaktywnia się Trojan i przerzuca oprogramowanie szyfrujące Onion na komputer ofiary.

Wirus Onion ma tendencję do zarażania systemu ukradkiem, dostaje się i działaw folderze Temp gdzie włącza się przy każdym starcie systemu. Jego podstawowymi celami są pliki PDF, XLS, PPT, DOCT, TXT, JPEG, JPEG, oraz JS, które zazwyczaj są kodowane za pomocą algorytmu RSA-21024. Tuż po udanym zaszyfrowaniu danych, użytkownik może znaleźć żądania okupu nazwane albo jako MW_ IN FILES.txt lub jako KK_ IN YOUR DOCUMENTS.txt w każdym folderze i nie pozwolą otworzyć żadnego z nich. Może to być bolesnym doświadczeniem jeśli użytkownik nieposiada kopii zapasowych plików i przechowuje bardzo ważne informacje w systemie swojego komputera. Oszuści, którzy zarządzają tym oprogramowaniem oferują rozwiązanie lecz jest ono bardzo drogie. Użytkownik otrzymuje instrukcje i proszony jest o zapłacenie 3 Bitcoinów (około 700$) za kod deszyfrujący. Po dokonaniu płatności, użytkownik dostaje unikalny kod, który należy wysłać do administratora oprogramowania Onion na adres ttk@ruggedinbox(dot)com. Program twierdzi, że zaraz po wykonaniu tej procedury uzytkownik powinien otrzymac kod do deszyfrowania zaszyfrowanych plikow. Niestety autorzy tego oprogramowania nie sa ludzmi, którym warto w jakikolwiek sposob ufac, tak wiec nigdy nie powinienes im wierzyc w to ze uda ci sie odzyskac zaszyfrowane przez nich dane. Mimo tego ze wirus Orion oferuje ofiarą deszyfrowanie plikow juz przed tym jak pieniadze zostana zaksiegowane, jednakze ciagle musisz je wyslac aby uzyskac klucz dostepu. Nie powinienes wierzyc przestepcom pod zadnym pozorem poniewaz mozesz stracic zaszyfrowane dane na zawsze nie powinienes wspierac oszustow poniewaz mozesz narazic na strate pieniedzy i wyciek wrazliwych danych (dane karty kredytowej) na rzecz cyber przestepcow. Ze swojej strony polecamy ci sprawdzenie twojego komputera z pomoca oprogramowania Reimage lub tez innego sprawdzonego narzedzia do walki z oprogramowaniem ransomware. Zaraz po tym mozesz sprobowac przywrocic swoje dane z pomoca oprogramowania do przywracania swoich plikow takiego jak na przyklad R-Studio lub tez Photorec.

Onion virus

W jaki sposób Onion może przeniknąć do mojego komputera?

Onion jest poważna infekcją komputera, tak więc byłbyś naiwny jezeli myslisz ze program poprosi cie o dostep do całego komputera. Podobnie jak kazdy inny program ransomware ma on tendencje do rozpowszechniania się poprzez roznego rodzaju exploty, zalaczniki spam, nielegalne strony i tym podobne. W nawiazaniu do ostatnich poszukiwan na stronach malware, w tym momencie wirus najczesciej rozpowszechnia sie jako zalacznik w formacie zip ktory stanowi lwią część załączników email. Nie daj się na to nabrać ponieważ tego typu wiadomosci email sa wysylane przez rozne podmioty i prezentowane jako wazne wiadomosci dotyczace podatkow, spraw biurowych i innych waznych z pozoru rzeczy. Oprocz tego powinienes unikac odwiedzania zlosliwych witryn, nigdy nie powinienes klikac na wyskakujace reklamy pop-up, ktore oferuja aktualizacje oprogramowania Java, Flash Player, Media Player czy tez innego oprogramowania pochodzacego z nikad, nie daj sie tez nabrac na oferte tego oprogramowania, które oferuje darmowe przeszukiwanie systemu, z pewnoscia nie bedzie to sprawdzone działanie. Przedswilismy po krótce kilka głównych sposobów w jakie mozna rozpowszechniac zlosliwe oprogramowanie ransomware. Jezeli wirus Onion zdolal zaszyfrowac twoje pliki to zawsze mozesz je odzyskac korzystajac z kopii zapasowej oprogramowania dedykowanej do przywracania tego typu plików.

W jaki sposób usunąć wirusa Onion?

Infekcje ransomware to dość złośliwe wirusy, które dość trudno usunąć manualnie. Z tego powodu jezeli juz widzisz na swoim komputerze komunikat ostrzegający cię o zaszyfrowanych dokumentach, zdjęciach, plikach wideo i nnych personalnych plikach przeprowadz prosze pelny skan systemu z pomoca oprogramowania Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub tez Malwarebytes i czym predzej oczysc swoj komputer.

Celem przywrócenia danych które zostały zaszyfrowane polecamy ci skorzystanie z oprogramowania R-Studio lub tez Photorec. Jednakze zaraz po tym jak naprawisz swoj komputer pomysl w jaki sposob chronic sie przed strata tego typu danych w przyszlosci. Kopie zapasowe plikow to jeden z lepszych sposob z jakich mozesz skorzystac. W tym celu polecamy ci skorzystanie z zasobow pamieci USB, dyskow CD, DVD lub tez polegania na sprawdzonych chmurach, gdzie mozesz korzystac ze swoich plikow online, mowa tutaj o Google Drive, Dropbox, Flickr i tym podobne.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Oprogramowanie szyfrujące Onion snapshot
Oprogramowanie szyfrujące Onion snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Onion:

Usuń Onion korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Onion

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Onion.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Onion korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Onion. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Onion

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Onion i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-onion-ransomware.html

Poradniki w innych językach