Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Onion (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Cze 2016

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Ransomware

Czym jest Onion?

Eksperci do spraw bezpieczeństwa przestrzegają, że CTB Locker ma teraz nową poprawioną wersję zwaną Onion. Jest to poważna infekcja typu ransomware, które może ukraść twoje pieniądze i pozbawić cię osobistych informacji, które przechowywałeś od lat. Rozprzestrzenia się przez wiadomości spam w postaci załączników – plików ZIP, po kliknięciu w które uaktywnia się Trojan i przerzuca oprogramowanie szyfrujące Onion na komputer ofiary.

Wirus Onion ma tendencję do zarażania systemu ukradkiem, dostaje się i działaw folderze Temp gdzie włącza się przy każdym starcie systemu. Jego podstawowymi celami są pliki PDF, XLS, PPT, DOCT, TXT, JPEG, JPEG, oraz JS, które zazwyczaj są kodowane za pomocą algorytmu RSA-21024. Tuż po udanym zaszyfrowaniu danych, użytkownik może znaleźć żądania okupu nazwane albo jako MW_ IN FILES.txt lub jako KK_ IN YOUR DOCUMENTS.txt w każdym folderze i nie pozwolą otworzyć żadnego z nich. Może to być bolesnym doświadczeniem jeśli użytkownik nieposiada kopii zapasowych plików i przechowuje bardzo ważne informacje w systemie swojego komputera. Oszuści, którzy zarządzają tym oprogramowaniem oferują rozwiązanie lecz jest ono bardzo drogie. Użytkownik otrzymuje instrukcje i proszony jest o zapłacenie 3 Bitcoinów (około 700$) za kod deszyfrujący. Po dokonaniu płatności, użytkownik dostaje unikalny kod, który należy wysłać do administratora oprogramowania Onion na adres ttk@ruggedinbox(dot)com. Program twierdzi, że zaraz po wykonaniu tej procedury uzytkownik powinien otrzymac kod do deszyfrowania zaszyfrowanych plikow. Niestety autorzy tego oprogramowania nie sa ludzmi, którym warto w jakikolwiek sposob ufac, tak wiec nigdy nie powinienes im wierzyc w to ze uda ci sie odzyskac zaszyfrowane przez nich dane. Mimo tego ze wirus Orion oferuje ofiarą deszyfrowanie plikow juz przed tym jak pieniadze zostana zaksiegowane, jednakze ciagle musisz je wyslac aby uzyskac klucz dostepu. Nie powinienes wierzyc przestepcom pod zadnym pozorem poniewaz mozesz stracic zaszyfrowane dane na zawsze nie powinienes wspierac oszustow poniewaz mozesz narazic na strate pieniedzy i wyciek wrazliwych danych (dane karty kredytowej) na rzecz cyber przestepcow. Ze swojej strony polecamy ci sprawdzenie twojego komputera z pomoca oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego lub tez innego sprawdzonego narzedzia do walki z oprogramowaniem ransomware. Zaraz po tym mozesz sprobowac przywrocic swoje dane z pomoca oprogramowania do przywracania swoich plikow takiego jak na przyklad R-Studio lub tez Photorec.

Onion virus

W jaki sposób Onion może przeniknąć do mojego komputera?

Onion jest poważna infekcją komputera, tak więc byłbyś naiwny jezeli myslisz ze program poprosi cie o dostep do całego komputera. Podobnie jak kazdy inny program ransomware ma on tendencje do rozpowszechniania się poprzez roznego rodzaju exploty, zalaczniki spam, nielegalne strony i tym podobne. W nawiazaniu do ostatnich poszukiwan na stronach malware, w tym momencie wirus najczesciej rozpowszechnia sie jako zalacznik w formacie zip ktory stanowi lwią część załączników email. Nie daj się na to nabrać ponieważ tego typu wiadomosci email sa wysylane przez rozne podmioty i prezentowane jako wazne wiadomosci dotyczace podatkow, spraw biurowych i innych waznych z pozoru rzeczy. Oprocz tego powinienes unikac odwiedzania zlosliwych witryn, nigdy nie powinienes klikac na wyskakujace reklamy pop-up, ktore oferuja aktualizacje oprogramowania Java, Flash Player, Media Player czy tez innego oprogramowania pochodzacego z nikad, nie daj sie tez nabrac na oferte tego oprogramowania, które oferuje darmowe przeszukiwanie systemu, z pewnoscia nie bedzie to sprawdzone działanie. Przedswilismy po krótce kilka głównych sposobów w jakie mozna rozpowszechniac zlosliwe oprogramowanie ransomware. Jezeli wirus Onion zdolal zaszyfrowac twoje pliki to zawsze mozesz je odzyskac korzystajac z kopii zapasowej oprogramowania dedykowanej do przywracania tego typu plików.

W jaki sposób usunąć wirusa Onion?

Infekcje ransomware to dość złośliwe wirusy, które dość trudno usunąć manualnie. Z tego powodu jezeli juz widzisz na swoim komputerze komunikat ostrzegający cię o zaszyfrowanych dokumentach, zdjęciach, plikach wideo i nnych personalnych plikach przeprowadz prosze pelny skan systemu z pomoca oprogramowania Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub tez Malwarebytes i czym predzej oczysc swoj komputer.

Celem przywrócenia danych które zostały zaszyfrowane polecamy ci skorzystanie z oprogramowania R-Studio lub tez Photorec. Jednakze zaraz po tym jak naprawisz swoj komputer pomysl w jaki sposob chronic sie przed strata tego typu danych w przyszlosci. Kopie zapasowe plikow to jeden z lepszych sposob z jakich mozesz skorzystac. W tym celu polecamy ci skorzystanie z zasobow pamieci USB, dyskow CD, DVD lub tez polegania na sprawdzonych chmurach, gdzie mozesz korzystac ze swoich plikow online, mowa tutaj o Google Drive, Dropbox, Flickr i tym podobne.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Oprogramowanie szyfrujące Onion snapshot
Oprogramowanie szyfrujące Onion snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Onion:

Usuń Onion korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Onion

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Onion.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Onion korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Onion. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Onion

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Onion i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-onion-ransomware.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Onion ransomware