Usuń wirusa Decrypthelp@qq.com (Poradnik prostego usuwania) - Zawiera Instrukcje Odzyskiwania

Instrukcja usuwania wirusa Decrypthelp@qq.com

Czym jest Ransomware Decrypthelp@qq.com?

Ransomware Decrypthelp@qq.com blokuje pliki z rozszerzeniem .java na komputerze ofiary

Ilustracja przedstawiające ransomware Decrypthelp@qq.com

Wirus Decrypthelp@qq.com jest odmianą ransomware'a rozszerzenia pliku .java. Obydwa wirusy należą do rodziny malware Dharma/Crysis, która zagraża użytkownikom i szyfruje ich pliki od kilku lat.

Ten krypto-wirus korzysta z szyfrowania AES i dodaje rozszerzenie [decrypthelp@qq.com].java do zaatakowanych plików, nie pozostawiając szansy na idh odzyskania lub otwarcie. Złośliwy kod celuje w najpopularniejsze typy plików, by wywołać użytkownikowi więcej szkód i przekonać go do zapłaty okupu.

Po zakończeniu szyfrowania, Decrypthelp@qq.com dostarcza żądanie okupu, w którym oszuści zapewniają instrukcje, jakie ofiary powinni wykonać:

Your computer has been infected with Decrypthelp@qq.com Ransomware. All the files found on your drives have been encrypted with a complex algorithm. To regain your access, strictly follow the instructions, provided in the ransom notification.

Są one pytane o przelanie określonej sumy Bitcoinów na podany adres portfela Bitcoin. Eksperci zalecają jednak tego nie robić. Twórcy malware'a Decrypthelp@qq.com nie są za nic osobami godnymi zaufania. Ten program szyfrujący pliki został stworzony tylko w celu wyłudzania pieniędzy. Hakerzy nie czują się więc zobowiązani przekazać dekryptora ofiarom nawet po przelaniu pieniędzy.

Bez wątpienia, twórcom tego ransomware'a nie powinno się ufać. Zamiast skorzystania z ich oferty, powinieneś usunąć Decrypthelp@qq.com z urządzenia z pomocą potężnego programu do usuwania malware.

Do tego celu polecamy program FortectIntego. Program ten może oczyścić komputer i naprawić uszkodzenia spowodowane przez ransomware'a. Złośliwe aplikacje zwykle modyfikują system oraz rejestr Windows, by uruchamiać się na starcie systemu.

Dodatkowo, malware ten może instalować wiele złośliwych komponentów oraz wpływać na ważne procesy systemowe. Dlatego też ręczne usuwanie ransomware'ów jest niezwykle niebezpiecznym i skomplikowanym procesem, który może być wykonany tylko przez specjalistów informatycznych. Powinieneś więc polegać na zaufanych aplikacjach.

Chcemy jednak też podkreślić, że usunięcie wirusa decrypthelp@qq.com nie przywróci Twoich plików. Programy do usuwania malware nie działają jak dekryptory. Niestety, oficjalny dekryptor tego wirusa nie został jeszcze wydany – możesz więc polegać tylko na kopiach zapasowych lub alternatywnych opcjach odzyskania plików (zamieciliśmy je poniżej).

Obrazek prezentujący wirusa ransomware Decrypthelp@qq.comDecrypthelp@qq.com jest wersją ransomware'a rozszerzenia pliku .java.

Metody wykorzystywane do rozpowszechniania ransomware

Twórcy wirusów szyfrujących pliki polegają głównie na spamie. Strategia ta pozwala na skłanianie użytkowników do otwierania załączników ze złośliwą zawartością.

Zwykle, takie wiadomości mówią o problemach z kontem bankowym bądź z dostarczeniem paczki. Mogą one wyglądać jak ważne dokumenty lub skany obrazków. Otworzenie tych, wyglądających na bezpieczne, plików, prowadzi zaś do ataku złośliwych aplikacji.

Wirus może też zostać zainstalowany w systemie z pomocą innych metod, którymi są:

 • fałszywe instalatory oprogramowania;
 • fałszywe aktualizacje;
 • złośliwe reklamy;
 • zestawy expolitów.

Unikanie podejrzanych stron bądź klikania nieznanych linków także może zminimalizować ryzyko ataku ransomware. Niestety, nikt nie może być w stu procentach bezpieczny przed atakiem ransomware. W tym celu warto jednak zaopatrzyć się w antywirusa oferującego ochronę czasu rzeczywistego.

Specjaliści z zondervirus.nl przypominają, że niezwykle ważne jest też tworzenie kopii zapasowych. Wtedy, w wypadku ataku ransmware, nie będziesz musiał myśleć o zapłaceniu okupu ani ryzykować utraty pieniędzy.

Wyeliminuj ransomware'a Decrypthelp@qq.com w odpowiedni sposób

Jedynym bezpiecznym sposobem na usunięcie Decrypthelp@qq.com z komputera jest wykorzystanie potężnego programu ochronnego. Zalecamy skorzystanie z FortectIntego lub Malwarebytes, aktualizację programu oraz skan systemu. Ransomware'y są zwykle skomplikowane i niemożliwe do ręcznej eliminacji.

Po usunięciu Decrypthelp@qq.com, przywróć pliki z kopii zapasowych. Jeśli nie posiadasz jednak kopii zapasowych, skorzystaj z poradnika na końcu artykułu. Znajdziesz tam dodatkowe metody odzyskiwania plików, które mogą pomóc w przywróceniu choć części z nich przed wydaniem oficjalnego dekryptera.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Decrypthelp@qq.com

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Jeśli nie możesz rozpocząć procesu usuwania ransomware'a Decrypthelp@qq.com, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci.

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Decrypthelp@qq.com korzystająć z System Restore

Ten sposób także może pomóc wyłączyć wirusa i automatycznie się go pozbyć:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Decrypthelp@qq.com. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Decrypthelp@qq.com

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Decrypthelp@qq.com z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Obecnie jedynym dobrym sposobem na odzyskanie plików po ataku ransomware jest korzystanie z kopii zapasowych. Możesz też spróbować alternatywnych narzędzi.

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Decrypthelp@qq.com mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Sprawdź Data Recovery Pro

Ten program został stworzony do przywracania uszkodzonych lub usuniętych plików. Może też pomóc w wypadku ataku ransomware.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Decrypthelp@qq.com.
 • Przywróć je

Skorzystaj z funkcji poprzednich wersji systemu Windows

Metoda ta pozwala na kopię wcześniej zapisanych wersji plików. By tego dokonać, musisz przed atakiem mieć włączone Przywracanie Systemu.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Użyj ShadowExplorer by przywrócić pliki z ukrytych kopii

Jeśli Decrypthelp@qq.com nie usunął ukrytych  kopii plików, możesz spróbować skorzystać z ShadowExplorera by je przywrócić:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Nie istnieje jeszcze dekrypter ransomware'a Decrypthelp@qq.com.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Decrypthelp@qq.com i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach