Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa .java (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Wirus rozszerzenia pliku .java jest  powiązany z niesławnym krypto-malwarem Dharma

Przedstawienia wirusa rozszerzenia pliku .java

Ransomware .java to wirus szyfrujący pliki uznawany za nowy wariant z niesławnej rodziny wirusów Dharma/Crysis. Po dostaniu się do systemu dodaje on do plików rozszerzenia .id-[losowe cyfry].java, [workup@india.com].java i [decrypthelp@qq.com].java oraz uniemożliwia ofierze dostęp do danych przechowywanych na komputerze.

Podobnie do innych malware z tej rodziny, wirus rozszerzenia pliku .java korzysta z algorytmów AES do uszkadzania danych celu. Pliki szyfrowane przez wirusa są zwykle tymi najpotrzebniejszymi – są to np. dokumenty biznesowe, dane naukowe, zdjęcia, pliki wideo itd. Nie dziwi więc, czemu hakerzy są w stanie ściągać okup od użytkowników komputerów.

Później, ofiary wirusa są proszonę o zapłacenie okupu w zamian za klucz deszyfrujący oraz o kontakt z przestępcami poprzez adres decrypthelp@qq.com. Bez względu jednak na wartość plików dla Ciebie, nie zalecamy wysyłania przestępom pieniędzy. Nie ma gwarancji, że otrzymasz odpowiednie narzędzie deszyfrujące.

Ilustracja wirusa rozszerzenia pliku .javaWirus rozszerzenia pliku .java może być powiązany z wirusem Dharma

W zamian, sugerujemy usunąć ransomware'a [decrypthelp@qq.com].java ransomware i spróbować odzyskać pliki z kopii zapasowych lub z pomocą alternatywnych programów takich, jak oficjalny dekrypter Rakhni(wykorzystywany do odzyskiwania plików zaszyfrowanych przez Dharmę). W taki sposób unikniesz straty finansowej i ochronisz komputer przed dalszą infiltracją malware.

Rozpocznij proces usuwania .Java poprzez pobranie dobrego programu ochronnego. Szczegółowe informacje zamieszczone na końcu artykułu zapewnią bezpieczną eliminację ransomware'a. Z tego powodu prosimy o pilne trzymanie się tych instrukcji.

Ransomware rozpowszechnia się jako fałszywa faktura sprzedaży

Badacze z ZonderVirus.nl zauważyli, że ten wirus szyfrujący pliki jest rozpowszechniany poprzez kampanię spamową. Złośliwe załączniki zawierające pliki wykonywalne ransomware'a są wysyłane jako fałszywe faktury. Nadawcą tych wiadomości jest Tim Brooks – jest to tylko przykrywka, by mail wyglądał na godny zaufania.

Wiele osób zostało przez to przekonanych, że list pochodzi z rzeczywistej firmy i otworzyło załącznik. W rezultacie, ransomware dostał się do systemu i zaczął swój niecny proceder. Zauważ, że oszuści mogą podrzucać malware pod przykrywką faktur, oświadczeń, wyciągów i innych dokumentów.

Powinieneś więc zachować szczególną ostrożność przy otwieraniu emaili. Jeśli widzisz fakturę, jakiej wystawienia sobie nie przypominasz, nie otwieraj wiadomości. Nawet przypadkowe kliknięcie może spowodować instalację różnych ryzykownych infekcji i prowadzić do przeogromnych strat finansowych.

Dodatkowo, cyberprzestępcy mogą hakować konta mediów społecznościowych i dostarczać wiadomości z zainfekowanymi linkami znajomym ofiary. Jeśli więc otrzymałeś podejrzaną wiadomość od znajomego, skontaktuj się z nim i upewnij się że jego konto jest bezpieczne.

Usuwanie wirusa rozszerzenia pliku .java

Jeśli twoje pliki zostały oznaczone rozszerzeniem [decrypthelp@qq.com].java lub podobnym, masz do czynienia z ransomware. By zapewnić bezpieczeństwo pozostałych plików, zalecamy usunięcie wirusa ransomware .java. Sposób ten zajmie się wszystkimi komponentami zainstalowanymi na komputerze przez ten malware. Następnie możesz przystąpić do odzyskania plików – Pamiętaj, że warto unikać fałszywych dekrypterów czy też kontaktować się z cyberprzestępcami – ich jedynym celem jest wyłudzenie pieniędzy od łatwowiernych ludzi.

Do usunięcia ransomware'a Dharma Java zalecamy skorzystanie z następujących programów: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Możemy zapewnić, że te narzędzie zostały stworzone przez specjalistów informatycznych, by pomóc ofiarom pozbyć się złośliwych plików i pomóc w ochronie ich komputerów. Dodatkowo, nie zapominaj sprawdzić sposobów na odzyskanie plików zamieszczonych w tym artykule. 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Wirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshot
Wirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshotWirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshotWirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshotWirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshotWirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshot
Wirus ransomware rozszerzenia pliku .java snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .java:

Usuń .java korzystająć z Safe Mode with Networking

By usunąć wirus rozszerzenia pliku .java z pomocą Trybu Awaryjnego z Obsługą Sieci, skorzystaj z poniższej instrukcji:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .java

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .java.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .java korzystająć z System Restore

Jeśli pierwsza metoda nie pomogła, uruchom kmputer w Trybie Awaryjnym z Wierszem Poleceń, by usunąć wirusa [decrypthelp@qq.com].java z komputera.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .java. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .java

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania .java z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez .java mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro

Jeśli nie jesteś w stanie dostać się do plików z rozszerzeniem .java, spróbuj je przywrócić z pomocą tego narzędzia.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu .java.
 • Przywróć je

Poprzednie Wersje plików Windows mogą pomóc

Jeśli przed atakiem ransomware'a miałeś włączone Przywracanie Systemu, funkcja ta może pomóc w przywracaniu najważniejszych plików.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Spróbuj ShadowExplorera

Sprawdź, czy ransomware usunął ukryte kopie plików z systemu. Jeśli nie, skorzystaj z poniższej instrukcji:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Skorzystaj z programu Dharma Decryptor od Kaspersky Lab

Ponieważ ransomware [decrypthelp@qq.com].java może być powiązany z wirusem Dharma, powinieneś spróbować odzyskać dane z pomocą oficjalnego dekryptera znajdującego się tutaj.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .java i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-java-file-extension-ransomware.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: .java file extension ransomware