Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Usuń wirusa Arena (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Paź 2019

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Ransomware

Wirus Arena należy do rodziny malware'ów Dharma

Żądanie okupu wirusa Arena

Ransomware Arena to nowy, złośliwy wirus. Jego szczegóły techniczne prowadzą bezpośrednio do grupy wirusów Dharma. Po dostniu się do komputera ofiary, szyfruje on wszystkie pliki szyfrem stosowanym w wojsku oraz oznacza  je rozszerzeniem .id-[ID].sindragosa@bigmir.net].arena. Po zakończeniu szyfrowania wszstkich plików, wirus tworzy dokument FILES ENCRYPTED.txt.

Dokument ten jest swoistym żądaniem okupu. Takie żądanie jest tworzone przez wirusy typu ransomware w celu informowania ofiar o zaszyfrowaniu danych oraz powiedzeniu o jedynej słusznej metodzie ich odzyskania – zapłacie okupu..

Autorzy wirusa Arena chcą, by ofiara zakupiła Bitcoiny i przelała na wyznaczony adres portfela Bitcoin. Pełny tekst żadania okupu poniżej:

all your data has been locked us
You want to return?
write email sindragosa@bigmir.net

Oszuści obiecują klucz deszyfrujący oraz odpowiednie narzędzia, gotowe do pracy tak szybko, jak tylko opłata dotrze na ich portfel Bitcoin.. Niestety, eksperci m.in. z holenderskiego Zondervirus.nl mówią, że nie warto ufać przestępcom – po zapłaceniu okupu możesz pozostać na lodzie ze stosem zaszyfrowanych plików .arena i bez jakiegokolwiek pojęcia o ich rozszyfrowaniu.

Zamiast płacić okup, skup się na usunięciu malware'a Arena. Zalecamy do tego celu programy anty-malware, jako że stanowią one najłatwiejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Nie powinieneś brać się za usuwanie wirusa na własnych siłach – proces manualnego kasowania ransomware'a jest tak skomplikowany, że tylko zaawansowani eksperci i analitycy malware będą w stanie jego dokonać.

W przeciwnym wypadku ryzykujesz spowodowaniem jeszcze większych uszkodzeń, takich jak np. zmiana cennych danych w zajmujące miejsce śmieci. By usunąć wirusa, uruchom komputer ponownie w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci (instrukcje poniżej) i uruchom Reimage (lub podobny program) w celu identyfikacji i eliminacji zagrożenia.

Wirus ransomware Arena
Ransomware Arena to złośliwy program szyfrujący pliki. Pozwala to cyberprzestępcom na żądanie okupu od ofiary w zamian za dekryptor (klucz deszyfrujący)

Dystrybucja odmian wirusa Dharma

Ta niesławna rodzina ransomware'ów znana jest z rozpowszechniania się poprzez złośliwe maile dostarczające zwodnicze wiadomości z załącznikami. Po otwarciu takiego załącznika, Dharma zagnieżdża się w systemie i niszczy pliki, przepusczając je przez rozbudowany szyfr.

Procedura ta może zostać odwrócona tylko z wykorzystaniem klucza deszyfrującego. Bez takiego klucza, nie ma szans na odzyskanie plików.

Nie powinieneś winić ekspertów za nie przygotowanie odpowiednich narzędzi dekryptujących – szyfrowanie jest niezwykle bezpieczną metodą ochrony plików, stąd nie dziwi wykorzystanie tej metody do utrzymania wojskowych informacji w tajemnicy. Zwykle tylko osoba szyfrująca jest jedyną osobą zdolną do rozszyfrowania.

Warianty Dharmy – takie, jak Arena – mogą też dostać się do komputera poprzez nielegalne cracki bądź exploity ulokowane w przejętych witrynach.

By chronić swój komputer, korzystaj z oprogramowania anty-malware, utwórz kopie zapasowe najważniejszych plików i nie zapomnij zdobyć tego oprogramowania na czas. Nie powinieneś też opóźniać aktualizacji Windows bez względu na to, jak bardzo są one irytujące.

Instrukcja usuwania ransomware'a Arena

Przygotowaliśmy poradnik mający na celu poprowadzić Cię poprzez proces bezpiecznego usunięcia wirusa Arena. Pierwszym punktem tego poradnika jest wybór oprogramowania, jakiego chcesz użyć do usunięcia wirusa. Jeśli masz takie już zainstalowane na komputerze, uruchom go ponownie w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci, uaktualnij to oprogramowanie i pozwól mu na pełne skanowanie systemu.

Jeśli nie posiadasz jeszcze takiego oprogramowania, z pomocą Trybu Awaryjnego z Obsługą Sieci będiesz mógł takie pobrać. Skorzystaj tylko z zaufanych aplikacji, jeśli chodzi o eliminację wirusa Arena.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Arena:

Usuń Arena korzystająć z Safe Mode with Networking

Pozbądź się wirusa Arena – skorzystaj z porad od naszych ekspertów.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Arena

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Arena.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Arena korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Arena. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Arena

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Arena z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Arena mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Recover from Volume Shadow Copies

Use a software like ShadowExplorer to recover .arena files. If the virus failed to remove Volume Shadow Copies from your PC, you can recover them with a help of this software. However, if the malware successfully eliminated these from your system, this tool won't be effective.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na chwilę obecną nie istnieje żaden dekrypter plików .arena

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Arena i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-arena-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach