Skala niebezpieczeństwa:  
  (97/100)

Usuń wirusa .onion (Zawiera Metody Odszyfrowywania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Ransomware

Co wiemy na temat wirusa .onion?

.onion file extension virus

Plik wirusa .onion wydaje sie byc nowym wariantem oprogramowania Dharma wirus ransomware. Takie zlosliwe oprogramowanie zostalo poraz pierwszy zaobserwowane w listopadzie 2016 i od tego czasu bylo kilka razy aktualizowane. Badacze zlosliwego oprogramowania ostatnio zauwazyli te cyber infekcje i udalo im sie odnalezc powiazania z innymi zlosliwym programami. Wirus ciagle jest badany, jednakze powinienes uwazac na mozliwosc zarazenia sie innym pasozytem.

Rodzina zlosliwych programow jest znana z przejmowania kontroli nad roznymi rodzjaami plikow, jednakze nie wszystkie proby przejecia danych okazaly sie skuteczne. Niektore wersje oprogramowania Dharma sa deszyfrowalne i uzytkownicy beda w stanie odzyskac pliki bez wplacania grzywny. Nowy pasozyt znany jest z mozliwosci infekowania plikow uzytkownika i dodawania do nich rozszerzenia .onion.

Ciagle nie do konca wiadomo czy ofiara moze odzyskac zaszyfrowane dane czy tez nie. Nowe wersje oprogramowania dosc czesto zawieraja aktualizacje. Wplywa to znaczaca na skutecznosc dzialania wirusa. Jednakze jezeli kiedykolwiek miales kontakt z tym pasozytem to nie powinienes skupiac sie na odzyskiwaniu danych . Wazniejsza sprawa bedzie usuniecie wirusa z twojego komputera celem ochrony twojego urzadzenia i ochrony personalnych danych. W tym celu polecamy ci zastosowanie oprogramowania ReimageIntego.

Cel szyfrowania wirusow ciagle jest ten sam – wyludzenie pieniedzy od uzytkownikow. Z tego powodu oprogramowanie .onion wykorzystuje nielegalne dzialania aby tylko zwiekszyc swoja skutecznosc. Cyber przestepcy pragna pozyskac twoje pieniadze wzamian za udostepnienie ci narzedzia do deszyfrowania plikow. Nie ma znaczenia to jak wiele pieniedzy mozesz wplacic, umowa moze nie zakonczyc sie pozytywnie dla ciebie.

Autorzy zlosliwego oprogramowania nawet po wplaceniu pieniedzy niechetnie daja uzytkownikom mozliwosc ich odzyskania, czesto po prostu nie maja narzedzi do tego ani checi pomocy uzytkownikowi . Dlatego tez zaraz po ataku polecamy ci przeprowadzenie usuwania oprogramowania .onion i poszukanie alternatywnych mozliwosci odzyskania plikow. Pamietaj o tym ze poprzednia wersja oprogramowania Dharma jest deszyfrowalna tak wiec masz duze szanse na odzyskanie plikow.

Obraz wirusa .onionPlik rozszerzenia .onion jest nowym wariantem wirusa Dharma

W jaki sposób mogę zostać zainfekowany tym oprogramowaniem?

Nowy wariant wirusa Dharma przedostaje sie do uzytkownika glownie poprzez podejrzane zalaczniki w wiadomosciach email. Przestepcy staraja sie pisac o tym ze reprezentuja przerozne instytucje, organizacje i firmy i znajduja wiele powodow do przekonania uzytkownika do otwarcia zainfekowanego dokumentu. Moze byc ciezko rozpoznac ze jest to oszustwo na 1 rzut oka poniewaz przestepcy moga falszowac podpis w wiadomosciach.

Jednakze powinienes zawsze sprawdzac detale wiadomosci i dokumenty ktore za tym stoja. Szukaj bledow ortograficznych w wiadomosciach i badz krytyczny – czy spodziewales sie takiej wiadomosci? Jesli nie usun ja ze swojej skrzynki odbiorczej tak szybko jak to tylko mozliwe. Klikniecie na zalacznik w wiadomosci moze powodowac problemy z innymi wirusami.

Technika rozpowszechniania tego typu wiadomosci jest popularna i dosc szeroko uzywana wsrod hakerow. Tak wiec jezeli chcesz chronic swoje dane to powinienes podjac stosowne dzialania majace na celu aktualizacje twoich plikow regularnie.

W jaki sposób usunąć wirusa .onion?

Bycie zainfekowanym przez zlosliwe oprogramowanie wymaga szybkiego dzialania. Nie podejmuj zadnej wspolpracy z autorami oprogramowania nawet za rownowartosc tylko kilku bitcoinow. Moze sie to zle skonczyc, mozesz po prostu zostac ich sponsorem. Dlatego tez bez wdawania sie w szczegoly powinienes czym predzej usunac oprogramowanie z pomoca sprawdzonej aplikacji.

Oprogramowanie do szyfrowania wirusow jest niebezpieczne i skomplikowane, po prostu powinienes polegac na dzialaniu sprawdzonych i profesjonalnycn aplikacji. ze swojej strony sugerujemy ci skorzystanie z oprogramowania ReimageIntego SpyHunter 5Combo Cleaner lub tez Malwarebytes. Tego typu oprogramowanie ejst zdolne do wykrywania zlosliwych wpisow i usuwania ich z systemu.

Jednakze usuwanie wirusa .onion moze byc nie byc takie proste. Tego typu Infekcje czesto moga blokowac dzialanie oprogramowania antywirusowego lub tez antyszpiegujacego. Jezeli nie mozesz z nich skorzystac powinienes wlaczyc komputer w trybie awaryjnym.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .onion:

Usuń .onion korzystająć z Safe Mode with Networking

Jezeli nie mozesz zainstalowac czy tez uruchomic oprogramowania antywirusowego to powinienes usunac wirusa. Wykorzystaj kroki ponizej i przeprowadz automatyczna procedure usuwania.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .onion

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .onion.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .onion korzystająć z System Restore

Jezeli poprzednia metoda nie zadzialala skorzystaj z tej:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .onion. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .onion

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania .onion z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez .onion mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro moze pomoc ci w walce z wirusem .onion

To profesjonalne narzedzie pozwala walczyc o odzyskanie twoich plikow oraz przywracanie zaszyfrowanych. Pomoglo juz wielu ofiarom tego oprogramowania, zawsze powinienes sprobowac skorzystac z uslug tej aplikacji.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu .onion.
 • Przywróć je

Skorzystaj z poprzedniej wersji systemu Windows Previous Versionsaby odzyskac pojedyncze pliki

Jezeli funkcja przywracania systemu byla aktywowana przed atakiem na twoj komputer wykonaj kroki ponizej i skopiuj poprzednio zapisane wersje oprogramowania

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Skorzystaj z ShadowExplorer celem przywracania plikow zaszyfrowanych przez rozszerzenie .onion

Jezeli oprogramowanie nie usuwa kopii plikow to mozesz z powodzeniem skorzystaj z tej metody. Zapoznaj sie z nastepujacymi krokami

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Narzedzie deszyfrujace oprogramowanie .onion

Niestety nie ma oficjalnego narzedzia do walki z tym wirusem

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .onion i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach