Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa Gebdp3k7bolalnd4.onion (Poradnik usuwania) - Instrukcj usuwania

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Ransomware

Gebdp3k7bolalnd4.onion podąża za grupą ransomware Onion

Gebdp3k7bolalnd4.onion to nowo odkryta wersja wirusów z grupy ransomware Onion (znanej także jako wirus rozszerzenia pliku .onion ). Po zakodowaniu plików użytkownika poprzez algorytm RSA, wyświetla się interfejs użytkownika (GUI). Tam, ofierze zostają przedstawione dwie opcje: podgląd zaszyfrowanych plików lub przejście do kolejnego kroku. Następnie, ofiara zostaje poinstruowana do wejścia na stronę w Tor i przesłania określonej liczby bitcoinów. Wirus potrafi nadawać plikom takie rozszerzenia, jak .onion._, .onion.to._ ext. js, czy gebdp3k7bolalnd4.onion._. Co ciekawe, obecna wersja nie wymaga używania Tor – przeglądarki pozwalającej na w pełni anonimowe przeglądanie internetu. Bez względu na ostrzeżenia, nie zastanawiaj się nad zapłatą okupu – zamiast tego przejdź do usunięcia Gebdp3k7bolalnd4.onion. W  tym celu możesz użyć, ReimageIntego bądź Malwarebytes.

Prezentacja wirusa Gebdp3k7bolalnd4.onion

Po zakończeniu szyfrowania plików otwiera się okno wraz z plikiem .html. Za pomocą niego wirus informuje o zaszyfrowaniu danych. Dodatkowo, ofiary są zachęcane do kupna specjalnego programu deszyfrującego — Gebdp3k7bolalnd4.onion Decrypter. Mimo to, wirus jest identyfikowany także jako Cry128. Dekrypter przygotowany pod orginalną wersję może jednak nie działać. Nawet, jeśli uda się odzyskać pliki, możesz w ten sposób przygotować więcej możliwości na powtórne ataki. Poza tym nie ma gwarancji na prawidłowe działanie programu. Program sugeruje następnie trzy strony .onion przeznaczone do płatności. Ponieważ strony tego typu dają pełną anonimowość, nie można wykryć sprawców – uniemożliwoa to brak kodu źródłowego. Co ciekawe, ofiary nie muszą pobierać i instalować przeglądarki Tor. Wszystkie zaszyfrowane pliki są większe o 36 bitów niż ich orginały. Może to być jedną ze wskazówek do utworzenia klucza deszyfrującego. W żadnym wypadku nie warto jednak bawić się z malware, lecz jak najszybciej przejść do usunięcia wirusa Gebdp3k7bolalnd4.onion.

Rozpowszechnianie się malware

Ten malware rozprzestrzenia się z użyciem trzech różnych metod. Jedną z nich jest ukrywanie złośliwego kodu w fałszywych fakturach, rachunkach bądź poczcie. Przez to jedna nieostrożna akcja może spowodować zainfekowanie sprzętu. Jeśli zobaczysz taki e-mail, zignoruj go i przeskanuj sprzęt programem usuwającym malware. Taki program przyda się także przy radzeniu sobie z trojanami przechowującymi Gebdp3k7bolalnd4.onion. Przyda się także ostrożność podczas dodawania nowych wtyczek do przeglądarek czy też podczas przeglądania zaproszeń do edycji plików z Dysku Google od przyjaciół.. Zwróć uwagę jednak na to, że nie zawsze dobra aplikacja ogranicza ryzyko.

Z powodu działających stron przeznaczonych do opłat, ten malware może być nadal aktywny. Bądź czujny i odpowiednio przygotuj swoje zabezpieczenia.

Screenshot z Gebdp3k7bolalnd4.onionGebdp3k7bolalnd4.onion sugeruje związek z ransomware typu Onion i Cry128. Dalsza analiza pozwoli na lepszą ocenę tego związku.

Usuwanie Gebdp3k7bolalnd4.onion

Najszybszą metodą usunięcia tego  wirusa jest uruchomienie programu anty-malware. Samo usunięcie nie powinno trwać zbyt długo. Jeśli zaś ransomware zmienił rejestr komputera i ten zawiesza się przed uruchomieniem jakiegokolwiek programu mogącego usunąć problem, Skorzystaj z poniższego rozwiązania. Niestety, ciężko jest pozbyć się wirusa Gebdp3k7bolalnd4.onion ręcznie ze względu na zagnieżdżenie się w PC. Metoda automatyczne jest więc lepszym rozwiązaniem.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Gebdp3k7bolalnd4.onion:

Usuń Gebdp3k7bolalnd4.onion korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Gebdp3k7bolalnd4.onion

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Gebdp3k7bolalnd4.onion.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Gebdp3k7bolalnd4.onion korzystająć z System Restore

W celu odzyskania dostępu do komputera pomocne będzie Przywracanie Systemu. Ten sposób nie rozszyfruje plików, ale pozwoli uruchomić kilka funkcji systemu. Z pomocą tych funkcji usunięcie wirusa Gebdp3k7bolalnd4.onion nie powinno być problemem.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Gebdp3k7bolalnd4.onion. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Gebdp3k7bolalnd4.onion

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Gebdp3k7bolalnd4.onion z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Gebdp3k7bolalnd4.onion mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Czy opłaca się skorzystać z Data Recovery Pro?

Może Ci się udać odzyskać część plików, czy też usuniętych emaili. Ale tylko oficjalny dekrypter daje 100% gwarancję odzysku danych.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Gebdp3k7bolalnd4.onion.
 • Przywróć je

Zastosowanie ShadowExplorer

Program ten wykorzystuje wcześniej utworzone i przechowane kopie do odzyskania właściwych danych.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Gebdp3k7bolalnd4.onion Decrypter

Unikaj instalacji programu polecanego przez hakerów Spróbuj użyć dekryptera Cry128 Decrypter.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Gebdp3k7bolalnd4.onion i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-gebdp3k7bolalnd4-onion-ransomware-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Gebdp3k7bolalnd4.onion ransomware virus