Czym jest delta.dll? Czy powinienem go usunąć?

stworzone przez Olivia Morelli - -

delta.dll jest niebezpiecznym plikiem, które z pewnoscią powinieneś unikać. Podobnie jak deltaApp.dll, deltasrv.exe oraz deltaEng.dll, należy on do grupy wyszukiwarek internetowych skupionych wokół strony delta-homes.com. Jak pewnie widzisz z obrazków dodanych w tym krótkim opisie, delta homes jest wirusem, który stara się przekonać ludzi do tego ze potrzebują sprawdzić rejestr swojego komputera w poszukiwaniu bledow, oraz naprawy bledow systemu Windows, zainstalowania brakujących aktualizacji i tym podobne. Zanim klikniesz jakąkolwiek z tych reklam, które sluza tylko rozpowszechnianiu podejrzanych aplikacji zastanow sie bo mozesz narazic sie na rozne problemy z komputerem.

Zaraz po przejęciu kontroli nad twoją stroną startową oraz domyślną wyszukiwarką, delta homes rozpoczyna pokazywanie ci przekłamanych wyników wyszukiwania. Jest to robione w prostym celu – program stara sie przekierować cię na podejrzane witryny oraz zwiększyć ich ranking a takze sprzedaz. Jest to sposob w jaki wlasciele tego oprogramowania zarabiaja. Jednakze nie ma zadnej gwarancji w tym ze tego reklamy nie przekieruja cie na strony zawierajace wirusy czy tez podejrzane witryny nalezace do obcych podmiotow. Dodatkowo warto wspomniec o tym, że hakerzy sa zdolni do sledzenia aktywnosci uzytkownika i zbierania o nim personalnych danych w celu identyfikacji.

W jakim celu najczęściej użwany jest plik delta.dll? Podobnie jak inne pliki .dll plik pracuje jako pomocnik przeglądarki, który uruchamia się zawsze razem z komputerem. Program stara się śledzić twoje działania w przeglądarce i zbierać o tobie jak najwięcej danych dotyczących twojej aktywności w internecie. Zapewne przechodząc do folderu C:\Program Files i jego podfolderów zobaczysz tam właśnie tne plik. Powinienes unikac wpuszczania tego typu programow na swoj komputer, a jezeli juz sie na nim znajda to natychmiast usun je ze swojego systemu.

Proszę nie pozwól aby delta.dll pozostał na twoim komputerze, jak już ostrzegaliśmy, jest to wyjątkowo podejrzany plik. Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się tego oprogramowania ze swojego komputera i powiazanych z nim plikow polecamy skorzystanie z tych programow: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes, Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security.

werdykt - status pliku:
plik niebezpieczny
Porada: Jeżeli twój komputer zachowuje się ostatnio inaczej niż zwykle lub też może często doświadczasz wyświetlania dużej ilości reklam na twoim komputerze czy też przekierowań na niechciane strony, mamy dla ciebie recepte na to jak przywrócić komputer do prawidłowego działania. Polecamy przeskanowanie go sprawdzonym programem antywirusowym. Zaleca się skorzystaie z darmowych skanerów i sprawdzenie systemu pod kątem występowania niechcianych aplikacji które moga być odpowiedzialne za niektóre problemy.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Program diagnozujący problem Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Do przeskanowania komputera pod kątem potencjalnych zagrożeń i wątpliwego oprogramowania, polecamy Reimage. Wersja testowa programu potrafi znaleźć szkodliwe oprogramowanie w Twoim systemie.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Malwarebytes

O autorze

Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/file-delta-dll.html

Poradniki w innych językach


Software
Porównaj