Czym jest delta.dll? Czy powinienem go usunąć?

delta.dll jest niebezpiecznym plikiem, które z pewnoscią powinieneś unikać. Podobnie jak deltaApp.dll, deltasrv.exe oraz deltaEng.dll, należy on do grupy wyszukiwarek internetowych skupionych wokół strony delta-homes.com. Jak pewnie widzisz z obrazków dodanych w tym krótkim opisie, delta homes jest wirusem, który stara się przekonać ludzi do tego ze potrzebują sprawdzić rejestr swojego komputera w poszukiwaniu bledow, oraz naprawy bledow systemu Windows, zainstalowania brakujących aktualizacji i tym podobne. Zanim klikniesz jakąkolwiek z tych reklam, które sluza tylko rozpowszechnianiu podejrzanych aplikacji zastanow sie bo mozesz narazic sie na rozne problemy z komputerem.

Zaraz po przejęciu kontroli nad twoją stroną startową oraz domyślną wyszukiwarką, delta homes rozpoczyna pokazywanie ci przekłamanych wyników wyszukiwania. Jest to robione w prostym celu – program stara sie przekierować cię na podejrzane witryny oraz zwiększyć ich ranking a takze sprzedaz. Jest to sposob w jaki wlasciele tego oprogramowania zarabiaja. Jednakze nie ma zadnej gwarancji w tym ze tego reklamy nie przekieruja cie na strony zawierajace wirusy czy tez podejrzane witryny nalezace do obcych podmiotow. Dodatkowo warto wspomniec o tym, że hakerzy sa zdolni do sledzenia aktywnosci uzytkownika i zbierania o nim personalnych danych w celu identyfikacji.

W jakim celu najczęściej użwany jest plik delta.dll? Podobnie jak inne pliki .dll plik pracuje jako pomocnik przeglądarki, który uruchamia się zawsze razem z komputerem. Program stara się śledzić twoje działania w przeglądarce i zbierać o tobie jak najwięcej danych dotyczących twojej aktywności w internecie. Zapewne przechodząc do folderu C:\Program Files i jego podfolderów zobaczysz tam właśnie tne plik. Powinienes unikac wpuszczania tego typu programow na swoj komputer, a jezeli juz sie na nim znajda to natychmiast usun je ze swojego systemu.

Proszę nie pozwól aby delta.dll pozostał na twoim komputerze, jak już ostrzegaliśmy, jest to wyjątkowo podejrzany plik. Jeżeli chcesz skutecznie pozbyć się tego oprogramowania ze swojego komputera i powiazanych z nim plikow polecamy skorzystanie z tych programow: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach
Software
Porównaj