Eksperci do spraw ochrony komputerów ostrzegają przed rozpowszechnianiem się wirusa Delta Homes!

Security experts warn about reappearance of Delta Homes virus!Delta-homes.com jest wyszukiwarką internetową, która w oryginale została stworzona do propagowania reklam. W nawiązaniu do najnowszych informacji, przeglądarka zdąrzyła już porwać wiele urządzeń na terenie Rosji, Turcji, Danii, Polski a nawet Stanów Zjednoczonych. Niestety, ciągle nie wiemy kto jest tak naprawdę odpowiedzialny za te ataki. Wierzymy jednak, że program pochodzi w oryginale z Rosji i należy do grupy hakerów, którzy używają go do przenoszenia użytkowników na nieznane im strony, zmieniania ustawień przeglądarek a także przekierowania ofiar na nieznane strony. Proszę zawsze się upewnić, że aktualizować swój program antywirusowy na swoim komputerze aby unikać spotkania z wirusami Delta Homes wirus czy też innymi problemami, które mogą zostać wywołane przez to zagrozenie.

Program znany też jako robak przeglądarkowy, został pierwszy raz wykryty w połowie 2013 roku. Jest bardzo podobny do swojej aktualnej wersji, często jest rozpowszechniany z pomocą programów freeware, takich czarnych sław jak Babylon Toolbar, Softonic, Aby.Do, BeeLine Reader i inne darmowe aplikacji. Program ponowił swoją aktywność na początku 2014 roku zaraz po tym jak jego autorzy go unowoceśnili, dali mu więcej narzędzi do ukrywania się w systemie operacyjnym i więcej możliwości unikania usunięcia nawet przez doświadczonych użytkowników.

Kiedy już zainstalujecie w systemie Delta-home.com do program spróbuje zmodyfikować systemowe ustawienia i zablokuje stronę domową oraz domyślną wyszukiwarkę. W rezultacie, ofiary zostają zmuszone do wymazania z pamięci wyszukiwarek takich jak Google, Bing Yahoo czy też inne sprawdzone wyszukiwarki, dodatkowo, użytkownik jest bombardowany zmienionymi wynikami wyszukiwania, które są przepełnione podejrzanymi linkami. Jeżeli jakikolwiek z tych trików sprawi że użytkownik przejdzie na zainfekowaną stronę to zostanie on zarażony wirusem, który ma na celu zwiększenie popularności strony na jaką przekierowuje użytkownika.

Wygląda na to że około 40% użytkowników komputer zostało zarażonych nową wersją wirusa Delta-Homes.com pochodzącą z Rosji. Brzmi to śmiesznie, zwłaszcza jeżeli wiesz z jakiego kraju pochodzi ten wirus.

Jeżeli sądzisz, że twój system mógł zostać zainfekowany przez wirusy czy też programy malware. To aby je skutecznie usunąć powinieneś przeskanować swój komputer sprawdzonym programem antywirusowym i zresetować każdą ze swoich przeglądarek. Aby nauczyć się tego jakie programy są zaangażowane w dystrybucję wirusa Delta-Homes.com i w jaki sposób skutecznie poradzić sobie z usunięciem skorzystaj z tego poradnika:

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach
Software
Porównaj