Dlaczego powinieneś unikać korzystania z Delta Search i innych fałszywych wyszukiwarek dostępnych w Internecie?

Why you should avoid Delta Search and other fake search enginesWiększość obecnych użytkowników sieci Internet ciągle nie jest w stanie dostrzec zagrożeń, które niosą za sobą tysiące wyszukiwarek internetowych, która są zdolne dokonać pokaźnych strat na naszych domowych PC’tach. W większości przypadków, ci internetowi szarlatani pozycjonują strony niezgodnie z faktyczną popularnością, a jedynie kierując się zyskiem za wyświetlenie tej konkretnej strony. Dlatego też często pierwsze na co trafimy to słabe strony bez fantazyjnej szaty graficzne, ale za to przepełnione wirusami i szkodliwym oprogramowaniem. Strony takie oferują wiele niepotrzebnych rzeczy, rozpowszechniają programy wirusowe, są łagodnie mówiąc niefajnie.

Warto wspomnieć, że wyszukiwarki tego typu używają podejrzanych metod na dostanie się do komputera ofiary i zainfekowanie jego maszyny, a zwłaszcza zainstalowanych na niej przeglądarek internetowych. W tym celu polegają głównie na keylogerach które są zdolne do przeniknięcia do komputera przez zapore antywirusową i zmianę ustawień komputera na przez nie żądane. Inną popularną metodą, która także jest używana do rozprzestrzeniania tego typu programów jest doczepianie ich jako załączniki do programów freeware i shareware. Te programy często zawierają w sobie dodatkowe bonusy w postaci takich wyszukiwarek, należy uważać podczas ściągania i instalowania jakichkolwiek programów na komputerze.

Jedną z wspomnianych wyszukiwarek która jest rozpowszechniana we wspomniany wyżej sposób a potem używana do pokazywania wyników wyszukiwania zawierających głównie śmieci jest Delta Search. W tym artykule zdecydowaliśmy się poświęcić trochę więcej uwagi temu problemowi ponieważ jego autorom udało się znaleźć sposób na przekonanie użytkowników, że stosowanie tej wyszukiwarki nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla nowych użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ autorzy zdecydowali się markować swoje działania podpinając się pod pewną znaną i szanową w gronie ludzi związanych z komputerami firm. Innym zabiegiem stosowanym przez tych szkodników jest komentowanie Delta Search na forach internetowych i zaprzeczanie jakoby ta przeglądarka miała w sobie cokolwiek co mogłoby narazić komputery na szwank. Nie tylko wypowiadają się przychylnie na jej temat, ale także zostawiają swoje własne adresy e-mail, dzięki którym zbłąkani użytkownicy mogą się dowiedzieć jak usunąć Delta Search. Oczywiście nic takiego nie ma miejsca.

Wysoce zaleca się podchodzenie z dystansem do takich komentarzy, istnieje niemalże stu procentowe prawdopodobieństwo, że ich autorzy mają wiele wspólnego z promowaniem Delta Search. Nie ma znaczenia na co się powołują, ta strona nie jest bezpieczna, nigdy nie była i prawdopodobnie nigdy nie będzie. Jeśli chcesz się czuć bezpiecznie przeglądając Internet powinieneś używać powszechnie znanych i uznanych wyszukiwarek jak na przykład google.com, yahoo i inne.

źródło: get rid of Delta Search

Przeczytaj także w innych językach
Software
Porównaj